Morvern Callarová (2002)

To, že nelze úplně pochopit jednání Morvern mě moc nevadí. Prostě nad tím nebádáte, zejména pokud je film naplněn jinak. Ale ani to není. Nulový scénář, nulový příběh, přitom to začalo celkem slibně, nicméně pak se to rozplizlo do řídkého hovna.

Proti proudu (2009)

Já vlastně nevím co k tomu napsat. Příjde mi to takový typický Sundance film, samozřejmě se musí řešit gender záležitosti. Téma mi příjde tisíckrát viděné, zde ozvláštněno peruánským prostředím a kultůrou + trocha mysteriozna. Jako dá sa a pokud jste na tento typ filmů ujetí, tak se Vám to bude hodně líbit.

Sobecký obr (2013)

50%. Scénář byl celkem chabý. Námět to již nezachránil. Koukat hodinu a půl na největší odpad anglie jak padá rovnýma nohama do ještě větších sraček je trochu moc. Každopádně ten blbeček měl být zavřený na psychině a ne se volně pohybovat. Film ani nic moc neřekl o dané komunitě, pouze sledoval dva malé sráče a jejich jakože přátelství. Nic moc.

Nevyjasněné zločiny Roberta Dursta (2015) (seriál)

Making a Murdere je o fous lepší. Rozjezd tohoto seriálu byl trochu pomalejší. Více se rozebírala minulost, ale v podstatě to tak mělo smysl. Možná bych omezil lehce kamarádky první manželky, toho bylo až příliš. Každopádně to je skvělá dokumentaristická práce. Vidíme i vyvýjející se vztah režiséra k hlavní postavě. Poutavě sestříháno, Jarecki dostal možnost použít mnoho materiálů, které bezezbytku využil. Závěr je opravdu brutální, něco takového v seriálu ani ve filmu neuvidíte, to je prostě masakr. Nicméně je celkem dobře vidět na tomto seriálu a na Makin a Murderer rozdílný přístup polici a soudnictví. Je prostě rozdíl jestli jste americký redneck nebo multimilionář. Práce policie je ovšem u obou dosti špatná.

Imaginární lásky (2010)

70%. Film je docela natáhlý, chbí tomu trochu hustota. Téma je zvoleno dobře a vizuálně jsou pocity vyjádřeny dobře. Nicméně na to vizuálno je to zaměřeno trochu hodně. Každopádně týpek s nima solidně vyjebal, odpaly byly ukázkové. Hudba dobrá, ta sedla. Každopádně mám pocit, že se z toho dalo vytřískat trochu více.

Blå mænd (2008)

Trochu ujetá komedie o jednom arogantním cypovi, který si podělá život a pak se ve sběrném dvoře dá dohromady. Jako celkem v klidu. Takové arogantní zmrdy asi znáte, nicméně ti se asi do pohody nikdy nedaíi.

Najal jsem si vraha (1990)

Příjde mi to naprosto typické pro Kurismakiho. Hrdinové jsou opět dva luzři v nesnázích. Shoda různých náhod je zanesla do ještě větších sraček. Dokážou tito dva z toho elegantně vybruslit nebo ne? Téma není vůbec špatné, ale je tomu někdy nutno extra pomoct (až trochu přitaženo za vlasy). Nicméně má to atmosféru.

Šťastné údolí (2014) (seriál)

Není to vůbec špatné. Velmi dobře napsané postavy a hodně dobře zahraný záporák Tommy Lee Royce. Z toho herce ještě něco bude. Každá série je jiná, ale obě jsou dobré. Navíc celý seriál je nasnímán tak celkově televizně, nicméně to tomu vůbec nevadí a přidává to na realističnosti.

Jak vyrobit vraha (2015) (seriál)

Tohle je masakr teda. Naprosto odzbrojující. Je jasné, že seriál je natočen tendenčně na straně Averyho, nicméně těch policejních a soudních chyb je tolik, že to ani nemůže být pravda. Křivé výpovědi před soudem, lži, vynucené přiznání. Manipulace s médii, manipulace s důkazy. To je naprosto šílené. NEJEDNÁ SE O FIKCI, vše je doloženo reálnými záběry z vyšetřování, soudů a rozhovorů, včetně policejních záznamů. Je to vlastně téměř real time. Jak píše schoking, na očích a mimice poznáte kdo je zmrd, u některých to poznáte už podle ksichtu (první obhájce Brendona). Nicméně to vypadá, že se něco na základě tohoto seriálu bude dít. Brendan už je v tomto čase venku a Steven se chystá. Tak uvidíme. Je vidět, že americký buran to má v USA podobně těžké jako černý.

Případ Sloane (2016)

Výborná Jessica Chastain, hodně jí to sedlo. Film z politického prostředí, z prostředí lobbingu, ovlivňování médií. Podrazy, odposlouchávání, podpásovky. Prostě Sloan i další jdou přes mrtvoly. Boj o zákon proti zbraním v USA je asi ten nejdrsnější. Nicméně Sloan do toho jde tak vehementně, že i sebepoškození je součásti strategie. Je třeba říct, že Sloan je naprosto nepříjemná po většinu filmu, chladná, odměřená, profesionální. Člověk by neřekl, že má nějaké svědomí.