Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

S naprostým klidem uděluji 4*,protože jsem se konečně ve smršti vánočního patosu a předstírané dobrosrdečnosti pořádně zasmál a hlavně si uvědomuji,že Mistr Troška stále ještě točí a mohl být klidně servírován nějaký jeho paskvil.

Uprostřed nicoty (2008)

Takový těžko hodnotitelný film,nemůžu říct,že se mi líbil,ale nemůžu ani říct,že se mi nelíbil.Viděl jsem solidní herecké výkony ve snímku s ne zrovna originalitou ohromujícím scénářem,film si tak líně plynul a občas mě něčím na chvilku zaujal,aby mě následně znovu zalil vlnou lhostejnosti.Přišlo by mi nefér udělit jen dvě hvězdičky,ale stejně tak nemůžu dát víc než tři-průměrné hodnocení za průměrný film.

Na tuhle nemám (2010)

Romantická komedie,která ničím nepřekvapí,má klasickou zápletku,průběh i zakončení,takže bych ji za jiných okolností ocejchoval dvojkou,ale ze dvou důvodů musím zvednout hodnocení na 3*.Je to komedie a opravdu jsem se u ní zasmál a za druhé Alice Eve.

Chraň nás od zlého (2014)

No vida!Když se projeví skutečná snaha může vzniknout i horor,na který se dá dívat a na rozdíl od většinových podivností,si ho člověk může i užít.Film staví na kvalitním příběhu i obsazení a od počátku je naplněný skvělou,temnou atmosférou.Chtěl jsem udělit pět hvězdiček,ale pak mě znechutil závěr,od záchrany manželky a dcery do závěrečných titulků se snímek změnil ve velice nepříjemné překvapení až zklamání.Scénárista je v tom ovšem nevinně,nemohl si přece vymyslet jiný závěr,když šlo o film natočený podle skutečných událostí...

Můj milý, můj drahý (2009)

Kupodivu se z toho nakonec vyklubal docela pohodový film,což jsem podle popisu ani nečekal.Příběh o typické ženě v domácnosti z 50. let mi připomněl seriál Mad Men,Renée Zellweger zahrála svoji roli výborně,věřil jsem jí každé slovo a musím vyzvednout i obsazení,prakticky v každé vedlejší roli jsem našel hodně známý obličej.V tomto snímku chybí jakákoli akce,jen tak tiše plyne,ale nevleče se,vytváří příjemnou atmosféru a celkově se mi líbil.

Pod jednou střechou (2010)

Ani ryba ani rak, v popisu filmu je napsáno komedie/drama/romantický, ale platí jen to poslední. Od komedie čekám, že mě rozesměje, od dramatu čekám, že mě donutí k zamyšlení, ale ani k jednomu nedošlo. Film se líně vleče (proč 110 minut?!!), od první scény je jasné, že se dva hlavní protagonisté dají dohromady, Katherine Heigl hraje zase stejnou zoufalku jako pokaždé (začíná mi vrtat hlavou, jestli to jenom hraje?) a zbytek filmu je pouze vata, která se marně snaží vyvolat napětí tím, že těm dvěma staví do cesty různá předvídatelná protivenství. Udělil bych 1*, ale deset minut ve filmu hrála Christina Hendricks, kterýmžto geniálním tahem to casting vytáhl na druhou hvězdu.

Rick a Morty (2013) (seriál)

Lehce nepůvodní,ale krajně vtipný animovaný seriál,který by se stal,pokud by nebylo South Parku,nejvulgárnějším animovaným seriálem,protože Rick je,jaký je.Pokud se nenecháte odradit slabším začátkem a máte smysl pro humor,bude se vám líbit.

Stoupenci zla (2013) (seriál)

Seriál,který ve mně vzbudil rozporuplné pocity.Základní myšlenka je perfektní a v první i druhé řadě slušně zpracovaná,hlavní zápornou postavu hraje James Purefoy,což byla skvělá volba,obsazení Kevina Bacona je dalším kladem,ale proč dělá scénář první řady z každého agenta FBI nebo policisty inteligencí neobdařeného jedince,to mi není jasné.Dalším problémem byly pro mě neustálé flashbacky,po čase už jsem měl dojem,že uvidím,jak si agent Hardy připravuje v roce 1986 toast.Druhá řada mi připadala vyváženější,jen kdyby nebylo toho naprosto nešťastně vyřešeného závěru.Třetí řada už byla zklamáním,připadalo mi,jako kdyby vzali scénáristé to nejlepší z první a druhé série a k tomu přidali všechno,co je napadlo,hustota sériových vrahů na hektar tady byla opravdu enormní,stejně tak se zvýšilo i množství dojemných klišoidních rozhovorů a prohlášení.Po druhé řadě bych dal seriálu 4*,ale třetí mě naštvala tak,že jsem chtěl udělit jen dvě,nechal jsem si čas na vychladnutí,přičetl jsem dobře budované napětí a tohle je výsledek.

Tucet špinavců IV: Osudná mise (1988) (TV film) odpad!

Film,který všem vysvětlí,že pokud obléknete černocha do německé uniformy,začne Němcům připadat jako Teuton.Čirá prasárna.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Vynikající seriál,ke kterému se i po letech rád vracím.Je to zvláštní záležitost se skvělým scénářem,režisérem i obsazením a je pro mě velkým problémem najít něco,co se mi nelíbí,napadají mě jen věci,které jsou mi po chuti,možná je to tím,že svoje oblíbené snímky hodnotím čistě subjektivně.Podle mého názoru v seriálu vytváří scénář,režie a hudba fantastickou Atmosféru,přičemž to A je tam záměrně.Byla to právě atmosféra tohoto seriálu,která mě získala jako příznivce Davida Lynche.