Mlhy Avalonu (2001) (TV film)

Asi nejslabší příběh o Artušovi, přestože námět je vynikající. Jak je to možné pane Edele? Asi jste prostě mizerný režisér a nezachrání vás ani Anjelika s Joan...

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

jednoznačně nejslabší díl, asi proto, že je uprostřed děje. Ani chvíli se nenudíte, ale když to dokoukáte není moc o čem přemýšlet. Ohňostroj akcí, kde děj zaostává a bohužel Keira s Orlandem také. Ještě že je tu Johnny a mnohé zachraňuje. Skvělá maska Daveye Johnse.

Vládci vesmíru (1987)

Miluji scifi a fantasy a tahle role Lundrenovi sedla. Heman byla pěkná role, byť efekty jsou velmi levné a děj naivní. Moc se mi líbila maska Skeletora - takhle perfektně zpracovanýho "smrťáka" jsem snad ještě neviděl. Bláznivej trpaslík je taky moc prima. Samozřejmě dneska už je to silně podprůměr, ale ta vzpomínka zůstává...

Jump Street 21 (1987) (seriál)

Za Johnnyho, kterého jsem si zde poprvé všimnul a velmi mne zaujal. Od té doby už jsem z něj nespusil svůj filmový zrak. A že je na co se koukat. Samotný seriál je průměr a uhlazený Grieco mi docela lezl na nervy.

Noční můra v Elm Street (1984)

Horory nesnáším, ale Freddie Krueger byl výjimka potvrzující pravidlo. Možná proto, že miluju thrillery a Noční můra patří spíše do tohoto ranku. To, že tam hrál Johnny Depp jsem zaregistroval až nyní, no taky jsem to 20 let neviděl. Ale ten kovový zvuk břitev přejíždějící po trubkách mi stále zní v uších...

Vraždy v Midsomeru (1997) (seriál)

Docela se divím, že v Midsomeru ještě někdo žije při množství vražd, které se tam staly. Nicméně skvělé detektivní příběhy s příjemným Johnem Nettlesem v hlavní roli inspektora Barnabyho.

Elizabethtown (2005)

Tak tady se mi rehabilitoval Orlando. Role rozmazleného spratka, který prozří mu velmi sedí. Kirten Dunstová ve svém životním výkonu (Spiderman promine) jako zajímavá osůbka plná smutku, který skrývá za žoviálnost a úsměv. Mnoho skvělých scének- vyházení elektroniky k popelnici, rafinovaný pokus o sebevraždu, mobilomaraton, požár při smuteční slavnosti, maminčino vyprávění o Bobovi, zabavení raubířů demolicí atd.atd.

Království nebeské (2005)

Obrazově neskutečné! Skvělé bitvy, zajímavé herecké výkony. Neskutečný Edward Norton v roli malomocného krále. Rozhodně doporučuji sehnat si na dvd plnou verzi filmu, ta zkrácená co šla do kin je o mnohé momenty ochuzena a bohužel také zcela mění vyznění konce filmu. Reakce mladého Baliena na královu nabídku je odmítavá až nesmyslně, ovšem v plné verzi je zcela pochopitelná- nabídku nepřijme, protože král má následovníka v mladém synovci, jehož postava byla bohužel v kinoverzi vystřihnuta atd atd. Kinoverzi bych dal o hvězdičku méně.

Kinsey (2004)

Hvězdičky dávám za film, ten je výborný. Také Neeson, kterého mám rád i Laura Linney, kterou naopak nesnáším. Samotnou osobu prof. Kinseye bych určitě rád neměl- mezi otevřeností a exhibicionismem je mnohdy tenká linie a tu pan profesor často překračuje. Asi si film nebudu pouštět příliš často, narozdíl třeba od Forresta Gumpa.

Láska nebeská (2003)

Tak pro toho, kdo má rád romantiku, tahle filmová mozaika příběhů vzájemně se prolínajících a opět rozbíhajících nemá chybu. Marně by jste hledali hluché místo. Hvězdné obsazení!