Blade (1998)

Trochu mi vadily triky, které byly místy bizarní. Ale jinak není co řešit, skvělé skloubení akce, příběhu a atmosféry. Zmínku si taky zaslouží charismatický Stephen Dorff, který vypadá jako ustřelený kšandy. Samozřejmě i soundtrack.

Skandální odhalení (1994)

Že ses bránil Mikeu, měl si jí dát radši pořádně za uši a do análu, čubce.

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Očekávání velké, zážitek nestojí za řeč - vypnul jsem to asi v polovině. Vůbec jsem se nesmál.

Batman navždy (1995)

Netušim, jestli to byl záměr, ale strašně přeplácaná Batmanovka, ať už castingově nebo motivama. Naprostá rezignace na nějakou vážnost či dramaturgii, naopak absolutní fraškovitost. Ale má to svoje kouzlo. Být to kreslený, nikdo proti tomu neřekne ani hovno, bohužel je to hraný. Jedna hvězdička za Carreyho, a ty zbylé dvě za hity od Seala a U2.

Kluci nepláčou (1999)

Docela drsné i pro mě. Myslím tím to znásilnění. Ale jinak velmi realisticky působící snímek. Zasloužený Oscar pro Hilary Swank.

Město andělů (1998)

Každý má nějaký ten film, pro který má slabost, ale stydí se to přiznat. Nemám rád romantický filmy, ale tohle je vyjímka. Velký podíl na tom má režie, soundtrack, který vždy pohladí, ale hlavně Nicolas Cage s Meg Ryan, mezi nimiž skvěle funguje chemie. Pro mě to má prostě své kouzlo anděla, ikdyž je to sebevětší kýč...

Muž bez tváře (1993)

Gibsonův režíjní debut je rozhodně zajímavější než jeho upatosované Statečné srdce.

Den otců (1997)

Nejlepší na týhle předělávce je asi fakt jen ten Mel Gibson.

Po čem ženy touží (2000)

Z posledních Gibsonových filmů jsem na něj dostal alergii, ale tohle je vyjímka. Zaujme myšlenkou a vtipným dějem, jen ten závěr se trochu převrhnul v samožravou kytku.