Okamžik zlomu (2007)

Verdikt: Hopkins hraje jako za mlada (už je to přece jen nějaký ten pátek) s ďábelským výrazem ve tváři stejně jako v Mlčení jehňátek, Gosling je pro mě mega talent už od skvělého filmu Svět podle Lelanda a tady opravdu dozrává, dovedu si ho dokonce za několik let představit jako nového Jamese Bonda. Velká škoda nepovedeného závěru, nemůžu si pomoct, ale film měl skončit poněkud jinak...

Zbouchnutá (2007)

Verdikt: 'Inteligentní' komedie na úrovni (WTF?) jako vystřížená ze života, kde se díky Sethu Rogenovi a jeho partě kamarádíčků z Machrů a šprtů, vyskytne i nějaký ten lacině obhroublý vtípek. A tak to má být! Úplně mě tam dostávaly maličkosti, jako kamarádská kolegyně hlavní zbouchnuté hrdinky nebo scéna s dveřníkem u klubu :o) Není to 100% úplně plný počet, ale když si musím vybrat, přikláním se raději k pěti hvězdičkovému ohodnocení, vážně to stojí za to.

Destination: Lost (2005) (TV film)

Verdikt: Kdo se díval poctivě na seriál, toho to bude nudit, protože se nic nedozví a kdo se nedíval, tak pochybuji, že s k tomuto vůbec dostane.

Transformers (2007)

Verdikt: WOW!!! Jedinou recenzi filmu, kterou jsem nechal před shlédnutím filmu ke mě dolehnout byla ta od Mirky Spáčilové v DNES. Tudíž jsem měl poměrně čistou hlavu připravit se na to, co mě čeká...a že jsem se teda dočkal pořádně! Tenhle film prostě nemá slabou stránku, je v něm naprosto všechno. Docela by mě zajímalo, jak nemohl být nejdražším filmem všech dob, vždyť v takovém novém Supermanovi nebylo NIC. Možná tady někdo filmu bude vytýkat sladkou scénu, kdy hrdina běží zachránit svět a jeho 'láska' mu do duše promluví nějaké to moudro...a právě kdyby tato scéna tam nakonec chyběla, dám hodnocení o stupínek nižší, prostě Michael a Steven nejsou blbci a umí to s námi. Nejlepší film všech dob? Ale kdeže. Ale výtečná letní akční podívaná pro kino jak vyšitá? Jednoznačně ano!

Na psí knížku (2002) (TV film)

Verdikt: V tomto se svolili hráti herecké osobnosti Čech, Moravy, Slezska a Československa? Viděl někdy režisér "Pra pra pra" (TV seriál) umělé osvětlení? Neviděl, ale ještě, že my diváci jsme viděli v jedné scéně celý odraz kameramana. Taktak, že to není odpad.

Naprosto osvětleno (2005)

Verdikt: První polovina filmu do příjezdu na Ukrajinu byla výborná: 'slepý' děda s vyšinutou čubkou v 'obleku', úžasný Eugene Hutz (mimojiné frontman neméně výtečné kapely Gogol Bordello, kteří obstarali veškerou hudební stránku filmu) jako jeho vnuk překladatel, fanoušek všeho amerického a hlavně afroameričanů (skvělá scéna v autě na toto téma) a jejich modrý trabant HERITAGE VIEWS prostě neměli chybu. Ovšem samotné poznávání minulosti v druhé půli působilo docela nudně a unyle. Škoda.

Droopy (1993) (seriál)

Verdikt: Pomalý až letargický baset, mluvící monotóním hlasem jako nikdo jiný na světě, nebyl ani zdaleka mým oblíbencem.

Disturbia (2007)

Verdikt: Co všechno se může stát, když Vám soud nařídí domácí vězení, nemůžete vyjít dále než 10m od Vašeho domu? OK, budete pařit přes Xbox po netu, dívat se na telku? Jasně, než Vám matka zruší předplatné a ustřihne TV kabel. Co teď? Co takhle šmírovat sousedy, to je přece nejlepší reality show...co to? Soused manžel podvádí sousedku? Děcka se dívají na porno aniž to maminka tuší? Přistěhovala se nová rodina s krásnou dceruškou? A co to tam dělá ten podivný soused? To se dozvíte v docela vydařeně natočené podívané, ve které Vás ovšem, pokud už jste podobných filmů viděli určité množství, nic nepřekvapí a vyvrcholení scén (např. v obchodě) budete čekat.