Bez dechu (2011)

I když jsem se při sledování toho to filmu nejednou hlasitě zasmál, protože tak hloupý a hlavně laciný scénář plný nelogičností se vidí málokdy, tak v konečném verdiktu naděluji slabší tři hvězdičky ( asi jsem se dobře vyspal... ). Člověk místy ani neví o co tady jde, ale alespoň to odsýpá a pořád se je na co koukat. Tedy když pomineme toho nesympatického dřeváka v hlavní roli. Dokonce jsem rád, že při mém pročítání zdejších komentářů tento pocit nesdílím jen já sám, ale i mnozí z vás tady. Chvílemi fakt stačilo málo a jen na základě toho to obsazení jsem film prostě vypnul. Naštěstí se to vykompenzovalo Lily Collins, na kterou se minimálně kouká vždy hezky. Silně pochybuji, že se na tento film ještě někdy v budoucnu z vlastní vůle podívám, ale pokud jste nenáročný teenager, tak se vám tato jednohubka může líbit. Jediné co je potřeba je u toho moc nepřemýšlet, protože pak jen uvidíte jaká pitomost tento film obecně v jádru je...

Bez východiska (2022)

Jednoduchá zápletka, která je ovšem prošpikovaná několika zvraty, které si říkají o možné znovu zhlédnutí. Bohužel to ve výsledku zase až tak dobrý film nebyl, takže si toto nutkání mile rád v nejbližší době odpustím. Herecké obsazení mi příliš nesedlo, zvlášť hlavní hrdinka mi byla značně nesympatická a nebylo to jen nastíněnou její temnou minulostí. Zimní prostředí je vždycky fajn, hlavně teď v poslední době kdy se pravá zima naší republice už několik let zdárně vyhýbá. Závěrečný zvrat byl asi zbytečný, ale záměr scenáristy to ještě trochu pocukrovat chápu. Na mě to však už bylo příliš mnoho náhod najednou a spíše bych si to příště odpustil. Nastřelovačka byla ovšem fajnová a určitě obzvláštnila závěr tohoto filmu.

Big Brother (2005) (pořad)

Opět se ukazuje a potvrzuje pravidlo, že české televizní stanice zkrátka neumí a nemají na to natočit koukatelně větší reality show projekt, který baví lidi úspěšně v jiných zemích po celým světě i u nás. Big Brotherovi musím i tak jednu hvězdičku dát, protože se mě to líbilo o něco malinko více, než takřka podobný projekt u konkurenční stanici. Obojí však ztroskotalo na hloupých speciálních českých pravidlech o sms volbě a zákazu probírání taktiky či strategie do dalších dnů. Pokud vím má to být sociální hra, kde tyhle domluvy patří, jenomže našim hlavičkám u vysilacích práv to prostě nedošlo...

Bílé maso (2008)

Na asijských filmech miluju ten pocit, kdy se divák dostává do rozpaků, jestli to co právě sleduje je bráno opravdu vážně, nebo se jedná pouze o nějakou recesi. Už způsoby vražedných praktik hlavního záporaka v tomto filmu jsou na první pohled prováděny brutalními až chladnými způsoby, které můžou leckoho zároveň i šokovat. Přesto všechno jsem se v desítkách případech smíchy v posteli přímo válel, což neukazuje mou zvrácenou povahu ( aspoň v to doufám ), ale umění jakým je vše ve filmu zlehčováno. Stačí si jen připomenout onu hlavní příčinu, která celé to vraždicí divadelko odstartovala a člověku se dere úsměv do tváře sám. Na zpříjemnění večera přímo ideální volba.

Boar (2017)

Buranský film který je nechutně prošpikován potoky alkoholu a připitomělých sexuálních narážek snad v každé druhé vyslovené větě. Všichni herci a to bez výjimek, jsou tak děsně nesympatičtí a špatně hrající, že vám naženou husí kůži víc než-li samotný vypasený pašík, který naštěstí jejich neherecké utrpení postupně chronologicky ukončuje. Nulový smysluplný scénář jen celkový dojem prohlubuje, protože jde prakticky o sbírku vraždících scén sešitou horkou jehlou. Jednu hvězdu za odvahu divočáka nezhotovit jen přes počítačovou grafiku, ale dodat mu i trochu té reálnosti. Hlavně v nočních scénách byl chlapec celkem k světu, ale to jsem i já. :)

Bobby Z (2007)

Jediný důvod co mě přinutilo podívat se na tento, ( už to můžu napsat ) nedobrý film byl Paul Walker, který má mé místečko TOP 10 nejoblíbenějších mužů věnujicí se této zálibě. A to je jeden důvod za co dávám automaticky filmu jednu hvězdičku. Ta druhá je poskládaná z detailů, které na mě udělaly dojem. V prvé řadě to je UFC zápasník Chuck Liddell, který se ve snímku k mému šoku mihnul. Sexy Olivia Wilde má k tomu taky svůj podíl, stejně, jako pár pěkných akčních záběrů i povedených úsměvných hlášek. Zbytek filmu jakožto scénař obecně, zbytek herecké gardy či prostředí natáčení mě už vůbec nazaujal. Je proto pro mě docela překvapení jaké vysoké hodnocení si tady film stálé drží, ale proti gustu žádný dišputát. Na závěru bylo vidět, že ani sám režisér nevěděl pořádně co chce a tak mi bylo trochu za něj trapně. Proto si myslím, že dvě hvězdičky jsou dostačujicí až až a zbývá snad jen ještě na závěr popřát Paulovi pro příště, lepší čich na nějaký pořádný scénář a kvalitní natáčecí štáb.

Bonin: Dálniční vrah (2010)

Na tomto filmu jde krásně vidět, jak moc už jsem oblbnutý z jiných podobných většinou tedy brutálněji krví zabarvených filmů. Freeway Killer je opravdu v porovnání s nimi přímo procházkou růžovou zahrádkou, protože vražd je ukázano minimum a navíc jsou všechny natočené úplně stejně nudně. On ten celý scénář je takový mdlý bez nápadu a proto si myslím, že těžko může někoho nějak více zaujmout, což platí i o velmi průměrném hereckém obsazení. Aspoň jsem se, ale dozvěděl kdo a proč byl vlastně poprvé v USA popraven injekční stříkačkou.

Box (2009)

Krásná ukázka toho, jak zprvu docela zajímavá myšlenka se může postupem času změnit ve frašku. První polovina filmu se mi opravdu moc líbila, měla svou tajemnou atmosféru a netrpělivě jsem očekával jaká pointa z toho nakonec vyleze. Bohužel zatímco závěrečná scéna byla ještě vcelku jakžtakž stravitelná, tak druhá polovina filmu mě naprosto zklamala až unudila. Nechci spoilerovat, ale mohlo to být přeci jen zajímavější a hned teď mě napadá daleko tajuplnější podstata, než to co jsem měl možnost vidět. Bohužel průměrné hodnocení a tak se to zdálo býti dlouho nadějnější.

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Bezpochyby a bez řečí můj dětský hororový seriál číslo jedna. Každý všední den stejný rituál ve fandění u televizní obrazovky hezké a zároveň sympatické Sarah M. Gellar v přemáhání všemožných pekelných stvoření. Co si budeme nalhávat nejvíce sem však zbožňoval upíry. Škoda jen že s přibývajícími sériemi už seriál ztrácel zároveň i dech. Poslední série už si zkoušely hrát na trochu dospěláckou notu a ta studentská zábava a nadhled co jsem zbožňoval se pomalu bohužel ztrácela. Každopádně postava upíra Spikeho úroveň držela dostatečně nahoře, abych u seriálu přetrvával do jeho zakončení. Nesmím ani opomenout na tu dobu luxusně sestavený soundtrack a povedené grafické efekty. Lepší zpopelnění upírů jsem snad viděl jen u filmů Blade. I když mé ohodnocení hodně vychází z nostalgie, to se přiznám, tak pod čtyři hvězdy bych tak či tak tenhle dle mého na svou dobu hodně povedený seriál neznámkoval...

Byl jsem mrtvý (2009) (TV film)

Už z pohledu tématu se jeví tento dokument obecně jako zajímavý, protože smrt čeká bez rozdílů každého z nás a proto jsme i zvědaví, co se s námi stane až nastane náš čas. Po zhlédnutí toho to britského dokumentu si můžete vybrat ze dvou názorů. A to, že ano opravdu existuje něco jako láskyplné nebe, nebo že ti vystupující lidé jedou třeba na drogách a kecají blbosti, protože jim šlo hlavně třeba o zviditelnění a možný honorář. Můj názor by byl asi na delší vysvětlování, proto to omezím pouze na suché konstatování, že na nějaké nebe, nebo setkání s bohem po smrti zkrátka nevěřím a celý tento dokument vnímám jako obyčejný náboženský patos. Každopádně se musí uznat, že to je natočené slušnou formou, která leckoho může přesvědčit, ale mě nikoliv.