Partička (2011) (pořad)

Neuvěřitelně nudný pořad, který pro mě byl neskutečným utrpením už jen tím, že jsem ho dokoukal do konce. Nevím jestli stárnu, ale tento typ humoru mi vůbec nic neříká. Jediným záchranným aspektem může být pravidelné střídání oněch šašků na pódiu, protože ta nynější čtyřka je přímo katastrofální a to jsem Suchošův dlouholetý fanda. Stará dobrá Ruská ruleta je proto stále lepší i mou doporučenou volbou, než tahle ubohost, která z našich obrazovek očekávaně brzy odejde stejně rychle jako na ně přišla. Maximálně proto dám jednu hvězdu za už zmíněného Michala Suchánka a to ještě se zamhouřeným okem.

Peppermint: Anděl pomsty (2018)

Po slabším předchozím Morelovým filmu Gunman, který s akcí na můj vkus šetřil a snažil se tlačit do pozadí i politický příběh, se Peppermint ukázal v opačným světle. Už po pár desítkách minutách jsem si vesele pomlaskával, protože přesně takhle pana Morela mám nejraději. Příběh je sice klasicky béčkový a tisíckrát okopírovaný jinde, ale netáhne hlavní otěže, takže sem mu tolik pozornosti zase nevěnoval. Ty si vysloužila Jennifer Garner, protože ji to se zbraněmi nejen sluší, ale i to s nimi dost dobře umí. Už úvodní záběr na auto vám napoví, že ani o vtípky nebude příliš nouze :) Není to sice TOPovka, ale jako akční jednohubka večer do postele rozhodně neurazí.

Piraňa 3D (2010)

Čekal jsem tam aspoň nějakou zápletku a místo toho dostanu tucty štíhlých, opálených a hlavně ceckatých slečinek v bikinách. Takže dějově obrovský nezáživný propadák, který si své srdce získá snad jen u skupiny nadržených puberťáků. Pak tady máme pár zajímavých krvelačných momentů, které se leckdy opravdu povedly, ale to už je pro mě takřka hotová známá věc, že Alexandr se v této kategorii vyzná a umí tyto situace s přehledem natočit, než kdokoliv jiný. Bohužel naši hladoví kamarádi vypadají na můj vkus až moc okatě digitálně a hned první obědní dýchanek jsem sledoval s mirným úšklebem. Z hereckého pohledu mě zaujala snad jen má milovaná Elisabeth Shue, která se zhostila roličky šerifa zdejšího městečka a to je strašně málo. Za ten nečekaný závěr, při kterým jsem sebou jedinkrát trhnul, by ale scénarista potřeboval pořádně nafackovat mokrým ručníkem. Proto za mě jednoznačné a bohužel i zklamané dvě hvězdičky s podtitulem zatím nejhoršího Ajeho natočeného filmu.

Pitva mimozemšťana: Pravdivý příběh (2006) (TV film)

Nic víc než důkazy o tom, že ta už nám dnes známá videonahrávka z pitvy mimozemšťana z roku 1947 v Roswellu je čistý podvod na tomto dokumentu nehledejte. Proto mi časová stopa přišla možná o něco trochu delší, než mohla ve finální verzi být. Vyvrcholení pak správně diváky nažhaví, že by teoreticky mohla ještě jedna nahrávka podle, které byl tento podvrch natočen existovat, ale že by k ní přišla zrovna spolešnost Disney? Hahaha dobrý pokus o vtip.

Pláž (2000)

Po herecké a vizuální stránce, jednoznačně nadprůměrný snímek, který však bohužel doplací na pro mě absolutně nezajímavý scénař. Celá ta pohádka o marihuanském ostrově s úžastnou bílou pláži a neomezujicím životem, by mohla v pohodě obstát, jenomže to by se tam muselo i krom toho něco zajímavého dít a né jenom zbylou časovou stopáž trapně vyplňovat opakujícími se sexuálními hrátkami hlavních protagonistů. Nemůžu si proto pomoci, ale za mě jasně promarněná šance o natočení dalšího z řady úspěšných filmů a proto si myslím, že se tady ta průměrná známka přímo vybízi.

Počátek (2010)

Tyhle typy složitých, scénaristicky chaotických absurních filmů mě prostě neberou. Nebavil mě Matrix a bylo ode mě asi pošetilé si myslet, že Inception to dokáže změnit. Bohužel, už podle mého hodnocení asi vidíte, že toho moc nezměnil. Musím však uznat, že tady to téma snů bylo o něco přeci jen přijatelnější, ale stejně velký nesmysl. Jinak vše ostatní funguje perfektně, jak by ve správném filmu mělo. Efekty prvotřídní, herci jakbysmet a hudba když dostala Oscara, musí taky dobře znít. Bohužel to hlavní příběh mě nebavil a tak budiž na truc ode mě tři hvězdičky.

Pohřbena zaživa (2007)

Tak takhle si představuji stylovou teen vyvražďovačku a ikdyž tomu mé hodnocení asi nenasvědčuje, tak jsem se bavil přímo náramně. Zábava však patří do jiné žánrové škatulky než-li horrorové a tak se zdá byti něco špatně. Je pravdou, že od úvodních minut jsem pocítil nějaké lehké napětí, ale to opravdu netrvalo dlouho, protože se prakticky 3/4 ve filmu ukazují jen nahé kozy a vypracované zadečky pěkných hereček. Závěr kdy se na scénu konečně ráčí dostavit i sympatická starší dáma už napětí postrádá úplně, ale maska a celá postava to byla stylová to musím uznat. Trochu mě mrzí, že v samotném vraždicím okénku se tvůrci moc už nepředvedli a každá taková situace je odbytá a trochu kopírující tu předchozí, takže když už něco vidíme, tak pořád tu samou popravu z jiného úhlu natočené kamery. Herecké obsazení je standardní a krom už zmíněných pěkných slečen, tu možná trochu překvapivě najdeme i Tobina Bella, který se role zhostil stylově a rozhodně spolu s babičkou patří k nejlepším momentům celého filmu. Z konce mám velkou radost, protože postava které jsem držel palce a zároveň se mi i líbila nejvíce, dokázala to celé ródeo zdárně přežít a hned co dopíšu tenhle komentář se vydávám do Ameriky ji hledat a až ji najdu, tak si ji za ženu vezmu :D

Pohřben zaživa (2010)

Asi možné maximum, které lze z toho to filmového konceptu vytřískat. Jelikož jsem si nečetl popis filmu, tak mě překvapilo, že se Španělé otevřeně pouští do irácké války a ještě takovým ostrým způsobem. Původně jsem totiž čekal prostě další tuctovou zápletku okolo hřbitova a nějaké pomsty, ale tohle mě zarazilo. I přesto všechno film zhruba od poloviny zrací dech a nekonečně opakující se telefonáty mě už tak neupoutávaly jako na začátku. Závěr je perfektní, sice jsem tak nějak dopředu vytušil celou pointu, takže sice nepřekvapen, ale za to v celku spokojen můžu ohodnotit průměrnými třemi hvězdičkami.

Pokémon (1997) (seriál)

Poprvé jsem se s Pokémony setkal už na dovolené v Itálii, což bylo ještě asi dva roky před tím než dorazili i k nám do České Republiky. Už tehdy jsem se divil proč jsou všude na tričkách, peněženkách a jiných podobných serepetičkách obrázky žluté potvůrky s rohy. Ja vím, že to jsou uši, ale první dojmy byly takové, že se jedná o nějakého žlutého veselého čertíka. Ostatně uběhly ty dva roky a už mi bylo vše jasné, houby čertík ale Pikachu to je!!§ Mám tu kliku, že patřím mezi tu generaci, která ještě vyrůstala, jak na stařičkých původních Teenage Mutant Ninja Turtles, Disneyovkách, tak i Pokémonech, takže jsem se na té vlně samolepek svezl i já. Nedávno jsem si pustil z nostalgie nějaký díly a nemohl jsem uvěřit, že jsem někdy tohle dokázal sledovat a ještě kvůli tomu brzo vstával z postele. Zatímco zmíněné Želvy Ninja si drží i dnes nějakou koukatelnou hranici, Pokémoni jsou úplně mimo mísu vkusu a kdybych tu mánii tehda neprožíval, byla by vysledná známka v mém hodnocení daleko nižšího rázu.

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Film vychází hlavně ze stejnojmenné videohry, kterou jsem před zhlédnutím toho to snímku nikdy nehrál. Dokážu tedy pochopit fakt, že původní koncept zápasů mezi Pokémony tu je odsunutý na vedlejší kolej a až na výjimky tu hraje prim spíše detektivní příběh. Ten není tolik komplikovaný a i když si pár lidí stěžovalo na práci střižny, tak já se takto snadně ztratit nedokázal. Zvraty byly hezké a mile překvapily svou mírnou zapeklitostí, která asi mohla mladším divákům trochu zavařit mozečky. No kdyby příběh nepobrali všemi desíti, tak samotní Pokémoni jim to určitě vynahradili. Jejich stylizace je líbivá a zapracování do obyčejného života lidí uspokojivé, samozřejmě jejich potenciál nebyl zdaleka vyčerpán. Zatím jenom vychvaluji, tak proč to moje hodnocení je tak bídné? V prvé řadě nejsem divák, který by vyhledával komedie, protože tu pravou filmovou zábavu hledám trochu jinde než u trapných scén a hlášek. Zvlášť ten americký humor mi je hodně cizí a přestože se Pikachu snažil každou scénku obohatit nějakým vtípkem, tak jsem se za celý film ani jednou neusmál. Ono vlastně celé hlavní herecké duo bylo utrpení nejen poslouchat ale i sledovat. Justin Smith je obecně děsně nesympatický a už od úvodních minut filmu, kdy se přizná, že mu lezou samotní Pokémoni krkem, sem věděl, že kamarádi po dobu té hodinky a půl rozhodně nebudeme. Ono mi je těžko hodnotit, protože původní Gameboy videohry a i vlastně seriál jsem jakožto dítě hltal všemi doušky. Takže nostalgie velí přimhouřit všechny oči, ale já prostě nemohu hodnotit jinak než spravedlivými dvěma hvězdičkami.