Zodiac (2007)

..a tak sa Zodiac dočkal filmu o sebe - len si nie som istá, či by bol spokojný so svojím obsadením. Nazdávam sa však, že by bol nadšený poslednou polhodinou filmu, kedy konečne dostal príbeh obrátky a Fincher sa vrátil s dávkou napätia, na akú sme uňho zvyknutí.

Džúni kokuki (2002) (seriál)

V podstate sa zhodujem s komentármi ostatných užívateľov - vynikajúci anime seriál, pri ktorom ma hnevajú len zbytočné rekapitulujúce diely a nepodarený záver. Skutočne som si nemohla vybrať lepší prvý anime seriál (ak, samozrejme, nepočítam Pokémona - čo ja nepočítam).

500 dní se Summer (2009)

Celkom milé, ale ľahko zabudnuteľné (nemyslím si, že Zooey Deschanel bola správna voľba). Treba im však uznať, že majú pravdu, ak tvrdia, že Harrison Ford je najväčší borec vo vesmíre a Absolvent je skvelý film.

Taková zvláštní rodinka (2001)

Nemôžem si pomôcť, ale nemám rada filmy Wesa Andersona a to viem povedať už po dvoch jeho filmoch. Neviem si totiž predstaviť, že by sa ostatné mohli vymykať tomuto zvláštnemu, pre mňa nepochopiteľnému, suchému flegmatickému čiernemu humoru. Ostáva mi len dúfať, že Fantastic Mr Fox sa vyhne mojim "predsudkom" veľkým oblúkom, pretože - naozaj by ma potešilo pozrieť si ďalšiu dobrú adaptáciu knihy Roalda Dahla.

Bruno (2009)

Je smutné, keď už tých 80 minút bolo pre mňa veľa. Každopádne najlepšie bolo interview s Harrisonom Fordom.

Galaxy Quest (1999)

Tak tomuto nechýbal žiadny prvok, ktorý by poriadna komédia mala mať! A okrem toho je sakra príjemné vedieť, že herci zo sci-fi seriálov nás pri vesmírnej katastrofe môžu zachrániť.

Kancl (2005) (seriál)

Tu sa pri sledovaní ani nedá postrehnúť v akej sérii sa nachádzate - jednoducho to nestráca kvalitu a čo je skutočne zaujímavé pre sitcom - dej sa vyvíja ďalej a nestagnuje. Pozerala som päť sérií za sebou bez toho, aby som The Office musela zamieňať s iným seriálom a nenudil ma - seriózne, pri koľkých niečo takéto môžete povedať? Zaslúžene sa umiestnil v mojej TOP. Síce nerada citujem iných užívateľov, ale tentokrát musím, pretože sa úplne stotožňujem s časťou Revanxovho komentáru: „Začal som na troch, zvýšil na štyri a nakoniec som skončil pri piatich hviezdičkách. A najradšej by som dal viac."

Piráti na vlnách (2009)

Až po posledných dvadsať minút som bola celú dobu rozhodnutá dať 4*, ale ten koniec bol jednoducho neskutočný. A ktovie, možno ešte zmením rozhodnutie, nechám si to uležať v hlave. Jedno je však isté - táto parta hercov je geniálna, obzvlášť nemôžem z Chrisa O'Dowda (a jeho červenej čiapky) a výzoru Philipa Seymoura Hoffmana (vzhľadom na to, že mi takmer v každom filme trvá hodnú chvíľu, kým ho identifikujem).

Moje krásná čarodějka (2005)

Až na malé oživenie v podobe Steva Carella to, bohužiaľ, úplne postráda iskru. Nicole Kidman je rozhodne rozkošná, Will Ferrell ako väčšinou (podľa mňa) otravný a trápny, čo by však ani tak nevadilo, kebyže Bewitched má, keďže sa jedná o komédiu, aj nejaké tie komické situácie či niečo schopné zaujať. Obviously, nemá.