• Krátkometrážní

Postřižiny (1980)

"Kdo to tam tak nelidsky řve?!" Dokonalý strýc Pepin a úžasně chutně vypadající pivo. Jedna z našich nejlepších klasik.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Kdyby vznikla Snídaně u Tiffanyho dnes s nějakými současnými herci, byl by to obyčejný, předvídatelný tuctový slaďák. Na tomto filmu je ale krásné to, jak úžasně retro dnes působí, jak chutná je Audrey a osobně mě nejvíc asi bavila opilá pasáž na večírku. "Ticho tam! Chcete vzbudit celý barák?" :D

Sintel: Příběh draka (2010)

Vizuálně moc dobré, ale animačně místy divné a nepřirozené (např. závěrečná chůze pryč). Předvídatelný konec a příběh nic extra, ale vzhledem k tomu, že to není práce Pixaru ani jiných megastudií, dobrá práce. Skvělá práce se světlem.

Český sen (2004)

Nejvtipnější jsou ty rozčarované reakce chtivých důchodců :)

Parking (2003)

Pomalé, nezajímavé, slabé.

Bitva o planetu Terra 3D (2007)

Letové a bojové sekvence za jasných 5 hvězd - za takové scény by se nemusely stydět ani Star Wars. Ale ta animace postav - bída. Chůze divná a vzhled figurek velice laciný. Nijak originální příběh, zato však originální prostředí... budiž! Tři a půl hvězdičky - pohodička. Znovu už to ale vidět nemusím.

2001: Vesmírná prda (2000)

Leslie se v poslední době zaprodává do opravdu strašných pičovin - dámy prominou.

Stalker (1979)

Silně filosofický film o víře v nadpřirozeno. Místy skvělá atmosféra, ale jenom do té doby, než je rozbita příšerně dlouhými monology a hlasitým přemýšlením jednoho z hrdinů. Vizuálně jde o velice artový film - dlouhatánské záběry beze střihů, tiché scény... Nevím pořádně, jak hodnotit. Nechám tři, protože jsem z filmu těžce zmatený. Film o oblasti s nadpřirozenými vlastnostmi, který neukáže jedinou nadpřirozenou vlastnost a nechá vás tápat, je-li to opravdu tak, jak tvrdí Stalker, nebo je to jenom kus obyčejné zpustošené země. Pokud je ale Stalkerova dcera telekinetik - KDO je Stalker?

Sbohem, baby (2007)

Naprostá temnota s velice nepříjemnou pointou. Jeden z filmů, který se nevnucuje happyendem.