Město žen (2009) (seriál)

Další extrémně ztřešněná série od Billa Lawrence. Scrubs byli ze začátku naprosto fantastičtí, proč? Absurdní debaty vycházející z běžných situací, které přehnaně prezentované odráží humor ještě dál. Cougar Town je v tomhle vlastně hodně podobné.Opět skvělý casting (v jedné z rolí opět Lawrencova manželka), ale Coxovka to táhne hlavně sama (asi tak z 90ti procent) a další zajíjmavá paní je Busy Phillips, kterou mám rád už od Dawsonova světa a Freaks and Geeks. Tohle je podobně jako Scrubs instantní dávka pozitivna a rychlého sledu událností v každých dvaceti minutách. Nic víc. Bohužel chybí "scrubovské" emoce a není to ani k popukání vtipné jako Two and a half men po 12ti letech, proto nejde hodnotit víc..

Šofér (2014)

Stretch nás vcelku vtipně uvede do svého života, bohužel hodně brzo zjistíme, že tohle nebude moc akční film (a že Carnahan akci umí skvěle), ale spíše taková komedie o tom co vše se může pokazit během jedné noci. Bohužel to není ale ani příliš vtipné. Místy film baví, ale převážně spíše méně a u filmu drží divák pozornost hlavně díky hercům, kde Wilson zvládá celkem v pohodě cokoliv a Pine tu hodně překvapí svou rolí totálního úchyla. Čekal jsem asi něco zcela jiného (lepšího).

Constantine (2005)

I po skoro deseti letech je tohle jeden z nejlepších komiksových filmů. Zábavný, stylový, tak akorát temný a dobře napsaný ďábelský komiks. Obsazení filmu je asi zatím nejlepší mezi komiksy co jsem zatím viděl, chemie mezi Keanu a Rachel funguje na jedničku a film nejen díky tomu odsýpá. DC si své komiksy patrně hlídá a ačkoliv netočí takové blockbustery jako Marvel, jejich filmové kvality jsou o dvě třídy výše. Po Watchmen a Nolanovo trilogii Batmanů je Constantine v mé top trojce. Na pokračování je asi už pozdě, tak jsem zvědav jak bude vypadat seriál.

Happy End (1967)

Vyprávění pozpátku s velmi dobrou prezentací (na svou dobu) a včele s umírněným Menšíkem a kouzelnou Obermaierovou (které to sluší a je skoro jak klon Scarlett Johannson). Řada dialogů pozpátku je opravdu vtipně poskládána a vypravěč popisující zcela jiný vývoj než obraz, nabízí dost zábavy . Příjemná podívaná a na české poměry a dobu hodně originální.

John Wick (2014)

Velký comeback Keanu Reevese, o kterém jsem sám dost pochyboval, zejména po loňském propadáku 47 ronin. John Wick mi ze všeho nejvíce připomíná Payback z konce devadesátých let, kde si podobně vystavěným světem zabijáků a podvodníčků městem jde za pomstou hlavní hrdina a kde se všichni zdraví křestním jménem. Tyhle skoro komiksově stylizované postavy a světy na mne dýchají silným kouzlem. John Wick je nejen zábavný, ale také má nejatraktivnější akční scény, které jsou originální, neuvěřitelně prostorově úsporné a na milimetr přesně soustružené. Dlouho jsem se tak krásně nevcítil do postavy a nechtěl s chutí mačkat spoušť (možná naposledy někdy před patnácti lety v Matrixu). Rozhodně si po Miami Vice nevybavuji lépe natočený akční film s tak osobitým stylem. Nevím čím to je, ale Reevesovi ještě navíc jeho postavu prostě bez problému věřím (trauma, smutek, vendeta) a nedovedu si představit lepší volbu. Stylovost jakou chodí se zbraní a popravuje nepřátele si myslim hodně poukazuje na přípravu na natáčení. John Wick je prostě jiný a ukazuje, že se akční filmy s banální zápletkou dají točit zatraceně lépe, než předvádí konkurence. Skvělá akce, postavy jak z filmu Guye Ritchieho, nářezový soundtrack = nádherná jízda, kde snad je jen několik trochu natažených pasáží. Nevěřil jsem, že mne nějaký čistokrevně tupý akční americký film přijde ve výsledku lepší a zábavnější jak Raid.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Solidní a na dnešní dobu pořád vcelku drsně temná detektivka s typickou Neesonovskou postavou (člověka co jde sebe nebo někoho mstít a cokoliv mu stojí v cestě s menší či větší překážkou překoná), kterou hraje už po patnácté ale vlastně mi nikdy nevadila. Potěší nijak přepálené finále a celkově se jedná o obrazově (kamera, barvy) velice atraktivní a chladný film, tak jak mám rád. Herci jsou solidní a některé postavy skutečně úchylně výživné. Nadprůměrná detektivka, kterých se dnes moc netočí.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Asi budu jen opakovat už mnohokrát vyřčené o tom jak skvělý seriál Breaking bad je. Postavy jsou všechny napsané skvěle a vedle hlavních asi osmi hrdinů, kteří působí uvěřitelně a budete všem víceméně fandit, tak tu je ještě řada naprosto extrémně vymazlených vedlejších postav, které jsou jak z jiného světa. Tyto vedlejší postavy jsou třeskutě vtipné nebo naprosto mrazivě děsivé. Seriál je mnohdy emočně brutální, šokující zvraty nebo jednoduše napínavé momenty v tomto seriálu působí naprosto autenticky. Scénář k tomuto seriálu je asi obecně nejlepší mezi těmi "over the top", protože za vším je cítit uvažování hlavních protagonistů a dopady jejich rozhodnutích divák vycítí velmi krátce na to a tohle mrazení "co bude dál" nebo "tak teď se to asi posere" na BB je obrovským tahounem. Cranston a Paul jsou bezkonkurenční a jedni z nejcharismatičtějších postav co na TV lze vidět. Po čtyřech sezónách, kdy pátou a všude opěvovanou tu nejlepší mám před sebou už teď bych dal víc jak maximum, nebo bych zpětně přehodnotil ostatní seriály, co jsem dosud viděl. S BB si dal někdo obrovskou práci, skvělá kamera, hudba, ale hlavně scénář psaný s obrovským citem a hloubkou v mnoha odvětvích (chemie, rakovina, rodina, kartely, drogy). Po všech dílech je opravdu těžké se rozloučit, na druhou stranu, všechny postavy již nejsou těmi co na začátku. To co tady osud nadělil všem postavám a jak je změnil je jednoznačně mezi seriály na absolutním vrcholu co se týká vývoje postav a to díky dokonalým hercům. Jedna z nejlepších sérií všech dob.

Šestý smysl (1999)

Legendární záležitost, kterou se Night uvedl mezi nejlepší scénáristy a režiséry. Tento komornější příběh při opakovaném shlédnutí není tou nejlepší látkou, co kdy natočil, ale finále filmu je jedno z nejslavnějších a nejlépe vypointovaných a řadí se mezi velikány. Night je typický "Jack of all trades", jeho fantasticky napsané postavy, scény, kdy se zrychluje divákovi tep, nebo dojímá k slzám - to vše je u něho naprosto standardní a to vše je doplněné zajímavými záběry, nápady, výtečným castingem, hudbou... Nedovedu si stále vysvětlit co se stalo po roce 2007 s člověkem, s nesmazatelným zápisem do historie filmu.

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Typická over-hyped-bullshit-series, kde kromě castingu (fantastická Eva Green) a lehce nadprůměrného vizuálu není moc o co stát. Seriál se snaží hned z kraje být co nejzajímavější a tak mísí hned několik legend dohromady a kombinuje je naprosto bezmyšlenkovitě a účelově "mít tam toho co nejvíc aby nedejbože někoho nenapadlo přestat to sledovat". No mne to teda neaujalo....

Falešní poldové (2014)

Komedie, na kterou jsem se těšil (což se nestává často). Bohužel jak bývá zvykem, to nejlepší z traileru je plusmínus to nejlepší z filmu. Ačkoliv první půlka je opravdu velice vtipná, tak ta druhá už tak našlápnuto nemá. Přesto se jedná o solidní průměr se sympatickou dvojkou v hlavní roli.