Příšera z šatníku (1986)

Tromovske uchylne shity fakt nemusim no toto bolo pomerne neskodne a pozeratelne. Samozrejme cecko jak remen s odpudivou gumovou priserou v hlavnej ulohe ale herci boli v ramci moznosti fajn, parodovanie Supermana, Votrelca, Psycha, King Konga ci Blizkych stretnuti tretiehu druhu pobavilo a feeling 80. rokov tomu tiez pridal na krase.

Frankenweenie (1984)

Bol by som daleko radsej keby toto Burton natiahol na celovecernu stopaz a z Beetlejuica spravil 30 minutovy kratas. Zaverecna tretina v mnohom pripomina Noznicovorukeho Edwarda.

Není úniku (1993)

Dalsie fajn oddychove (mierne podhodnotene) becko s Van Dammom tentokrat rodinneho charakteru. Atmosfera 90. rokov tomuto filmu pomohla v dost velkej miere. 65%

Muž na Měsíci (1999)

Andy Kaufman....blazon ci genius? Asi z kazdeho trochu. Ako sa vravi vsetkeho vela skodi a Andy to s vytvaranim "realnej iluzie" prepiskol natolko, az mu ani vlastna rodina neuverila ze ma rakovinu. Suhlasim s tym ze sa v jadre jedna o genialnu biografiu ale uprimne mne to Carreyho saskovanie nebolo zrovna po chuti. Zahrane to bolo perfektne ale stotoznenie a pripadne sucitenie s hlavnou postavou sa u mna skratka nedostavilo. 70%

Malý partyzán (1950)

Nechapem preco je tento film tak podhodnoteny. Dobra rezia, pribeh, obsadenie, hudba a na ceske pomery slusne zvladnuty akcny zaver. 75%

Paperhouse (1988)

Horor? Ale kdeze. Skatulka rodinna drama by tomu sadla daleko viac. V celom filme je len jedna napinava pasaz (ktora vsak mala skutocne hutnu atmosferu) co vsak nie je z mojej strany vycitka. Zaujimavy zanrovy zlepenec s peknou Zimmerovou ustrednou melodiou, ktory zaujme prevazne tych mladsich divakov. 65%

Bílá stuha (2009)

Tazky oriesok na hodnotenie. Na jednej strane precizna rezia, obsadenie a atmosfera, na druhej prepalena stopaz, mnozstvo zdlhavych zaberov a malo vyhrotenych situacii. Nieze by namet nebol zaujimavy ale po zhliadnuti vo mne film nezanechal natolko silne dojmy aby som mohol hodnotit vyssie. 70%

Čtvrtý druh (2009)

O triedu lepsi a zaujimavejsi "dokument" nez Paranormal Activity. Mulder so Scully by boli nadseni. 75%

Cesta (2009)

Drsna, bezvychodiskova, depresivna drama. Brr..... ak by nas mala cakat takato buducnost to radsej zacnem dufat ze sa vyplnia mayske predpovede a o 2 roky nastane koniec sveta. 90%

Dobrá čarodějka (2008) (TV film)

Catherine Bell je zrejme skutocne carodejnica. Cely film vyzarovala akusi ukludnujucu auru. Inak sa jedna o priemerny televizny rodinny film na 1 pozretie s jednoduchym, neoriginalnym a priamociarym dejom. Neurazi, nenadchne no vdaka prijemnej atmosfere sa nan celkom dobre pozera. 55%