Čas po čase (1979)

Meyer je dobry reziser. Skoda ze natocil tak malo filmov. Malcolm McDowell hra prekvapivo kladnu ulohu a celkom ju zvlada. 70%

Xanadu (1980)

Ale tak 80. roky treba to brat s nadhladom :) Bavilo ma to. Pekne skladby, dobra choreografia, naivny dej, gycova stylizacia. Kuzelna jednohubka. 65%

Star Trek (2009)

Abramsovi bude teraz cely Hollywood lezat pri nohach. Bezkonkurencne najlepsi filmovy Star Trek (s Prvym kontaktom na mna nechodte) ktory ponuka vyborny casting, dravu kameru, skvely vizual, svizny dej a mnozstvo emocii. Skratka niet co vycitat. K dokonalosti chybali uz len Goldsmithove fanfary. P.S.: Leonard Nimoy si po 43 rokoch sluzby nemohol priat krajsiu rozlucku.

Star Trek X: Nemesis (2002)

Po pribehovej stranke z novsich dielov (VII-X) rozhodne najslabsi Star Trek. Prilis temny, prilis vazny, malo emotivny. Po tej technickej, trikovej a akcnej vsak najlepsi. Predosla cast sa mi aj napriek celkovej komornosti pacila viac. Aspon ze Jerryho ustrednu melodiu pocut castejsie nez v predoslych dvoch filmoch. 60%

Růžový panter 2 (2009)

Lutujem ten herecky ambasal ze sa zapredal takemu braku. Komedia? Dobrodruzny? Rodinny? Mysteriozny? ......ani jedno z toho. Lacny, nudny, trapny shit. 30%

Star Trek VIII: První kontakt (1996)

No ja neviem. Ani Prvy kontakt, ani Cestu domov by som na celo Star Trekovskych filmov nedal. Po technickej stranke niet co vytknut. Solidne triky, masky, vyprava, obsadenie. Dejovo ma tato cast az tak nezaujala. Navrat Jerryho Goldsmitha potesila, skoda len ze jeho fanfary sa naplno rozozneli az v zaverecnych titulkoch. 70%

Star Trek VII: Generace (1994)

Velmi sa mi pacila uvodna 15 minutovka a Picardovo cestovanie v case (navsteva rodiny a kapitana Kirka) uz len kvoli tomu musim dat 4*. Poeticky Star Trek kto by to bol povedal.

Malí válečníci (1998)

Prijemna hollywoodska rodinna zabava s trocha infantilnym dejom, zato vsak s remeselne zrucnou Danteho reziou a dobrym obsadenim. K tomu niekolko filmovych odkazov (Frankenstein, Vesmirna odysea, Akta X, Terminator 2, Gremlins, Cata) reziserov povestny cierny humor a Jerryho hudba. Mamka s tenisovou raketou bola najlepsia :D. 65%

Ztracený poklad Aztéků (2008) (TV film)

Nemam vo zvyku podobnym ceckam s amaterskou kamerou, strihom, studiovymi kulisami a lajdackymi trikmi davat 2* ale jedno sa tomuto filmu upriet neda. Ma tu spravnu dobrodruznu atmosferu. A kedze je to zaner ktory zboznujem zo vsetkych najviac som ochotny mu v hodnoteni prilepsit. Stale sa totizto nieco deje, hrdinovia celia smrtelnym nastraham, hudba v ramci moznosti dostacujuca a herci su, napriek tomu ze pochadzaju z tretoligovych kutov, vcelku znesitelni. Dalo sa to s prizmurenim oboch oci pozerat. Mohlo to dopadnut aj podstatne horsie - vid. Tajomstvo chramu kristalovych lebiek.

Star Trek VI: Neobjevená země (1991)

Ta stvrta hviezda je za poslednych 20 minut nabitych akciou a za prijemne nostalgicku rozlucku starej posatky s vlastnorucnymi podpismi hercov.