Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Velmi zajímavá tématika a vcelku povedený pilot. Jsem moc zvědavý, co si pro nás tvůrci připraví do první série... UPDATE: Po polovině první série snižuju na tři hvězdy, zatím to je celkem slabota a ty do očí bijící náhody tomu vůbec nepomáhají.

Ztraceni v moři (1999)

Solidní drama, místy to má výbornou atmosféru a dokáže to člověka zaujmout, jindy to trochu ztrácí, ale jako celek je to film, který za to jedno zhlédnutí stojí. 65%

Láva (2015)

Já si myslel, že tohle má být začátek parádního animáku "V hlavě". No zaplaťpánbůh že nebyl. Možná by to bylo bez dabingu lepší, ale i ten minipříběh byl vcelku stupidní a trapný. Ještě že po tomto miniutrpení započalo perfektních animovaných 102 minut.

V hlavě (2015)

Parádní animák. Bavil jsem se výborně a dokonce mě to i dojalo. Neskutečné. Opravdu velká pochvala pro tvůrce. Zábava pro děti i dospělé. 85%

Scream (2015) (seriál)

Ty oslavný komenty... No potěš koště... Série dokoukaná asi jen díky tomu, že to má jen 10 dílů a že mě fakt zajímalo, kdo je tím pod maskou. Jinak to je hodně solidní chujovina. Nehorázně blbé příběhově. To provázání minulých a současných událostí je fakt dost stupidní. Herecké výkony až na výjimky dost hrozné a chce se mi říct až otravné. Některé mordy byly fajn, občas mě mile překvapilo to, že to nebylo žádný pianko. Willa pěkná. Ale to je asi tak vše, co jde pochválit. Ty rádoby vtipný momenty, který mají jakoby zparodovat slashery, se podle mě moc nepovedly. To už radši natočte normální parodii alá Scary Movie 1 či Tucker a Dale a ne takovýto blábol. No a poslední díl a to velké rozuzlení tomu nasadilo korunu. Bože, bože. 45%

Muž na hraně (2012)

Průměrný thriller. Nijak zvlášť mě to bohužel neohromilo. Dějově to je možná trochu přepálený a málo uvěřitelný. Některý momenty se povedly a zkouknout se to dá v pohodě, ale jak říkám, nic extra to rozhodně není. 55%

Očista: Anarchie (2014)

Jednička byla hrozná ptákovina plná stupidního chování postav, ale tohle je úplně jiný kafe. Hodně mě to překvapilo a hlavně potěšilo. Dost dobrá jízda, spousta zajímavých momentů, vůbec to není tak blbé jako jednička a člověk se po celou dobu baví více než dobře. 80%

Terminator Genisys (2015)

Snaha byla, ale už to prostě nefunguje. Ani pořádně nemůže. Jiní herci ve známých rolích (Sára, Kyle) tomu prostě podle mě ubližují. Asi by bylo lepší natočit úplně nový příběh kolem Arnolda třeba s nějakými odkazy na staré kousky, pak by to možná diváka mohlo dostat víc. Takhle to prostě člověk zkoukne, celkem se i baví, ale že by ho to nějak ohromilo, to ani náhodou. A vytěžit něco z divácké nostalgie se dá tak maximálně Arnoldem, dost těžko špatně zvolenými náhražkami za Sáru a Kylea. Nečekal jsem bůhvíco, ale asi jsem doufal, že autoři připraví něco lepšího. Možná to bylo až moc přeplácaný a chyběl tomu lepší děj a atmosféra. 60%

Teorie všeho (2014)

Kvalitativně bych to zařadil na úroveň dalšího životopisného kousku z tohoto roku, Kódu Enigmy. Prostě kvalitně odvyprávěná autobiografie, kterou člověk rád zkoukne, ale že by se film zařadil mezi nějaké top kousky, o tom se rozhodně nedá mluvit. Stephen Hawking si ale bezpochyby takovou poctu zaslouží. Zajímavý příběh. 80%

Rohy (2013)

Tak tohle bylo dost povedený, to jsem fakt nečekal. A nejlepší v tom filmu byly prvky žánru, který v hlavičce není vůbec zmíněn - komedie. Některý scénky opravdu prvotřídní zábava! Storka celkem v pohodě a dá se říct, že jsem se bavil po celou dobu. Konec možná až moc crazy, ale ještě se to dalo. 75%