Insidious 2 (2013)

Kdo holduje hororům, neměl by si Insidious a Insidious 2 nechat ujít. Konečně pořádná kultovka! Dvojka nádherně navazuje na jedničku a perfektně (a přitom nenásilně) se s ní prolíná, vysvětluje některé drobnosti (například rozeznělý alarm) a dává vyniknout osobnostem jednotlivých postav. Hudba od Josepha Bishary v některých momentech lehce klišovitá, ale jinak zcela výborně podkresluje atmosféru, díky které jsme z kina odcházeli příjemně vyklepaní. Stojí za shlédnutí v kině!

Hra o trůny (2011) (seriál)

Smažte všechny komentáře a ponechte jen od verbala. Víc k tomu totiž není co dodat.

Insidious (2010)

Svoje mouchy má. Začátek je zdlouhavější. Lekačky jsou mnohdy fousaté. Ale dneska v noci neusnu. Tohle je jeden z mála hororů, kdy jsem se u sledování zpotila, a za to těch pět hvězdiček prostě dát musím. Kterému už jinému hororu než tomuhle... Jo a malá rada - nečtěte recenze ani komentáře.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Hodně rozporuplný film. Na jednu stranu plně souhlasím s verbalem - je to ohraná písnička, propojení Transformers, Godzilly, Avengers a Dne nezávislosti. Všechno to svítí jak v Avatarovi (stroje, přístroje, obludy, města, moře, kuře, stavení) a ve střižně se vyřádili takovým způsobem, že epileptikům by měl být vstup do kina zakázán. Přesto je to jízda, kterou si lze užít - vizuálně je to žrádlo a vyloženě špatného tam vlastně dohromady není nic. Rozhodně to stojí za to vidět, ale budu váhat, jestli se podívám podruhé.

Na vlásku (2010)

Po dlouhé době animovaná pohádka z Disneyovské dílny, která mi zahrála na tu správnou strunu. Postavy jsou výborně vykreslené (v obou slova smyslech :)), pohádka má tempo, které neztrácí, je protkaná vtipem přesně v té dávce, jakou pohádka tohoto formátu má mít. Trochu těžko se mi zvykalo na Maxima - vizáží i ksichtíky Herculův Pegas s chováním Komisaře Rexe (a jak trefně napsal Gemini - s mimikou, za kterou by se nemusel stydět ani Andy Serkis), ale chápu, že na psovi by se jezdit nedalo... Ale kdo se dokáže povznést nad tyhle jemné detaily, Tangled si určitě užije. Doporučuji v originále!

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Úsměvné, dobře koukatelné, jako oddechovka fajn a pro děti super, celá řada pěkných vtípků (tučnáci bodují), ale naprosto předvídatelná pohádková zápletka s nejnudnějšími možnými pointami, které už jsou omleté v tisíci jiných pohádkách. Ale - po tisící první - vlastně proč ne. 70%

Piano (1993)

Ten film má atmosféru. Na mě je ale příliš ponurý, depresivní a blbé konce nemám ráda.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Rozhodně stojí za vidění. Už jen kvůli efektům, neopakovatelné atmosféře imaginária (celá výprava je úžasná) i kvalitním hereckým výkonům. Příběh je místy předvídatelný, nicméně nemáte pocit, jako byste se koukali "na pohádku stokrát jinak". Imaginárium je osobité, barvité, epické a ráda si ho pustím víckrát.

Bídníci (2012)

Z kina jsem odcházela se slanou krustou na obličeji a neschopná slov. A ani teď je nenacházím, zmáčela bych si klávesnici. Tohle prostě musí vidět každý, komu filmová a hudební kultura aspoň něco málo říká.

Paříži, miluji Tě (2006)

Za tu snahu tolika režisérů... dvě hvězdičky, ale víc ne. Jako spousta jiných jsme zapálili svíčky, otevřeli dobrou lahvinku a plni očekávání romantiky pustili tenhle film. Zklamání je slabé slovo. Příběhy asi neurazí alternativně založené diváky. Ti, kdo hledají kvalitní příběhy, se budou nudit. Až na některé výjimky příběhy nemají pointu, jsou to hluché štěky s ajfelovkou na pozadí. P.s. V polovině jsme to vypnuli. Nemá cenu dokoukávat.