Orange County (2002)

Nic špatného filmu vytknout nemůžu, jen osobně nerada koukám na filmy, kde se se*e, co může a hroutí se díky tomu osobní život hlavního hrdiny. Vtipu tam zas tolik nebylo, aby se ten nepříjemný pocit vyvážil. Hvězdu dolů jsem se rozhodla dát za ten fail na konci, kdy se parta vydá surfovat na skelně klidné moře :)

Očista (2013)

Za to, jak tenhle film napíná jak kšandy, by si zasloužil mnohem víc hvězdiček. Milovníci nočních stříleček za svitu baterky si přijdou na své, na můj vkus se však postavy (všechny) chovají natolik idiotsky, že je to pro mě ne(do)koukatelné. Proč se kupříkladu bohatí zavírají v baráku a vymýšlejí zabezpečovací systémy, když si můžou za pár šlupek koupit letenku do Kanady nebo rovnou na Tahiti? Nelogická zápletka i chování postav z tohoto filmu pro mě dělají další položku do seznamu "Nepotřebuji vidět víckrát".

Já, Frankenstein (2014)

Dala bych tři hvězdičky, ale když vidím tolik negativní kritiky, musím trošku přizvednout průměr. Tak hrozný to totiž zase není. Pěkně to odsejpá, po grafické stránce vyloženě paráda (viděno doma ve 3D a jako oddychovka na páteční večer dobrý), trochu otřepanější námět, ale kde pořád brát originalitu, že jo. Síly dobra a zla spolu fajtí všude možně, tady se do toho přimotá ještě no-side postava a umožní celkem v klidu relaxovat u příběhu, který sice neoplývá genialitou, ale celkem hezky plyne. Co chybělo mně, byly nějaké ty vtípky. Autoři berou tenhle film moc vážně... ale možná lepší, než levné a plytké pokusy o vtípky v podobně laděných filmech typu Underworld.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Nejkrásnější česká pohádka, bez níž nejsou Vánoce. Tisíckrát viděno a pořád málo, nikdy neomrzí, nikdy jí nebude dost. Nestárnoucí pohádka, která kdyby nevznikla, svět by byl o mnoho nádhery chudší.

Sinister (2012)

Málo krve, přiměřeně lekaček, dost napjaté atmosféry, prostě vybalancovaný lektvar, kde je všeho tak nějak akorát a ničeho přespříliš. A to finále... znečištění gatí se nekoná, ale vím, o čem se mi v noci bude zdát!

Lesní duch (2013)

Hodně jsem přemýšlela, kolik hvězdiček vlastně dát. Pokud jste milovníky krvavých hororů, Lesní duch by se vám mohl líbit - svým množstvím strčí do kapsy i Kill Billa, neboť obrazně i doslova krev prší z nebe. Citlivější povahy jako já čeká (možná nejedna) cesta na nejbližší záchod zbavit se obsahu toho, co jste neprozřetelně snědli. Navzdory dvouhvězdičkovému hodnocení lze Lesního ducha doporučit - pokud na něj máte žaludek. Předem se ale bojím dvojky...

Strážci Galaxie (2014)

Za pět hvězd od začátku filmu a během té jízdy jsem názor nezměnila. V kině jsem chvílemi slzela smíchy a ty opravdu droboučké nedostatky, klišé a častá podobenství s jinými filmy (Star Wars, Green Lantern, Pán prstenů... sorry, to je za toho Stromovouse) se prostě samy od sebe přehlédly. Tohle je film, který bude mít v naší filmotéce čestné místo a ráda se k němu vrátím, kdykoliv bude třeba vyhnout se depresi. Jo, a svého příštího křečka pojmenuju Rocket! Kecám. Rodent.

LEGO® příběh (2014)

Kdo nic nečeká, může být jen příjemně překvapen. A tady to platí víc než kde jinde. Takže napíšu jen - vůbec se na to nekoukejte, je to hrozný, trapný, nezábavný a nemá to logiku ani pointu. A pokud se přeci jen odvážíte na lego jízdu, připravte se na prvního pořádného záporáka, který nejenže má smysluplný cíl (ač ten smysl pochopíte až na závěru), ale taky konec, jaký se tak často nevidí. Jen s lítostí nedávám plný počet hvězd - vtipů a gagů mohlo být přeci jen o něco víc.

Na cestách kolem světa (2011) (seriál)

Thajsko /// Rok výroby nelze nikde dohledat. Ale nebude to víc jak 1990. Tehdy to musela být pecka. Teď lituji těch vyhozených padesáti kaček.

Pí a jeho život (2012)

Vizuálně krásné, má očekávání to však nesplnilo. Tak trochu nevím, co si vlastně myslet (a knihu se mi číst tak nějak nechce). A nemám ráda smutné konce. Ani když jsou šťastné.