Šifra mistra Leonarda (2006)

Jsem si téměř jistý, že na tenhle film jsem už hodnotil a komentoval, tak kam se to podělo? Možná jsem udělal chybu a nepotvrdil to, tak ještě jednou a zkráceně: film se mi líbil proto, že jsem četl knihu, ti, co knihu nečetli, musejí v tom mít docela chaos.Hodně zkrácené.

Román pro ženy (2004)

Výborný český film, který jsem zapomněl ohodnotit, tak to hned napravuji. Nádhérná hlavní představitelka a skvělé písničky. Taková pohádka pro ženy.

Tři dny Kondora (1975)

Kvalitní thriller s nádhernou Faye Dunawayovou a velmi otřesnou hudbou. Film mého mládí. Kniha je ovšem jako vždy mnohem lepší.

Nápoj lásky č. 9 (1992) odpad!

Pouštěli to v autobuse, jinak bych se na takovou trapnost nedíval.

Natěrač (2008) (TV film)

Jako hra velice dobré, dlouho jsem nic podobného v tv neviděl. Bavilo mě to od začátku do konce.

Kvaska (2007) odpad!

Landu mám rád, ale tohle byla totální nudná konina. Z filmu mě nejvíc utkvěly v paměti modré dveře s kulatými červenými skly.

Oběť zla (2007)

Na tomto hororu je pěkná jen příroda a hlavní hrdinka, jinak to je 100x ohrané, stále dokola, předvídatelné, nic nového. Věty typu "proč to děláte?, nemusíte to dělat, pust´te nás, my to nikomu neřeknem" jsem už několikrát slyšel v jiných filmech a už mě lezou krkem. Herecké výkony velmi mizerné, Mike byl doslova trapný při předstírání bolesti. Mohl by to být docela dobrý horor, ale jaksi to postrádalo ty správné grády. Napětí žádné, atmosféra strachu taky ne.

Krvavá paní (1980) odpad!

Už si to tak nepamatuji, kdysi jsem to viděl v kině,ale už tenkrát mě to ani trochu nenadchlo. Mizerná animace a hrozná nuda. Dnes po letech už se mi ani kniha nějak nelíbí.

Star Trek (2009)

Nejsem fanoušek ST, tak možná proto mě to tak nenadchlo, ale chtěl jsem vidět zase po dlouhé době nějaké scifi na velkém plátně, tak jsem na to šel. Hlavní hrdina mi moc sympatický nebyl o ostatních postavách nemluvě. Příběh mě taky nenadchl.Chaotická kamera, krátké záběry. Než si stačíte nějakou pěknou scénu vychutnat, tak už je pryč. Když jsem odešel z kina, tak jsem měl dojem, že jsem viděl efektně natočený špatný film, který jsem hned pustil z hlavy. Místy mě to připomínalo Hvězdné války.

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Al Pacino jako vždy skvělý, ale Johny Depp mi jako agent FBI nějak nesedl. Ikdyž podle skutečné události, film je nezáživný, nudný a ukecaný. Závěrečná odměna za 7 let riskování života a ohrožení vlastní rodiny nemá chybu. Za skouknutí to stojí, ale podruhé už ne. Možná se mi film nelíbil proto, že jsem ho viděl hned po skvělým snímku Zjizvená tvář.