Po zániku Země (2013)

První Shyamalanův film, který mě zaujal. Kvůli slabému hodnocení a celosvětové kritice jsem film nechtěl vůbec vidět. Shyamalanovy filmy se mě vůbec nelibí, ale tenhle mě vizuálně zaujal hned od začátku až do konce. Překrásné kosmické záběry i nádherné záběry Země. Tohle je přesně sci-fi, které miluji. Lepší než Star Trek. Jednoduché,sentimentální, místy trochu nudné, hloupé a přesto ve výsledku úchvatné. Škoda toho slabého hodnocení.

Divoši (2012)

Při sledování filmu jsem měl pocit, že se dívám na sračku, která se snaží být kaviárem. Nebýt hloupého dvojitého konce, možná bych jednu přidal. Film jsem chtěl vidět hlavně kvůli Travoltovi, který je v každé roli skvělý.

Tváří v tvář (1997)

Inteligentně šílený nebo šíleně inteligentí akční film s výbornými hereckými výkony Johna Travolty a Nicolase Cagea plný emocí. Film jsem viděl po několikáté po dlouhé době a stále mě nadprůměrně chytl. Výborná myšlenka, kdy si hlavní představitelé prohodí role a skvěle hrají každý toho druhého. Konec filmu mě už po několikáté vehnal slzy do očí. I po tolika letech se mi film stále líbí.

Zázraky se dějí (1974)

Neuvěřitélný příběh podle skutečné události na který jsem tenkrát chodil stále do kina. Ve své době to byla naprostá bomba. Nádherná příroda, podmanivá hudba.

Okrsek 13 (2004) odpad!

Debilní hudba, debilní děj, debilní herci, debilní film. Něco tak debilního už jsem dlouho neviděl. Na film jsem se díval do konce jen kvůli parkouru, který mě zaujal. Divím se tomu hodnocení. Ačkový film má mnohdy 50% a céčkový 75%.Je tohle lepší než např. Smrtonosná past 5 ?

Světová válka Z (2013)

Absolutní pecka. Zombie filmy moc nemusím, ale hned od prvních záběrů až do konce jsem čuměl s otevřenou hubou. Dlouho už jsem tak parádní nářez nezažil. Záběry v Jeruzalémě a v letadle byly dechberoucí. Konec mě svou atmosférou připomínal Vetřelce.

Elysium (2013)

Hned první záběry vyvolávali u mně příjemně husí kůži z nadšení a vzrušení z efektů. Toto je přesně sci-fi spolu s Nevědomí jaké mám rád. Když pomineme nelogičnosti a nějaké mínusy nad kterými raději nepřemýšlet tak dostaneme prvotřídní sci.fi. Minusy, které mě vadily: Jak je možné, že v roce 2175(myslím, že tak to bylo, případně po dalším zhédnutí opravím) jsou v L.A. dnešní auta? To tam nemohli být vraky třeba létajících aut nebo prostě modernějších? - Oživení maníka s hlavou od granátu. Těch nesmyslů je tam daleko víc, ale i tak film stojí za to. Nenudil jsem se ani minutku. Snad to vyjde na BR ve 3D a prodloužená verze. Už District 9 byla naprostá bomba, Blomkamp by měl natočit dvojku a to hned a ne jak je někdy zvykem až za 20 let.

Maniak (2012)

Jako horor absolutní nuda. Napětí žádné, úchylný příběh o ničem, špatná kamerá, ovšem vynikající hudba a pěkné záběry na město a noční ulice. Ten film by nebyl špatný, ale je to v dnešní záplavě lepších filmů jaksi divné. Kdyby to bylo z roku 1980 tak bych to ještě bral, ale z dnešního pohledu...

Babovřesky (2013)

Velmi pěkná oddechová letní komedie u které se sice moc nezasmějete, ale na lehké pobavení a pohodičku to stačí. Kvalit Slunce, seno, jahody to však nedosahuje. Je spousta mnohem horších nejen českých komedií, které mají vyšší hodnocení. To nechápu. Připadá mě, že většina dává odpad, aniž by film viděla, tak jak to bylo u seriálu Tisíc a jedna noc.

V pasti (2005)

Film, který uráží mou inteligenci. Nevěrohodný, nudný, hloupý děj s naprosto debilním koncem. Napětí nefunguje. Hodně ukecané. Ztráta času.Velmi nesympatická a protivná hlavní hrdinka. Odpad nedávám proto, že jsem přece jen vydržel do konce.