Já, Tonya (2017)

Wow, pre Allison naozaj zasluzeny Oscar, ale aj Margot bola skvela!

Máří Magdaléna (2018)

Rooney Mara ako Maria Magdalena uchvatna, posobila tak uveritelne, tri hviezdicky davam za nu. Celkovy zazitok z kina mi narusali tri veci. Po prve, nevedela som sa zmierit s tym, ze postava Jezisa je o desatrocie starsia (a este s par kilami navyse). Celkovo ma herec nepresvedcil, v porovnani s Mariou Magdalenou z neho nevyzarovala taka laska. Skoda, ze si reziser nedal viac zalezat na vybere hercov. Po druhe, svaty Peter cernoch? A po tretie, z herecky, ktora bola akoze Jezisova matka som ostala zhrozena (stara, vobec nie pekna a este prisna a chladna!) ACH, jaj. Kazdopadne, som rada, ze sa tocia biblicke pribehy, na tento som sa tesila, celkovo nie zle, ale cakala som viac. Reziserov Lion povazujem za bezchybny film. Tento miestami nudil. Hudba, kamera a vyprava fajn. Vedeli ste, ze Mara a Phoenix spolu ziju? To len tak na okraj.

Kolo zázraků (2017)

Kate Winslet super ako vzdy a tretia hviezdicka je vdaka nej. Mohla to byt divadelna hra, viac by sa to hodilo na javisko, kde by sa kazda postava mohla vykricat. Taky priemerny film, nic extra, ale dobre zahrane.

Prokletý ostrov (2010)

Po druhom zhliadnuti - ano, tento film sa da urcite pozerat viackrat - som zmenila pocet hviezdiciek zo 4 na 5 a som prekvapena, ze filmu sa nedostalo nijakeho ocenenia, to vazne? DiCaprio perfektny ako vzdy, pribeh divaka vtiahne do deja a na Shutter Island, napinave to bolo dost a zaujimave aj po vizualnej stranke. 85%

Zelená míle (1999)

Toto je film, na ktory clovek len tak hned nezabudne. Ja som ho videla prvykrat az v roku 2018 a povedala som si, ze ako dobre, ze som este nevidela vsetky dobre filmy, lebo stale je co objavovat. Tom Hanks je perfektny! Zelenu milu som si pozrela dokonca 2 x za sebou a viem si predstavit, ze sa este niekedy k nemu vratim. Predstavitel Johna Coffeyho podal tiez famozny vykon, skoda, ze potom upadol do zabudnutia, mal velky talent! Krasny a dojimavy film, plny hlbokych myslienok. Davam tak 85% a viac nie len kvoli tej mysterioznej casti filmu, i ked viem, ze to je King...kazdopadne 5 hviezdiciek...a skoda len, ze nedostali Oscara!!!

Samotář v Seattlu (1993)

Normalne by som dala asi len 3 hviezdicky, ale za Toma Hanksa a tiez Meg Ryan davam 4! Kazdopadne film sa da vzhliadnut aj viackrat, ja som sa k nemu vratila asi po 10 rokoch...:) Taka oddychovka pre zeny a v porovnani so sucasnymi komediami tato je este taka nevinna a cista. :)

Stejně tak jiný jako já (2017)

V porovnani s knihou trosku sklamanie...a R. Zellweger mam rada, ale do tejto roly sa podla mojho nazoru akosi nehodila...60%

Největší showman (2017)

Oplati sa vidiet v kine, krasny filmovy a umelecky zazitok, Hugh Jackman uzasny ako vzdy, vrcholom filmu je vystupenie R. Ferguson, Zac Efron tiez dobry...film nesklamal :) prave naopak! Muzikalov by sa malo tocit viac, balzam na dusu.

Časové pásmo bylo změněno