R´Hell

R´Hell

okres Břeclav
You can call me Susan if it makes you happy.

• 26.2.2009  09:44

Osm Oscarů? Ale, ale.. Pěkně popořádku. Milionář je krásný film. Má zajímavou zápletku, je přitažlivý díky prostředí, kde je zasazen děj a neznalého Evropana mohou některé záběry přímo šokovat. Výkony hlavních herců (o kterých jsem v životě neslyšela) jsou působivé. Na první pohled ideální film. A teď z té druhé strany. Ať si to chcete připustit nebo ne, Milionář hraje na city. Netvrdím, že se takové věci nedějí, ale film je vykresluje tak, aby vám ukápla slzička dojetím. Neustálá pomoc Osudu není přiliš přesvědčivá a taneční konec film strhne o stupínek níž. Je to romantická pohádka pro dospělé okořeněná reáliemi současné Indie. Nic víc, nic míň. Proto se musím opět zeptat: "Osm Oscarů?!!". To asi nikdy nepochopím.

• 18.2.2009  18:57
    Přijímací ceremoniál (TV film) (2006)

Tak to bylo špatné. Horor? Ani náhodou. Děj? Příšerný. Triky? Mizerné, těžko uvěřit, že něco takového vzniklo v roce 2006. Závěr? Nesledovat, ztráta času.

• 8.2.2009  09:18

Christopher Nolan si zaslouží úctu. Nejenom, že Batmana oživil, on ho také udělal uvěřitelným a víceméně reálným. A dostal by za to ode mně pět hvězdiček, nebýt tak proklatě geniálního pokračování, vůči němuž by to nebylo tak docela fér. Christian Bale je pro hlavní roli jak stvořený, jediné co mi trochu překáží je sladká Katie Holmes, které to nevěřím. Přítomnost Morgana Freemana a Michaela Caina potěší. Nemám co vytknout, jen mě to nechytlo tak, jak bych chtěla.

• 6.2.2009  16:38

Kdybych neviděla, neuvěřila bych, že z jednoduché animace se dá udělat tak brutální (a kupodivu velmi oblíbený) seriál. Místy nápadité, nicméně příliš primitivní. A jak už tu píše Arccos a jiní, je potřeba mít specifický smysl pro humor. Něco jako: "HA, HA teď mu rozmlátili hlavu.... HA HA HA". Zaráží mě, že to někoho rozesměje na celé kolo. Všichni se divíte týrání zvířat a jiným násilnostem, za které můžou nezletilí, ale přitom podporujete něco volně šířitelného, co posunuje jejich hranice tím, že ukazuje kam až lze zajít a že je to vlastně docela sranda.Tento kult mě minul velikým obloukem, díkybohu za to.

• 26.1.2009  18:51

Pro mě jedna z nejmilejších českých pohádek. Je tu vše, co má ve správné pohádce být - roztomile rozmazlená princezna, snaživý pan král, a hrdina.. no hrdina, spíše nemotorný mladík se zdravým selským rozumem. Chytlavé písničky, dobří herci a nenásilný humor, to vše zasazeno do příjemného prostředí Čech a dálného Východu... Sultán Solimán vládce náš, slunce naše jasné.

• 26.1.2009  17:27

Ať si každý věří v co chce. Jenže dokument je nedovařený, který sice názorně ukazuje komunitu různých fanatiků, ale chybí mu druhá strana mince. Názory odborníků, názory obyčejných (třeba i náhodně vybraných) lidí, ne jen takové oťukávání náboženské skupiny a ještě jen tak zlehka, aby se to nikoho nedotklo. Chybí mi tu určitá kontroverze, více o osudech zúčastněných lidí, někteří tvrdí, že se vzdali své rodiny, proč tu není nic na toto téma? Rodina je ve většině případu přece to nejbližší co v životě člověk má, určitě není lehké od ní odejít... A co ty děti? Kde jsou jejich rodiče? Jejich postoje a názory? A ten neuzavřený konec mě také nijak nenadchl...Hallelujah

• 25.1.2009  11:45

Žádný z dosavadních zfilmovaných komiksů ve mě tak neulpěl. Gotham v Temném rytíři totiž není zidealizovaný svět, kde dobro je napravo a zlo nalevo a mezi je velké prázdné nic. Není to typicky americky moralizující film se supersympatickým hrdinou, jeho překrásnou přítelkyní a nějakým tím záporákem, který to stejně nakonec prohraje, protože každé děcko ví, že dobro vždy vítězí nad zlem. Ne, Temný rytíř je jiný. Bourá stereotypy, je krutě syrový a nepotřebuje si hrát na víc, protože on je víc.To vše ještě podporují vynikající herecké výkony hlavních představitelů. Heath Ledger je nejlepší antihrdina jakého znám, Jokera by snad nikdo jiný lépe ztvárnit nemohl. Rozmáchlá gesta, opovržlivé chování, šílenství, ironický smích a ta krutost - Heath Jokera nehraje, on jím v Temném rytíři je. A vyměnit Kate Holmes za Maggie Gyllenhaal byl dobrý tah. Výkony ostatních, Christiana Baleho, Garyho Oldmana a Morgana Freemana, není třeba komentovat, ty byly jako vždy velmi dobré. Skvělé akce, kamera, scénář... Pro mě nejlepší film roku 2008.

• 24.1.2009  11:35
    5 proti 5 (TV pořad) (2007)

"Co se rýmuje se slovem husa?" - "Kachna" ... Pět proti pěti je pořad o rychlosti, opravdu nezáleží na vzdělání či inteligenci. A možná proto se stává ideálem pro podvečer, kdy u nás televize slouží spíše jako kulisa. Proti Lesákovi nemůžu říci nic špatného, spíše naopak.

• 19.1.2009  17:13
    Let 29 (TV seriál) (2005)

Jediné pozitivum, které se mi líbilo bylo to, jak efektivně tito dětští ztracení vysvětlili princip demokracie. Nebylo by to tak špatné, kdyby to byl dětský seriál pro děti. Proč tam ale hrají moralizující nesympatičtí teenageři? Seriál bez nápadu, hlavně, že ty děcka mají kameru, aby si mohli toto "utrpení" po ztroskotání letadla natočit. A když oni jsou jediní co přežili, kam zmizel pilot? Mrtvý člověk by nepřešel přes rating USA?

• 19.1.2009  15:46
    Céline (TV film) (2008)

Film není špatný, ale chybí mu napětí nebo alespoň pořádná zápletka. Jenže to v životě Céline chybí. Ona je taková milá sympatická hvězda, která se neválela ve špíně drog, s neúspěchem se setkala jen málo, nikdy nebyla na dně... Její jediný problém, dá-li se to tak nazvat, byl utajovaný vztah s manažerem Reném. Nedostatek zvratů dělá z filmu Céline divácky neatraktivní snímek.

• 17.1.2009  11:31

Milá komedie, která mě ale neoslovila natolik, abych jí dala vyšší hodnocení. Místy trochu zdlouhavá, konec předvídatelný. Až na vtip mi tam něco chybí. Něco, co by mě připoutalo k obrazovce. Možná by na romantickou komedii mohla být trochu sladší. Ale jinak fajn.

• 16.1.2009  16:38

Pokračování Princezny ze mlejna nepřineslo nic nového, stále nesympatická Eliška, čertík, který přestává být vtipný. Asi mu nikdo neřekl, že opakovaný vtip vtipem není. A toho vodníka nemám ráda. Jediný, kdo mě pobavil byl knížepán. A tak škaredá válka v pohádce nemá co dělat a nezachrání to ani kontrast krásné přírody Čech.

• 16.1.2009  16:34
    Kameňák (2003)

Když přivřu oči nad zpracováním a tím, že jsem to díky našim komerčním televizím viděla už několikrát i přes mé námitky (holt televize není jen má), nemůžu dát Kameňáku 1 hodnocení odpad. Napoprvé zábavné, trochu trapné, ale jo, dobré. Další díly ale patří do hnoje.

• 16.1.2009  16:33

Výborná oceňovaná kniha, že které vznikl absolutně průměrný film. Všechny Pullmanovy nápady, ta atmosféra, všechno je pryč. Příliš dětské, vizuálně působivé, ale nic víc. Zmizelo napětí a vznikl plytký film, který nestojí na úrovni žádného současného oblíbeného fantasy. Velké zklamání.

• 16.1.2009  16:27
    TOP STAR magazín (TV pořad) (2008)

Ne, svatba Ivety Bartošové po páté mě už nezajímá. Ani ty dojemné rozhovory našich "hvězd", kde se svěřují, jak je ten bulvár hrozný a jak jim ublížil. A Top Star si hraje na hrdinu, že jim dal příležitost mluvit a říct pravdu. Ať si vyberou. Buď pořádný bulvár a nebo Třináctá komnata...

• 16.1.2009  16:15
    Výměna manželek (TV pořad) (2005)

Přiznejte se, kdo se nikdy nepodíval někomu do domu oknem nebo otevřenými dveřmi? Kdo nepomlouvá své sousedy? Koho nikdy nezajímalo, čí je to nové auto, které teď tak často stává na ulici? Asi neznám nikoho, kdo by mi na všechny otázky odpověděl záporně. A přesně to Výměna manželek nabízí - pohled do domácností, který z vás nedělá drbnu :). Někdy více, někdy méně zajímavé díly, celkově průměr.

• 16.1.2009  16:08

Pořad na úrovni, kterých je v českých televizích proklatě málo. Tři řady ale stačily.

• 16.1.2009  16:07
    Babicovy dobroty (TV pořad) (2008)

Nejsledovanější pořad ve svém čase?! Nezajímavé obyčejné recepty a nesympatický bručoun Babica, po kterém šílí všechny divačky (tvrdí Nova!). A můžeme si být jisti jeho recepty? Tamhle dejte to, tamhle to, a když to nemáte, tak to prostě něčím nahraďte... Už nikdy více!

• 16.1.2009  15:58
    Kotel (TV pořad) (1998)

Je správné obhajovat si svůj názor. Jen kdyby to bylo trochu na úrovni, že ano.

• 16.1.2009  15:55
    Banánové rybičky (TV pořad) (1999)

Nevím, moudra Haliny Pawlowské mi nikdy nepřišla vtipná. Až jsem několikrát podezřívala režii, že do éteru pouští natočený smích. A i když toto asi pravda nebude, nic to nemění na tom, že Halina neumí vytvořit dobrou show, jakkoli jsou její hosté oblíbení, zábavní a talentovaní.

• 15.1.2009  16:05
    Karcoolka (2005)

Ne, takhle nemá vypadat animák. Vtipy stokrát provařené, o animaci ani nemluvě. Nesympatické postavy s výjimkou cool babičky a zajíce. Časové přesmyčky jsou pro animované filmy neobvyklé a Karcoolce dodávají alespoň trochu originality. A proč mám pořád ten divný pocit, že už jsem to jednou někde viděla?

• 15.1.2009  15:59

Mně se Zakletá Ella vážně líbí. Není na ní ale nic světoborného, jen to je zábavná pohádka se sympatickou hrdinkou, nějakým tím zakletím a samozřejmě s dobrým koncem. Roztomilá "Popelka" Anne Hathaway se ve své roli určitě vyřádila. A mé oči přežily střet středověku, kýče, pohádky a moderny a dokonce z toho měly docela potěšení! Ella se nikomu nevnucuje, ale jde si po svých, kam ji vítr (a nebo třeba někdo jiný) táhne. A tak to má být.

• 15.1.2009  09:01
    Zločiny ze sousedství (TV seriál) (2005)

Na odpoledne příjemný seriál. Nekopíruje kriminálky a s jinými seriály ze soudní síně (Ally McBeal) se nedá srovnat, protože nedosahuje jejich kvalit. Nic víc, nic míň.

• 21.12.2008  15:56

Adam Sandler u mě zabodoval jen v komedii 50x a stále poprvé. Jeho pitvoření v Kliku není zábavné a nevím jestli je to vinou českého dabingu, ale zní docela trapně. Příliš primitivního amerického humoru (př. pes a kačer), na který nejsem stavěná, spousta morálních ponaučení a milá Kate Beckinsale ovládli dvě hvězdičky mého hodnocení.

• 21.12.2008  15:33
    Forrest Gump (1994)

Forrest je lidský. Ve Forrestovi ochutnáte život, lásku a dobro. Film, který Američané neprávem odsunuli do pozadí, v Evropě ovšem válí a obsazuje první místa žebříčků. Protože život je jako čokoláda, ne? Nenapadá mě, jak ještě vychválit tento vynikající film, který už byl vychválen do nebe.

• 21.12.2008  15:32
    Ulice (TV seriál) (2005)

Na začátku to bylo zajímavé. Příběhy obyvatel ulice byly jako ty naše. Ráno vstávat, práce, škola, večer zábava. Dokonce jsem se i zasmála a ráda a často jsem se dívala. Jenže časem seriál vyčichl a stále blíže se posunoval ke kolonce telenovela. Rozplizlý děj, ještě nudnější nové postavy a nic nového. Podíváte se v pondělí a v pátek a žádná změna. Ulice neumí rozvinout problémy svých obyvatel, jen je naservíruje a oni se zanedlouho samy vyřeší. A protože scénáristé už bezmyšlenkovitě vyplýtvaly spoustu aktuálních problémů (AIDS, drogy, těhotenství mladistvé, svatba, pohřeb, rakovina, alzheimer, učitel-studentka, únos, dětský domov,...) jsem zvědavá, na čem chtějí seriál/telenovelu táhnout dál.

• 21.12.2008  15:30
    Chůva k pohledání (TV seriál) (1993)

Já nemám moc v lásce bláznivé americké sitcomy. Stejně jsem přistupovala k Chůvě k pohledání. Ale chyba! Chůva je docela zábavná, optimistická... A chytla mě. Nevím, jak to udělala, ale dívám se na ni ráda. Kdybych měla být zcela objektivní, nemohla bych seriál ohodnotit 4*, protože takových kvalit zkrátka nedosahuje. Ale tohle je zcela subjektivní hodnocení, a proto ho nechám tak, jak je.

• 21.12.2008  15:26
    Muzikál ze střední (TV film) (2006)

Naivní, dětské, kýčovité, nereálné... Nemám žádný důvod dát Muzikálu ze střední lepší hodnocení. Pro vybranou věkovou skupinu (dívky 10-14) je tento muzikál ideální - je nenásilný, bez sebemenšího náznaku erotiky a s pěkným (dobře se prodávajícím) hlavním ehm hrdinou. Písničky jsou sladké, do filmu skvěle zapadají, soundtrack mě ale nezaujal. Viděla jsem jednou, stačilo. 20 %

• 21.12.2008  15:20

Pohádka jak má být. Kouzelná, ale přitom nekopíruje předchůdce. Romantická, ale ne přeslazená. Fantasy, ale ne zlá. Skvěle obsazená, ale ne komerční. Lehce pochopitelná, ale ne hloupá. Vtipná, ale ne parodická. Pro děti, ale i pro dospělé. Víc takových!!!

• 21.12.2008  15:15
    Pokání (2007)

Keira Knightley konečně dokazuje, že není jen ta hezká holka z Londýna, která se umí usmívat v romantických komediích a tím její herecké umění končí. Právě naopak, Pokání objevilo její (a mě do té doby neznámé) možnosti. Protože mě Wrigtohovo předchozí dílo - Pýcha a předsudek nijak nenadchlo, nečekala jsem od Pokání mnoho. Jenže Pokání je bezchybné drama, které oprávněně získalo Oscara. Briony byla ztvárněna opravdu bravurně, těžko uvěřit, že se o její postavu dělily tři herečky. Hudba propletená s údery psacího stroje krásně dokresluje atmosféru, ke konci až srdceryvný příběh dožene k slzám. 95 %