• Western

Výlet s Anitou (1979)

Film nedrží pohromadě. Jako by nevěděli, co chtějí natočit. Vinu dávám scénáři, se kterým si ani zkušený Monicelli nedokázal poradit. V rámci žánru za 3.

1000 dollari sul nero (1966)

Neklamme se, tohle se fakt nepovedlo. Slabý scénář tj. sled klišoidních scén, bez štipku logiky a originality /no dala by se podle něho natočit parodie/. Toporné herectví /zvláště všechny ženské postavy jsou otřesné/. A korunu tomu všemu nasadila neschopná režie a střih, který bych pojmenoval slovem "bizarní" /1.záběr: hrdina sedí v křesle 2.záběr: hrdina střílí ze střechy domu 3. záběr: hrdina střílí na ulici/. Těžko povědět, kdo byl větší břídil: režisér nebo střihač. V rámci žánru za 2.

Šejdířova dcera (1951)

Mám rád tyhle mexické telenovely od Bunuela. Kdyby mě po 20-letech vyhledal můj biologický otec, asi bych se nejprve zeptal, proč mě odhodil. Naši mladou hrdinku to očividně netrápí. Ještě bych přidal jako žánr komedie. V rámci žánru za 3.

Dům na 92. ulici (1945)

Tudy cesta nevede... I když sledovat se to dalo.V rámci žánru (Noir to teda není) za 2,5.

Hříšní andělé (1938)

Nejprve Hollywood natáčí gangsterky a glorifikuje zločince, pak utáhne brzdu a dělá společenské agitky. To raději ty gangsterky. Nemám rád agitky. Ostatní za mě napsal Fanucci. V rámci žánru za 2.

Tonka Šibenice (1930)

Film se může opřít o dobrý námět a slušné výkony Ity Riny a Johna (Jacka) Mylong-Münze. Nejlepší scény - ve vězení, předsvatební a závěrečná. V rámci žánru (němý film) za 3,5.

Ride Him, Cowboy (1932)

Je zřejmé, že tvůrci se nacházeli ještě v době němého filmu. Nelze jinak vysvětlit tak stupidní scénář, loutkové herectví, zrychlené záběry, šaškování s koněm a vůbec celý styl natáčení. Dnes se na to dá dívat jen jako na komedii. Tak se bavte. V rámci žánru (komedie) za 2.

Erotikon (1929)

Ženská proradnost nezná mezí. A hlavní představitelka byla obyčejná coura. Ne, že ne! V rámci žánru za 3.

Byl jsem lynčován (1936)

Nač vlastně Hollywood natáčí kriticko-společensky laděné filmy, když je potom potopí neuvěřitelně pitomým koncem. Viníci - producent Mankiewicz a režisér Lang. V rámci žánru za 4.