Little Dixie (2023)

Totálne tupé béčko, ktoré predstiera, že je niečo viac. Minimálne prvú polovicu sa snaží budovať seriózny pohľad na hierarchiu skazených amerických politikov a mexických kartelov. Keď ale scenáristom definitívne došli nápady, tak poslali hlavného hrdinu strieľať jedného zloducha za druhým a tak sa dočkáme skoro viac hnusných CGI priestrelov hlavy ako vo Wickovi. Ani akcia za nič nestojí. Jednoduché kratučké prestrelky plné mizerného CGI. Postavy po dramatickej stránke vôbec nefungujú a z tých namachrovancov som sa akurát tak smial. Najviac ma pobavilo moderné multi kulti rozdelenie postáv, ktoré hrozne bije do očí. Hlavný hrdina má dieťa s černoškou, skazená politička je lesba a hlavný drsný hitmen rád šuká transvestitov. Ale na aziatov alebo slovákov si zase nespomenuli. Jebať. 3/10.

Code Name: Tiranga (2022)

Pokus o Indickú Bourneovku so solídnou akciou ale príbeh išiel mimo mňa. Indofilovia by ale mohli byť spokojní. 5/10.

Loutka (2002)

Príjemný typický nezávislák svojej doby. Sympatický hanblivý hrdina (Brody je v tejto polohe najuveriteľnejší), ktorý absolvuje cestu premeny k schopnejšiemu človeku plus kopa zábavne divných vedľajších postáv. Najviac ma bavila totálne trhlá Milla Jovovichová. Nakoniec všetky drobné línia sa pekne uzatvoria. Iba tri hviezdy tomu dávam preto, že síce sa na film dobre pozeralo a ani na chvíľu nenudil, ale nijak zvlásť ma za srdce nechytil. Proste príjemná jednohubka. 6/10.

Sayen (2023)

Primitívna zápletka o chamtivých boháčoch, ktorý chcú ťažiť nejakú tú surovinu, ale dobrosrdeční domorodci im ani za boha nechcú predať svoje pozemky. Je len otázka minút, kedy si to niekto odskáče a rozpúta sa nekonečný hon na Rambo indiánku, ktorá postupne redukuje zloduchov. Hlavným plusom filmu je príroda, ktorá je fakt nádherná. Takisto akcia je oldschool analógová. Ale veľa jej tu nie je a mimo akcie je to sakra nuda. Herecké výkony na všetkých frontoch sú jak z telenovely. Indiánka neustále pomstychtivo čumí a záporák sa komicky naparuje. Takže celkovo to je dosť veľká slabota, ktorú by som odporúčil len milovníkom prírody. 3/10.

Andělé s ocelovým hlasem (2004)

Silná téma spracovaná absolútne nudným málo dramatickým spôsobom. Prekvapivo príliš nezažiarilo ani množstvo skvelých herečiek. Holt nemali čo poriadne hrať. 5/10.

Batman a Robin (1997)

This Aint Batman & Robin, A XXX Parody. Len niekto bohužiaľ krátko pred uvedením vystrihol všetky porno scény. Je to ale rovnako blbé ako dialógové scény v pornách z čias, keď sa ešte snažili o nejaký dej. Neviem jak objektívne to ohodnotiť, ale bavil som sa na blbosti tvorcov viac ako pri minulom diely. Tentokrát si celý film pre seba ukradla božská kráska Uma Thurmanová, ktorú by som kľudne aspoň raz pobozkal, aj keď by to znamenalo smrť. Z Arnieho sa postupne vykľul len jej svalnatý poskok, ktorý trápne hláškuje. Ale nejakým infantilným spôsobom ma bavil. Clooneyho Batman je rovnako debilne napísaný ako minule, ale Clooney má väčšiu charizmu ako Kilmer a aj ako Keaton, takže keď len stojí a pózuje, tak je celkom cool. Robin a Batgirl sú len do počtu, ale aspoň pobavila scéna v ktorej sa Batgirl oblieka do akcie. Detail na jej rozkrok, zadok a následne prsia. Nech mi nikto netvrdí, že to nie je soft porno. Akcia je rovnaký bordel ako minule. Len pestrofarebnejší. Ako malý som sa na film tešil vďaka famóznemu obsadeniu a o to viac som bol sklamaný. Teraz nevidím rozdiel medzi týmto dielom a trojkou, ktorá sa mi dakedy páčila. Obidva filmy sú infantilný trash. Len tento je viac sexistický. Takže to ohodnotím mojím typický hodnotením pre sračky, pri ktorých sa bavím. S podobným matrošom aký brali tvorcovia pri natáčaní, to musí byť ešte väčšia zábava. 2/10.

Oscar 2023 (2023) (pořad)

Tento ročník by som v každom ohľade nazval takým nezávadným a nekonfliktným. Či už samotná šou tak aj ocenení. Nič prekvapivé, nič šokujúce ale ani nič, čo by človeka mrzelo. Proste v každom ohľade ok. Častokrát sa oceňovalo hlavne za zásluhy (Jamie, Michelle alebo ten chlapec z Indyho). Len Fraser si to svojím ťažkotonážnym výkonom naozaj zaslúžil, aj keď aj v jeho prípade išlo o ocenenie aj za roky utrpenia, keď bol neprávom na black liste. Jimmy ako hostiteľ nesklamal, ale ani nenadchol. Celý čas som čakal, že sa tam objaví aj Matt Damon ale okrem dvoch slovných pošťuchnutí nebolo z toho nič.  Minulý ročník napriek otrasným moderátorkám ponúkol lepšie medailónky. Tentoraz boli napríklad hudobné výstupy otras. Jedine Indovia nesklamali a dodali večeru poriadny drajv, že som mal skoro aj ja chuť si zatancovať. Takže celkovo som spokojný s oceneniami a ani galavečer ma od nudy neuspal. 5/10.

Batman navždy (1995)

V detstve som mal z celej pôvodnej tetralógie tento diel najradšej. Na rozdiel od pochmúrnych Burtonových dieloch mi vtedy ten detinský prístup sadol. Teraz už mi to pripadalo dosť mimo. Hlavne dialógy sú peklo. Infantilné laškovanie na úrovni dvanásťročných detí. Skoro jak súčasné Marvelovky. Na DC je film aj netypicky pestrofarebný. Pôsobí to ale dosť gýčovito. Burtonov vizuál funguje aj po rokoch. Toto nie. Kilmer je ako Batman väčší elegán ako Keaton, ale rovnako ako on tu nemá čo hrať. Len pózuje, sem tam precedí trápnu hlášku. Nicole Kidmanovú som nikdy nemal rád, takže z celej série je najmenej pekná Batmangirl. Celý film si pre seba ukradol Jim Carrey, ktorý aj tie trapošiny miestami dokáže podať neskutočne zábavne. Za neho jedna hviezda. Druhú hviezdu dávam za Tommy Lee Jonesa. Tiež sa snaží prehrávať ako šialený, ale postupne mu dôjde dych. Aj v malých roličkách potešilo pár známych xichtov. Dokonca sa tu mihne aj môj neobľúbenec Don 'Dráčik' Wilson. Možno vďaka nemu je tých pár bitiek na tú dobu celkom ok. Zvyšná akcia je klasický digibordel, aj keď v tej dobe natočený ešte vo veľkej miere praktickými efektami. Ale bordel to je aj tak. Takže celkovo by som tento diel už nikomu nad dvanásť neodporúčal. Jedine že je hardcore fanda Jima Carreyho. Tak na doplnenie jeho filmografie sa to raz dá prežiť. 4/10.

Muž jménem Otto (2022)

Konceptom, v ktorom sa jeden frfloš proti svojej vôli stane záchrancom obyvateľov z celého jeho susedstva, to najviac pripomína As Good as It Gets. Ale to bola úplne iná liga. Na to sa tento film nechytá. Tento film má podobne ako film The Whale v základe gýčový jednoduchý koncepte. Ale zatiaľčo The Whale bolo natočené špičkovým režisérom tak, že ten gýč znova dokonale funguje, tak Otto je natočený strašne jednoducho, bez invencie a miestami je tak pozitívne sladký až som sa skoro zakuckal. Najviac mi to vadilo v záverečnej bodke po rokoch, ktorá bola absolútne zbytočná. Takisto mi nesedeli tie nekonečné flashbacky. Oveľa lepšie a intenzívnejšie by bolo keby sme sa o Ottovej minulosti dozvedeli z hereckého výkonu Toma Hanksa namiesto nudných flashbackov s mladým Hanksom, ktorý sa na svojho otca absolútne nechytá. Takisto ma otravovali tie Ottové nekonečné neúspešné pokusy o samovraždu. V tej chvíli sa šikovný kutil, ktorý všetkým susedom všetko opraví, zakaždým zmenil na Kutila Tima, ktorému sa nie a nie zasamovraždiť. Celý film našťastie ťahá skvelý Tom Hanks, ktorého frfloš vyvažuje tú miestami neznesiteľnú dobrosrdečnosť všetkých tých idiotov, ktorí ho obkolesujú. A aj tomu kocúrovi som nakoniec prišiel na chuť a nejakú tú konzervu by som mu aj ja kúpil. Za toto zhorím v psiom pekle. ;-) Celkovo teda ok jednohubka od ktorej som čakal oveľa viac. Snáď sa vydarí CZ alebo SK dabing a dám filmu druhú šancu. Uvidíme. 6/10.

Batman se vrací (1992)

O triedu lepšie ako infantilná jednotka, lebo je to temnejšie. Záporáci majú lepšiu motiváciu. Už to nie sú blázniví anarchisti ako bol Joker. Tučniak má tragickú minulosť a chamtivý Max Shreck má dokonca aj niekoho na kom mu záleží viac ako na sebe. Batman je stále v tieni záporákov, ale aspoň to medzi ním a mačiatkom Michelle Pfeifferovou pekne iskrí. Škoda, že práve jej postava je podobný mešuge akým bol Joker v jednotke. Totálne nevyzpytateľná. Akcia sa tiež zlepšila a je veľkolepejšia. Mínusom je klaustrofobická atmosféra Gothamu. Vyzerá to jak keby celý film natočili v kulisách štúdia. To mi vždycky na tomto filme strašne vadilo. Škoda, že tento diel nemá SK dabing. Ale zase som si v tom nádhernom remastery konečne všimol aj cameo Arnieho. Takže celkovo solídny nadpriemer. Ale stále mi táto séria príliš nesedí. 6/10.