Den otců (1997)

Original som nevidel ale remake je strasna nuda. Co je doslova nepochopitelne. Reitman ma na konte niekolko skvelych komedii a ustredne duo je inokedy tiez neskutocne vtipne ale tentoraz to vôbec nefungule. Len velmi zriedkavo sa tu najde nejaky slusnejsi vtip ale aj tak sa nejedna o nic extra. Niekolkosekundovy vystup Williamsa a Crystala v Priateloch ma rozosmial ovela viac ako tento film. 4/10.

Flubber (1997)

Je to klasicka detska Disneyovka, ale mantinely zanru nedokazala vôbec naplnit. Je to strasna nuda a ani inokedy genialny Williams tu vôbec nie je vtipny. Film vhodny maximalne pre deti predskolskeho veku. 2/10.

The Gambler (2014)

Hrdina ktoremu je jeho vlastny osud u prdele je na hovno lebo tym padom bol u prdele aj mne ako divakovi.

Věznice Andersonville (1996) (TV film)

Takze tu máme film o väzeni z cias vojny Severu proti Juhu. Tuto temu som zatial v ziadnom inom filme nevidel, takze ked uz nic ine, tak ma tento film aspon informacnu hodnotu. Nastastie aj spracovanie dopadlo kvalitne. Nie je to take sokujuce ako filmy o koncentrakoch v ktorych nacisti mucili zidov na milion rôznych spôsobov. V Andersonville proste zavreli tisice väznov do velkej ohrady a nechali ich bez vody a jedla kym tretina znich nepodochla. Vzhladom na dobu v ktorej sa to odohrava mi to nepripadalo nejak extra brutalne. Ale rozhone je to zaujimavy film a velkorysa stopaz mi ubehla rychlo a ani na chvilu som sa nenudil. Akurat mi prisla dost divna linia v ktorej si väzni vyprosia sudny proces so skupinou väznou ktora ostatnych terorizovala. To mi pripadalo dost smiesne. 7/10.

Cesta do války (2002) (TV film)

Zaujimavy a hviezdne obsadeny film o zakulisi vojny vo Vietname. Ma len jednu chybu. Ze od divaka vyzaduje aspon urcite znalosti o tejto udalosti. Ja som sa miestami stracal v deji a vdaka tomu som sa trochu nudil. Ale na druhej strane som sa dozvedel kopec novych informacii, takze kto ma slabost pre politicke filmy a orientuje sa v tejto tematike, tak bude nadseny. 6/10.

Království nebeské (2005)

Pred par rokmi som videl kinoverziu a tá ma vôbec nezaujala. Uz si ju poriadne nepamätam, takze neviem presne ktore sceny naviac obsahuje Director's cut, ale pravdepodobne to budú vsetky tie dialogove sceny, ktore poriadne prekreslia situaciu v Jeruzaléme a hlavne lepsie vykreslia charakter hlavneho hrdinu. Inak si neviem vysvetlit, ze v Director's cute ma tento film nadchol. Najviac ma bavili tie politicke čachre jednotlivych postav na obidvoch stranach barikady, ktorym islo o ich vlastne ciele. Sceny bojovej vravy su kvalitne. Zaverecne obliehanie velkolepe, ale evidentne na nich film nestoji, takze ma zdaleka tak nebavili ako dialogove sceny. Co je u velkofilmu za 130 mega zvlastne. Asi preto tento film prilis neuspel. Dokonca ani hlavny hrdina mi tentokrat nepripadal az tak nevyrazny. Jedina poloha v ktorej nadalej pôsobi nedôveryhodne je tá, ked má ako ostrielany vodca motivovat ostatnych do boja. Nastastie takych scen nie je vela a da sa nad tym prizmurit oci. S odstupom casu ma potesili vykony ostatnych hercov. Hlavne Liama Neesona a Evy Greenovej, ktori tu nepredvadzaju svoj sucasny stereotyp, ktory mi uz lezie krkom. Este musim spomenut nadhernu kameru a vypravu. Takze vysledkom je chlapacky R-kovy velkofilm s peknym protivojnovym posolstvom. 8/10.

Crossworlds (1996)

Celkom suhlasim s ostatnymi pozitivnymi komentarmi. Vzhladom na prakticky nulovy rozpocet sa tvorcom podarilo natocit pohodovu jednohubku. A to vdaka celkom originalnemu a zmysluplnemu scenaru a vynaliezavej rezii. Rôznymi kamerovymi uhlami a filtrami sa im podarilo natocit tak, ze to vyzera ako tak vypravne. Az mi je fakt luto, ze na tento zaujimavy namet nemali viac penazi. Mohlo z toho byt roztomile kultovne becko. Takto je to len jednohubka s par cool scenami (vladne originalna scena vo vytahu) a nevyuzitym potencialom. Vdaka malemu rozpoctu tu je prilis vela hluchych miest v ktorych sa nic nedeje a preto nemôzem dat vyssie hodnotenie. 5/10.

Vice (2015)

Tesil som sa ako vtipne a s chutou zdrbem novy majstrstyk od môjho oblubeneho reziserskeho nemehla. Chlapec ale prekvapil az ma doslova sokoval. Po technickej stranke je to kvalitne odvedene remeslo. Az tak dobre, ze som si porovnal ci sa od minula nezmenil strihac alebo kameraman. Nie, skvadra je rovnaka. Neviem kde sa to v tych beckaroch vzalo, ale tentokrat im to vyslo. Akcia je dokonale prehladna a stylovo natocena. Ziadne chujove strihy ani roztrepana kamera sa nekonaju. K tomu je podporena cool hudbou. Osobne sa mi pacila viac ako ten neprehladny PG-13 bordel v Expendables 3. Takze docasne odoberam Millerovi titul reziserskeho nemehla. Uvidime ako dlho mu to vydrzi. :) Zapletka je tiez zaujimava. Je to sice len beckova variacia filmu Westworld, ale celu prvu polovicu atmosfera funguje dokonale a bol som zvedavy, co za dejove zvraty si na mna scenaristi vymyslia. V tomto smere ale sklamali a necakane sa drzali pri zemi. Potom co sa zorientujeme v deji nas caka uz len priamociara linia v ktorej do konca filmu zaporaci nahanaju hlavnu hrdinku. To by mi normalne nevadilo. Prave naopak. Ale tentoraz nizky rozpocet nedovolil tvorcom zahnat nudu v druhej polovici filmu mnozstvom akcnych scen. Nevyznamenali sa ani herci. Bruce znova predvadza znudeny vyraz cislo 234. Inde skvely Thomas Jane tu je nejaky zarazeny a nic zaujimave nepredvedie. Ambyr Childers je nadherna a ako vystrasena laň je dokonala. Ale keby namiesto nej obsadili Ginu Carano alebo este lacnejsiu Zoë Bell, tak mohli druhu polovicu filmu vyplnit bitkami, co by producentov nestalo vela penazi. A hlavne by vo finale vyzerali milionkrat uveritelnejsie ako Ambyr Childers, ked zoberie do ruky samopal a ide to tam vsetko vystrielat. Takze tu mame zaujimavu jednohubku so spickovou prvou polovicou, ktorej postupne dôjde dych a upadne do tuctoveho priemeru. 5/10.

Westworld (1973)

Originalny koncept ktory nie je zdaleka tak dobre vyuzity ako by sa zo zaciatku zdalo. Filmu ale totalne dominuje Yul Brynner ako westernova verzia terminatora. Neznicitelny robot-kovboj si od polovice filmu ide nekompromisne za svojim cielom zabit hlavneho hrdinu. Uz len kvôli tomuto nekonciacemu honu to stoji za to vidiet. 6/10.

Jmenuji se Sára (2007) (TV film)

Je to taka limonada pre zeny, ktoru som si pozrel len vdaka Jennifer Beals, ale uz od polovice som to musel pretacat, aby som sa dockal konca. Ale zenam s romantickou povahou v podobnom veku aky ma hlavna hrdina to pravdepodobne sadne dokonale. Chlapi v podobnom veku si ale radsej pustia znova Ramba. :) 4/10