Lovec jelenů (1978)

Jedna z klasik, ktora ma kurevsky nudi. Vdaka lahôdkovemu hereckemu obsadeniu som skusal najst cestu k tomuto filmu dvakrat. Ale bohuzial mam smolu a ide to uplne mimo mna. Pritom tema je uchvatna, ale spracovanie je neskutocne rozvlacne, presne v tom pomalom sedemdesiatkovom style, ktory neznasam. Vdaka bohu za Johna Woo a jeho Bullet In The Head, ktory temu o vietnamskej traume vojakov spracoval ovela sviznejsim spôsobom.

Osm hlav v cestovní tašce (1997)

Trapna komedia s potencialne zabavnym nametom o vymenenej taške medzi obycajnym chlapikom a gangsterom v podani bozskeho Joa Pesciho. Bohuzial debutujuci reziser vôbec nedokaze poriadne vygradovat jednotlive gagy a v jeho prevedeni su len trapne a otravne. Film nezachrani ani inak skvely Joe Pesci, ktory si tu pravdepodobne zarabal na dôchodok na ktory rok na to odisiel. 3/10.

Xiao gong zhen wu lin (2013)

Do urcitej miery mam rad Wong Jingove komedie. Niektore mi sadli dokonale, pri inych som si cely cas hovoril WTF. Tato podla traileru vyzerala na klasicky WTF. Nastastie vysledok stoji za to. Ma to zmysluplny pribeh, ktory niekam graduje. Na ten je nabalenych mnozstvo komedialnych vystupov a bitiek. Mne sa pacila viac komedialna stranka. Su tu stari pardali ako Sammo Hung Kam-Bo, Eric Tsang, Wah Yuen, Sandra Ng ale aj nove tvare, ktore nepoznam. K uplnej dokonalosti mi tu chybal uz len Richard Ng a v akcnych scenach sa mohol mihnut Jackie alebo aspon Yuen Biao. A tym padom by sa tento film mohol zaradit po bok klasik ake tocil Sammo Hung Kam-Bo v 80tych rokoch ako je napriklad seria Lucky Stars alebo Millionaire's Express. Bohuzial z mladsich hercom mi sadol len predstavitel divneho krajcira. Ostatni boli dost nevyrazni. Jednoznacne najvtipnejsiu scenu tu ma Sammo Hung v jeho etude, ked pred dcerou predstiera, ze spi. Bitky su podla mna len tak priemerny standard. Choreografia nie je prilis zlozita. Väcsinou je dost predratovana a je zbytocne bleskovo zostrihana. Bolo mile vidiet Samma a Yuen Waha v bitkach, ale bud do toho prilis vela nedali, alebo su uz proste stari. V bitkach ich jednoznacne zatienila mlada krv. Ale ako som spominal ani oni nepredviedli nic vynimocne. Takze kvôli bitkam sa tento film neoplati vidiet. Pokial vam ale sedi klasicky cinsky humor, tak to stoji za jedno pozretie. 6/10.

Jak ulovit Dr. Lewise (2013)

Na toto som sa strasne tesil. Zabavny trailer, roztomily namet a skvely kasting. Ale vysledok vôbec nefunguje. Keby to malo roztomile naivnu atmosferu, tak to mohla byt bomba. Ale pocas celeho filmu som mal pocit ako keby potom, co tvorcovia vymysleli zabavny namet, tak uz sa prilis nepretrhli pri pisani samotneho scenara. mal som pocit ako keby sa zastavil cas a nic poriadne sa tam niedialo. Ziadne poriadne epizodky. Nic. Este aj romanticka linia je uplne mimo. On ju parkrat pozve na rande, ona ho zakazdym chladne odpalkuje a na konci sa daju dokopy. WTF? Najväcsou slabinou je hlavny hrdina. Totalne dement. Tak sprostu postavu som este nevidel. Chapem, ze mal byt naivny, ale tentorkat to uz prehnali a bolo az neprijemne sledovat, co vsetko nechape. Jedinym sveltym bodom tu je Brendan Gleeson, ktory si odohra svoj slusny priemer a len vdaka jeho umu je aspon jeho postava sympaticka. Ale to je prilis malo a vysledok je sterilna nuda s ktorou nema cenu stracat cas. 4/10.

Poslední láska Robina Hooda (2013)

Tento film ma mensie opozdenie. Takych 50 rokov. Pretoze koho dnes zaujima Errol Flynn? Väcsina beznych ludi uz nevie kto to bol. A jeho zivotny pribeh tiez nie je nejak extra zaujimavy na to, aby sa dnes o tom tocil film. No tak bol na mlade dievcatka. No to je toho. Tento film sa naviac prilis nevenuje samotnemu Flynnovi ale prave jeho poslednej mladuckej milenke a jej matke. Tej mrche matke sa urcite posmretne splnil sen, ze sa stane slavnou. Ale ma predsa len smolu, lebo film, ktory o nej vznikol je uplne priemerny a tematicky dnes uz aj zbytocny. 5/10.

Čtenář tváří (2013)

Je to taky mismas znarov. Prva tretina je dost komedialne ladena. Dobove komedie mam rad, takze keby bol takyto cely film, tak je to pecka. Lenze potom sa to prepne do nekonecnych politických machinacii o tom ako jeden zloduch tuzi ovladnut tron a nas sympaticky hrdina sa ocitne uprostred toho boja. Dej nielenze zvazne, ale k osudu niektorych postav zacne byt nekompromisný. Nielenze sa mi tento prechod nepacil, ale podla mna tieto styly spolu ani nesli dokopy. Zaverecna pointa, ktora sa pokusi dat celej tej nekompromisnej casti nejaky zmysel, uz isla uplne mimo mna pretoze som stratil uplne zaujem o postavy a ich osud. Ale kvôli tej zabavnej prvej tretine to za jedno pozretie stalo. 5/10.

Ddeugeowoon annyeong (2013)

Namet je sice stokrat obohrane klise, ale Korejci to s klise vedie. Alebo asi uz len vedeli? Tentokrat to proste nepôsobilo sviezo ale len obohrane ako milionkrat videny film. Mozno za to mohli aj herci ktori neboli vôbec sympatickí. Holt nejaka mladez z nekonecnych Korejskych serialov. Komu su tie xichty povedome, tak bude film hodnotit pravdepodobne pozitivnejsie. 4/10.

Kundo: Čas pomsty (2014)

Ten film je proste epic. Dokonaly mix samurajskych filmov mixnuty westernovou atmosferou. Kurosawa s Leonem by mali velku radost. Westernovy look je jedna velka lahôdka. Takisto pomale tempo mi k tomu sedelo dokonale. Vysledny zazitok je dost hutny. Niekomu môze vadit, ze to nema dynamicky spad. Kym sa dopracujeme k finale, tak sa film do velkej miery venuje postavam. Vdaka tomu dokonale funguje dramaticka cast a hlavny hrdina si ma uplne podmanil. Zaporak bol zase vykresleny ako natolko neporazitelny, ze som si nevedel predstavit ako ho hrdina zdolá. Naviac nebol podany jednorozmerne, co je tiez velke plus. Akcne sceny su famozne. Po technickej stranke bezchybne prevedene, velkolepe a choreografia spickova. Len strih je na môj vkus prilis rychly. Ale nie neprehladny. Tentokrat sa rychlost strihu da ospravedlnit ako zamer. Ako variacia stylu bleskovych westernovych prestreliek. Takze rozhodne tento film odporucam. 8/10.

Sedm samurajů (1954)

Videl som to pred par rokmi, takze si uz nepamätam detaily, ale na moje prekvapenie som sa nenudil ani na sekundu. A to som videl tu dlhsiu verziu. Nemal som problem ani s ciernobielym obrazom. Je to proste pecka, ktora nezostarla ani o sekundu a vdaka tomuto filmu som si postupne napozeral väcsinu Kurosawovych filmov a stal sa jeho fanusikom. 10/10.

Open Grave (2013)

Ma to dobru pointu, ale kym sa k nej dopracujeme, tak je to dost nudne a niektore postavy su neskutocne otravne. Vdaka pointe môze tento film ovela lepsie fungovat pocas druheho zhliadnutia, ale zaroven teraz nemam prilis chut si ho pustit znova. 5/10.