Tělesné vztahy (1971)

Kvalitne natoceny film jak zo zivota, ale ja vediem iny zivot ako jeho hrdinovia, takze ma tento film nejak extra nenadchol.

Čínský bufet (2011)

Zvlastny film. Mne bohuzial nepripadal tak roztomily ako ostatnym, ale iba absurdny a len zo zvedavosti ako sa to skonci som ho dopozeral do konca. Kedze koniec bol pekny, tak nakoniec nelutujem, ze som ho videl. Proste taka absurdna jednohubka.

Bílá horečka (2013) odpad!

Tak som to vdaka Prime videl. Hm. Je to treti film s Lundgrenom, ktory reziroval Serafini. Vsetky maju spolocne to, ze sa v nich neustale keca ale nic poriadne sa tam nedeje. A nemam na mysli len akcne sceny, ktore tu prakticky absentuju. Ale proste zapletky su uplne neznesitelne. Vlastne ani neviem poriadne o com to bolo. Boli tam nejaki díleri, fetaci a ja neviem este aka háveť a raz za par minut sa tam mihol Lundgren alebo Vinnie Jones a na konci mali Lundgren a Couture kratucku fadnu bitku. Fajront. Koniec a ide sa domov. Fakt to vyzera akokeby to Serafini natocil na jeden zatah s filmom Blood of Redemption a potom sa z toho snazil zostrihat 2 filmy. Gratulujem mu. Pre neho to je vyhra ale pre nas divakov prehra. Ruky prec od tejto nudnej sracky. 1/10.

Stav milosti (1990)

Doteraz mi tento film unikal. Pritom gangstersky zaner a famozne herecke obsadenie slubovali spickovu zanrovku. Chyba. Vysledok je k smiechu. Na mna to pôsobilo skoro ako parodia. Mam rad mafianske filmy napriek tomu, ze ich hrdinovia nie su postavy hodne fandenia. Ale pokial sa jedna o inteligentnych mafianov, ktori dokazu velke veci, tak si ziskaju môj respekt. Druhou funkcnou moznostou je zobrazit ich ako komicke figurky ako to robi Tarantino alebo Guy Ritchie. A tento film je niekde medzi. Mafiani v tomto filme su totalne neschopni, ale film je pojatý vazne. Su tak neschopni, ze ked sa pridu vyhrazat majitelovi baru, tak ten ich posle do riti a oni sa pred nim zacnu hadat medzi sebou. Proste jak male deti, ktore sa hraju na mafianov. Ich sef Ed Harris sa tvari ako najväsci frajer, ale je to obycajny ritolez bez respektu u svojich chlapov. Jedineho mafiana hodneho respektu tu stvarnil Joe Viterelli. Necudo, ze mu cely film Ed Harris lezie do riti. Druhy herec, ktory este obstal so ctou je Gary Oldman v ulohe horkokrvneho brata Ed Harrisa. Sean Penn ako policajt v utajeni pôsobi ako lekla ryba. Hm, pardon. Asi sa jedna o spoiler. Ale na to, ze je policajt pride po chvilke aj totalne retardovany divak. Takze nefunguje to ako seriozna gangsterka, ani ako blazniva komedia. Asi nieco medzi. Najdivnejsia je scena v ktorej na poslednu chvilu Oldman nezmasakruje talianski gang. Tam som fakt nevedel, ci to myslia vazne alebo ako vtip. Ani ako drama o postavach z neprazniveho prostredia. Na to filmu chyba dobova atmosfera aku ma v malicku napriklad Scorsese. Takisto mi liezla na nervy hudba. Na samostatne pocuvanie je pekna, ale k filmu nesedi. Tak vysledok nefunkcny divny zmetok, ktory ma zmysel vidiet len vdaka skvelemu Oldmanovi a Viterellimu. 4/10.

Tenkrát ve Vietnamu (2013)

Snazi sa to byt epicke, ale vo vysledku to je take kvalitne ako cinske kopie znackovej obuvi. Väcsinu casu sa tam nic nedeje. Postavy vedu nekonečne úmorné dialogy a napriek tomu su povrchne vykreslené a vôbec ma nezaujimali. Akcnych scen je tu minimum. Jedna sa o bitky v ktorych absentuju spickove kaskaderske kusky a prepracovana choreografia. Namiesto toho to je taky neprehladne natoceny predratovany humus. Choreografia je jednoducha. Absentuje akakolvek tvrdost. Proste taky rozpravkovy pretrikovany styl bitiek, ktory ma vôbec nezaujima. Vysledok je pre mna neznesitelna nuda. 2/10.

Feťáci (1987)

Tento film je v dnesnej dobe skôr len priemerny. Ale treba ho vnimat v kontextu vzniku. Filmy o zlatej mladezi z vyssej vrstvy, ktora sa zapletie s drogami sa v tej dobe prilis netocili. Naviac v hlavnych ulohach su vtedajsie mlade hviezdy z romantickych teenagerskych filmov. Takze vysledok musel pôsobit celkom kontroverzne a neprijemne napriek tomu, ze oproti kniznej predlohe to je vraj ovela menej temne. Dnes tento film uz sokuje malokoho, ale minimalne herecky vykon Roberta Downeyho v ulohe feťáka je natolko kvalitny, ze to za pozretie stoji. Skoda len, ze James Spader ako slizky diler dostal maly priestor. Velkym omylom je sympatak Andrew McCarthy, ktory tu ukazuje, ze na poriadny dramaticky vykon nema talent. Ostatni su len do poctu vratane nadhernej Jami Gertz. Takze, kto chce vidiet subj Iron Mana a Ultrona za mlada, tak ma prilezitost. :) 5/10.

Nebezpečný klient (1994)

Je to taky standardny thriller, ktory zaujme hlavne hviezdnym obsadenim. Ani na chvilu som sa nenudil ale nejake fakt strhujuce sceny tu absentujú. Proste taka solidna rutina na urovni. Ked to uvidite, tak nebudete lutovat, ale ak nie, tak o nic vynimocne nepridete. 6/10.

Annie Hallová (1977)

Mal som nutkanie napisat, ze to je stary dobry Woody, ale vlastne to neviem posudit, lebo som Allenovky zacal pravidelne sledovat az od filmu Mocná Afrodité. Jeho starsie filmy ma nelákaju hlavne kvôli hercom. Diane Keaton alebo Mia Farrow proste nemam rad a ked mi nesadnu kvôli hercom postavy, tak to je problem. A tento film naplnil moje obavy doslova ukazkovo. Woody Allen je skvely. Ma tu kopec skvelych hlasok, ale Diane Keaton ma srala od zaciatku do konca. Tym padom pre mna film fungoval len na 50%. Ale kto nema problem s Diane Keaton a ma rad Woodyho styl, tak bude nadseny. 6/10.

Plavba (1993) (TV film)

Herecke obsadenie je spickove. V mojich ociach lepsie ako podobny film Dead Calm. Ale vysledok je dost slaby. Pocas väcsiny filmu sa nic poriadne nedeje. Len Eric Roberts sa sprava neskutocne otravne. A ked sa konecne nieco zacne diat, tak uz je neskoro. Jeden z tych filmov, ktore som mal ako maly rad, ale dnes su uz nepozeratelne. 3/10.

Mrazivá vášeň (1992)

Ambiciozny thriller so spickovym obsadenim, ale neskutocne sterilnou reziou, ktora nedokaze dodat jednotlivym scenam napätie a herci hraju jak ospalí. Jedine Eric Roberts dokazal v tejto sterilite zaziarit a svojho nesympatickeho parchanta uhral lavou zadnou. 5/10.