Sám doma 3 (1997) odpad!

Zase taka absolutna katastrofa to nie je. Nepôsobi to nijak amatersky a dost som uvazoval aspon nad jednou hviezdickou, pretoze vsetky tie utrapy, ktore zloduchovia zazivaju su vynaliezave a po kaskaderskej stranke znova pôsobive. Ale nakoniec davam odpad, lebo na prvom mieste to ma byt komedia, ale pritom to vôbec nie je zabavne. Co z toho, ze kaskader fakt drsne niekam spadne, ked pritom nepredvedie nejaku komicku grimasu? Hlavnu pricinu vidim v mizernom kastingu. Na strane zloduchov nie je jediny komik a clenovia rodiny na cele s ustrednym malym hrdinom su absolutne nevyrazni. Dokonca aj mladucka Scarlett Johansson za nic nestoji. Filmu chyba ta nadherna rodinna atmosfera predoslych dielov a vlastne tu necitit ani Vianocnu atmosferu, co je dost divne. Cely cas to je strasne nezazivne. Pritom to napisal rovnaky scenarista ako predosle pecky. Holt v tej dobe uz bol za zenitom a pisal same sracky. Vysledkom je nudny a zbytocny film, ktory parazituje na mene slavnych predchodcov ale ani kvalitou a ani stylom s nimi nema nic spolocne. 1/10.

Božská Florence (2016)

Pribeh o najhorsej spevacke vsetkych cias, ktora spievala v Carnegie Hall. Na mna to pôsobi ako film so zaujimavym napadom, ktory ale nerozpracovali do poriadneho scenara, takze väcsinu filmu som nedockavo cakal, kedy hlavnej extremne netalentovanej hrdinke konecne niekto vyzvoni pravdu. Aj ked mozno bol z casti problem aj v namete. Nevidel som dôvod preco mam lutovat snobsku bohatu zensku bez talentu, ktora sa snazi zaslepene tvarit, ze jej to neskutocne ide. No hej, bola naviac aj chora. To je toho. Je milion dalsich ludi, ktori trpia viac a zasluzia si lutost. Nezachranila to ani Meryl Streep, ktora podava len priemerny vykon a dufam, ze tentokrat z toho nebude oscarova nominacia. Zaujme len tym extremne neznesitelnym spevom. Hugh Grant je na tom lepsie ako jej manzel. Akurat som si uvedomil, jas strasne zostarol. No a posledny, kto tu ma moznost nieco predviest je Simon Helberg ako klavirista, ktory sprevadza Streepovu pri speve. Cely cas sa predvadza strojene grimasy. Takze vysledok je jednohubka, ktoru si viackrat nepustim, ale vdaka originalnemu nametu sa to raz s miernym pretacanim dalo prezit. 5/10.

Domácí péče (2015)

V trailery ma zaujal Polivka a hlavne kvôli nemu som si pozrel film. Nakoniec ma on sral najviac. Mal som pocit, ze mu nikto nepovedal, ze nehra v komedii ale v drame a jeho neustale pseudovtipne hlasky, ktorymi mal akoze zakryt svoj strach z choroby manzelky, mi vôbec do ladenia filmu nesedeli. Podla mna to bola chyba Horaka ako rezisera. Scenar nie je zly a mohlo to fungovat. Ale v jeho nemastnej neslanej rezii to je cele take nezazivne. A navrch ma srala linia s ezoterickymi volovinami. Velku pochvalu si zasluzi Alena Mihulová, ktora tu dobrosrdecnu trpitelku stvarnila dokonale. A este sa mi pacila moja oblubenkyna Tatiana Vilhelmová aj napriek tym ezoterickym kydom. 4/10.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Stava sa malokedy, aby upadajucu seriu nakopol treti diel, ktory povazujem za najlepsi. A to vdaka tomu, ze poriadne pritlacil na humornu stranku, ktora je skutocne zabavna a prakticky vôbec nie je trapna. Akekolvek nechutnosti absentuju. Bridget uz nepôsobi tak debilne ako v dvojke a len vynimocne svojou nesikovnostou nieco pohnoji. Väscinu humoru tvoria dvojzmyselne narazky. Dalsie zlepsenie nastalo ohladom zapletky. Potom, co v dvojke absentovala, tak tentoraz film cely cas niekam zmysluplne smeruje az sa dockame vytuzeneho nadherneho a snad uz definitivneho happyendu. Dalsi rozchod Bridget a Darcyho by uz bol otravnejsi ako rozchadzanie sa a opätovne davanie sa dokopy Rosa a Rachel v Priateloch. Tentoraz je Darcymu sokom v laske nova postava Jacka, ktoru hra Patrick Dempsey. Typovo je podobny dobrak ako Darcy, takze Bridget mala sice vyber ztazeny, ale mne Patrick Dempsey nepripadal tak zabavny ako Hugh Grant. Som rad, ze na Hugha nezabudli a jeho absenciu vyriesili velmi vtipne. Potesil aj navrat vsetkych ostatnych vedlajsich postaviciek, ktore tentoraz mali zmysluplne a zaujimave linie. Z novych postav bola navtipnejsia gynekologicka Emma Thompson. No a Bridget nam rapidne schudla, co sa sice pozitivne odrazilo na jej postave, ale v tvari dost zostarla a trochu sa z nej vytratila ta rozkosna roztomilost. Najlepsie vyzerala Bridget v jednotke. Takze vysledkom je najlepsi diel, ktory perfektne uzatvoril celu trilogiu a snad ju uz nebudu natahovat dalej. 8/10.

Revival (2013)

Nepodarena vykradacka Korejskej pecky Happy Life. A to som sa vdaka traileru a hereckemu obsadeniu na film celkom tesil. Jediny, kto obstal, je Marián Geišberg. Ostatni su márni rovnako ako nezazivna rezia precenenej Alice Nellis. 4/10.

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

O triedu horsie ako predosly diel. Bridget bola v jednotke roztomila, lebo blbosti robila preto, lebo bola obcas nesikovna alebo mala smolu. V dvojke ich robi preto, lebo je blba, takze som neraz nad nou krutil hlavou a nechapal som jak s nou môze mat Darcy tak bozsku trpezlivost. Sklamanim je aj výzor Renee. S priberanim to tentoraz prestrelila a miestami pôsobi dost odpudivo. Prekvapivo mi nevadila zapletka ohladom ich rozchodu, kedze bol podany celkom zmysluplne. Dalej je zaujimave, ze v jednotke to ovela viac iskrilo medzi Bridget a Cleaverom a tentoraz zase medzi nou a Darcym. Takze ked sa na konci daju znova dokopy, tak som mal radost. Prva polovica filmu s trampotami medzi Bridget a Darcym este celkom slusne funguje, ale po ich rozchode nielen Bridget ale ani samozny film nikam poriadne nesmeroval. Pôsobilo to ako len nahodny sled scen, ktore nie su prilis vtipne a v ovela slabsom prevedeni sa snazia kopirovat niektore sceny z jednotky (bitka). Linia v Thajsku je uplne otravna. Potesil navrat prakticky vsetkych vedlajsich postav, ale tentoraz neboli nijak zmysluplne vyuzite. Nebyt solidneho zaveru, tak je vysledny dojem z celeho filmy velmi negativny. Takto som len sklamany, ze je to o dost slabie. Proste taka natahovana vypln medzi prvym a tretim dielom, ale pre fanusikov serie predsalen povinnost. 5/10

Deník Bridget Jonesové (2001)

Prijemna romanticka komedia v zavere aj s Vianocnou atmosferou. Skoda len, ze v nej nie je viac vtipov preštoze romanticka linia mi pripada priemerna a malo dojimava. Paradoxne to viac iskrí medzi Renee a Grantom ako medzi nou a sucharom Firthom. Ale holt Grant tu je za toho parchanta. Bitku medzi Grantom a Firthom som si uzil viac ako kdejaku kung-fu bitku. Vydarili sa aj vedlajsie postavy Bridgetinych kamaratov. Prilis ma nebavila len linia s jej rodicmi, ktory prechadzaju manzelskou krizou. Renée tu ma niekolko fakt vtipnych scen a este aj dobre vyzera. Sice ma nejake to kilo naviac, ale aspon nie je tak hnusne zostarnuta ako dnes. Paci sa mi, ze aj ked je to romantika, tak sa tam ostosest fuckuje. Je to netradicny kontrast. Akurat si mohli odpustit to, ze tam kazdy fajci. Zenska s cigaretou v hube je hnus. 7/10.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Konecne dalsi seriozne pojaty katastroficky film, ktory nie je stupidny ako San Andreas, ale ani nie je prehnane pateticky ako Emmerichove pecky. Proste tak akurat vyvazeny. Prva polovica sa venuje popisu tazkej praci, ktoru zazivaju tazko pracujuci tvrdi chlapi a popritom su skratkovito ale pre film absolutne dostacujuco vykreslene postavy na to, aby vam na nich zalezalo, ked im zacne ist o zivot. Samozrejme sa tu najde aj hamizny parchant, kvôli ktoremu sa to vsetko poserie a vy mu prajete bolestivu smrt. Ta zoznamunuca prva polovica mi pripomenula Cammeronovu Priepast v ktorej sme tiez sledovali beznu pracu chlapikov v netradicnom prostredi. A aj pre absolutnych amaterov to je vsetko pochopitelne podane. Niekto sa mozno pri tom bude nudit, ale ja som si uzival aj tieto pasaze, kedze ma fascinuju rôzne namorne plavidla a to jak funguju. V 50tej minute sa to zacne srat a vypukne ohnive inferno. Tato destrukcna desatminutovka patri k najnapinavejsim a najpôsobivejsim scenam ake som za velmi dlhu dobu videl. Vsetko je dokonale prehladne. Film obsahuje netypicky vela dlhych kamerovych scen. A ked to sceny vyzaduje a je dynamicky zostrihana, tak je stale prehladna. No a triky su tak dokonale, ze som casto nevedel urcit kedy sa jedna o CGI a kedy o nieco realne vybuchujuce. Tak to ma byt, takze som ich prestal vnimat ako triky a bol cely cas ohromeny z toho co sa deje. Strih, kamera, triky su spickove a nic lepsie Berg doteraz nenatocil. Po tom 10 minutovom uvodnom inferne sa situacia trochu ukludni a zvysok filmu sa snazia postavy dostat z plosiny. To uz pôsobi dost priamociaro, kedze to nie je nejak umelo prekombinovane. Ziadne uviaznutie chlapika na tazko dostupnom mieste alebo vypnutie nejakeho bazmeku. Proste len co najskôr zdrhnut prec tou najkratsou cestou bez hrdinskeho obetovania. Uplny koniec preto pôsobi trochu neuspokojuco. Chvilu vidime doma tych, co to prezili a potom nasleduju titulky az si poviete, ze to bolo vsetko? Chyba tomu nejaka poriadna finalna bodka. Tie zaverecne titulky v ktorych sa dozvieme ako pokracovali zivoty zucastnenych su malo a napad pri tom texte ukazat skutocnych ludi namiesto ich hereckych predstavitelov nepokladam za stastny. Jednak sa ukaze, ze sa na hercov vôbec nepodobali a zaroven som bol zmäteny, kedze mena vsetkych som si nezapamätal. Tento oldschoolovo pojaty chlapsky katastroficky film rozhodne odporucam a je mi luto, ze sa z neho stal prepadak. 8/10.

Vyjednavač (1998)

Dalsi kvalitny devätdesiatkovy thriller, ktory som videl viackrat a zakazdym som ho zral. Ale teraz po rokoch ma uz tak nenadchol. Uz ma prilis nebavia detektivne zapletky a v tomto filme ma prim pred subojom dvoch vyraznych osobnosti vysetrovanie toho, kto hodil na hlavneho hrdinu vsetko to svinstvo. Vdaka tomu trva celu dlhu hodinu, kym dôjde ku stretu Jacksona a Spaceyho. Co je velka skoda, lebo prave ich spolocne sceny su tym najlepsim na celom filme. Kazdy ich spolocny dialog stoji za to a ked sa nerozpravaju, tak kvalita filmu vyrazne klesa. Jak Spacey, tak aj Jackson podavaju nadpriemerne vykony, ale ich top to urcite nie je. Fakt si ale neviem predstavit v Spaceyho ulohe pôvodne uvazovaneho Stallonea. To by bol uplne iny film. Zvysok postav aj ked je obsadeny znamymi a sympatickymi prihravacmi je uz len do poctu. Trochu z nich vynikne uz len ustraseny Paul Giamatti. Skoda, ze aj dalsi z nich nemali moznost viac vyniknut. Cas na to vdaka bohatej stopazi bol, ale scenar im to nedovolil. Akcie tu je minimum. Co nevadi, len tych napinavych scen mohlo byt ovela viac a rozhodne by filmu neuskodilo vyraznejsie skratit stopaz. Hlavne ten uvod, aby sa ovela skôr na scene objavil Spacey. Takze film stale odporucam, ale uz to podla mna nie je taka pecka ako kedysi. 7/10.

Santa má bráchu (2007)

Je skvele, ze este stale vznikaju nove kvalitne Vianocne filmy. Ma to originalny pribeh, ktory sa venuje Santovmu bratovi Fredovi, ktory je neustale v Santovom tieni a tak sa z neho stal frflos, ktory je ale nuteny spojit sily so svojim bratom. Znazornenie celej tej dedinky plnej skriatkov na severnom pole, ktora vyraba darceky je fantasticke jak po technickej stranke, tak vizuálne. Vysky 100 megovy rozpocet na filme vidno. Skoda len, ze nie je zaludnena nejakymi vyraznymi typmi postav. Zo vsetkych tu ma priestor len skriatok Willie s ktorym sa skamarati Fred a vdaka tomu obcas obsahuje film aj hluche miesta. Takisto romanticka linia medzi Vaugnom a Rachel Weisz ohla mat väcsi priestor. Nastastie Vaugn to dost taha a aj tie slabsie sceny su vdaka nemu znesitelne. Jeho sceny s Giamattim ako Santom su perfektne. Kevin Spacey ako zaporak je len standardny a uz som ho videl hrat lepsie. Skoda, ze film neobsahuje viac humornych scen typu terapia bratov slavnych ludi. To bol super napad. Takze aj ked ma film obcas hluche miesta, tak mne sa paci vdaka tomu, ze dojimave sceny funguju a cely cas to ma prijemnu atmosferu. 7/10.