Bushido Man (2013)

Eat Fight Talk, Eat Fight Talk a tak stale dookola. Film bez deja v ktorom sa žerie, bojuje a potom sa o tom chvilu majster zo svojim ziakom rozprava. A tak to funguje v nekonecnej 88 minutovej smyčke dokial nenabehnu zaverecne titulky. Ale pozor, nevypínajte hned film, lebo sa bojuje dalej aj po titulkach. :))). Ja prilis tieto nonstop bitky bez deja neoblubujem, lebo sa po par minutach nekonecnej akcie zacnem nudit, ale komu to nevadi a ma slabost pre MA filmy, tak bude spokojny. Vo finale sa dockame dokonca aj nejakej tej pointy. Takze v pohode film. Jedinu vyraznejsiu vytku by som mal k tomu, ze narocnost bitiek sa postupne nezvysuje ale prave naopak. Ta najlepsia bitka je hned na zaciatku a druha fakt vynimocna je v strede. (bitka s yakuzakom) Ostatne su sice vynaliezave, ale su skôr komicke a prilis ma nenadchli. Film vhodny len pre fanusikov MA filmov. 6/10.

Eunmilhage widaehage (2013)

Blby a blbsi kombinovany s Bourneom. Fakt divny mix. Keby humorna stranka fungovala, tak by som proti tomu nenamietal. Ale nefunguje. Hlavny hrdina - tajny agent z juznej Korey predstiera, ze je idiot, neustale pada, tecie mu sopel z nosa a serie na ulici. Toto mi ani na chvilu nepripada vtipne. Ale pubertiakom a mladsim mozno ano. No a k tomu tu mame spickovo prevedene bitky a nahanacky po strechach domov jak z tych najlepsich dielov Bournea. Ale vytrpiet 1,5 hodiny imbecilnych vtipov kvôli pol hodine spickovej akcie nepovazujem za dobry vysledok. 4/10.

Phil Spector (2013) (TV film)

Bavilo ma to o chlp viac ako You Don't Know Jack. Al Pacino na to stale ma, ale hlavnym problemom pre mna je, ze postavy o ktorych toci v tomto veku filmy, su mi cudzie a ich osud ma nezaujima. 6/10.

Hacker (2015)

Michael Mann proste netoci zle filmy. Ale tentoraz mal k dispozicii ingrediencie, ktore mu podrazili nohy. Prvym problemom je scenar. Ustredna zapletka je v pohode, ale Mannova snaha vykreslit do detailov vsetky tie hackerske postupy je kontraproduktívna. Co z toho, ze vsetky tie technoblaboly pôsobia realisticky, ked su neskutocne nudne. Nevysiel mu ani casting. Chris Hemsworth je pre mna akceptovatelny ako namysleny Tchor, ale v ostatnych ulohach je pre mna otravny. Tym padom ma vôbec nezaujimalo ani sukromie tejto postavy, ktoremu sa Mann venuje do sytosti a napriek tomu nejde poriadne do hlbky, aby ma dokazal zaujat. Holt Hemsworth nema charizmu ani herecke nadanie ako Pacino, De Niro alebo aspon Farrell, aby som filmu odpustil, ze ma minimum akcnych scen a radsej sa venuje postavam a prostrediu. Takisto to nezachrania ani vedlajsie postavy u ktorych som mal pocit, ze tentokrat boli obsadene hercami druhej kategorie. Zaujal ma jedine Holt McCallany, ktory ako jediny vzbudzuje respekt. A cele to definitivne pod hladiny priemeru ťahá premrstena stopaz. Takze potom je uz uplne jedno, ze sa dockame klasickych Mannovych trademarkov, pretoze su utopene v mnozstve nezazivnej vaty. 4/10.

Tajemství jejich očí (2009)

Tak tentoraz budem znova za blbca, ale genialitu tohto oscaroveho filmu som vôbec nepochopil. A to som si precital aj komentare erudovanych milovnikov artu akym je Bluntman, ale ja to tam proste nevidim. Mizanscena sem, orientacia v priestore tam, odlisne mody rozpravania atd. my ass. Ja som proste jednoduchy clovek a ak ma nestrhne pribeh, tak sa kurevsky nudim. Tentokrat to nezrachranil ani môj oblubenec Ricardo Darín. Je to taky mix zanrov, od romantiky, k detektivke po filozoficku dramu o zmysle pomsty, ale ziadny motiv tam z môjho pohladu nie je spracovany poriadne. Holt skôr mi vyhovuje nekompromisny azijsky styl ako tento romanticko pojaty, ktory je skoro az na urovni telenoviel. Akurat ta technicka stranka je o niekoko tried lepsia ako v telenovelach. Ale vychutnavat si kompoziciu kamery mna osobne dostatocne nenaplnuje. Z toho mi vyplýva, ze to je film vhodny pre milovnikov artu, ktory tam najdu aj motivy o ktorych nevedel ani reziser a profesionalnych kameramanov, ktory budu slintat nad mizanscenov. 5/10.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Dost nevyrovnany film obsahujuci niektore pôsobive akcne sceny, ale aj dost vela dejovej vaty, ktora nefunguje ako by mala a dost drhne. Najväcsi problem je ale hlavny zaporak. Terrence Howard sa s tym svojim kazdu-chvilu-sa-rozplacem hlasom na tvrdeho zaporaka absolutne nehodi. Vysledkom je jednohubka na jedno pozretie, ktora vzhladom na zucastnenych tvorcov slubovala ovela lepsi film, takze vysledny dojem je pre mna sklamanim.

Ex Machina (2014)

Takze tu mame filozofickopsychologicke sci-fi v ktorom sa väcsinu filmu rozpravaju dve postavy v jednej miestnosti. Namet je zaujimavy, ale je skoda, ze v psychologickej rovine scenar nejde prilis do hlbky a postavy sa vam tym padom nedostanu pod kožu. Takisto sa ukazuje, ze debutujuci reziser nema este poriadne skusenosti, aby jednotlivym scenam dodal poriadnu gradaciu a väcsina rozhovorov tak vyznieva dost sterilne. Nastastie dostatocne napätie pre divaka vyplýva zo zvedavosti ako to cele dopadne. Ja som to tentoraz odhadol zle. Ocakaval som, prekombinovanu beckovu pointu, ktoru nastastie nepouzili. Namiesto nej vymysleli ovela prirodzenejsie zakoncenie, ktore je dnes evidentne v mode. Holt zeny su rovnake svine ako muzi. :)). Len vdaka tejto pointe davam tomuto vyzualne vypiplanemu ale inak dost sterilnemu filmu tretiu hviezdicku.

Pomsta zelených draků (2014)

Tema cinskych pristahovalcov v USA som vo prilis casto nevidel, takze som od tohto filmu ocakaval velke veci. Takisto vdaka reziserovi famoznych Infenal Affairs a produkcii Martina Scorseseho. Mohla z toho byt strhujuca drama s dobovou atmosferou alebo cool gangsterka na urovni tych najlepsich majstrstikov venujucich sa talianskym pristahovalcom. Lenze vysledny film vyzera ako nejake tupe akcne becko s mizernymi hereckymi vykonmi väcsiny postav okoreneny otravnym prizvukom. Miestami mi to pripominalo amaterske filmy v ktorych pubertiaci predstieraju, ze su gangsteri. Akurat nejakym omylom sa sem dostal Ray Liotta, ktory ma cely cas znudeny vyraz. Holt na najom nejak zarabat musi. Aspon technicka sranka je celkom kompetentna, ale bohuzial dobovu ale ani nejaku dramaticku atmosferu sa tentokrat reziserovi nepodarilo vykreslit. 5/10 davam len vdaka zaujimavej teme, ktora bola bohuzial spracovana v slabom nudnom filme.

Teze o zločinu (2013)

Detektivka v ktorej profesor vysetruje na vlastnu päst zlocin, ktory podla neho spachal jeho student. Prvym problemom je pomale tempo pocas ktoreho je cele to vysetrovanie dost nevyrazne. O nieco lepsie su sceny v ktory ustredne duo vedie rozhovory. Tie obsahuju trochu napätia. Ale cele to splachne do zachoda otvoreny koniec vdaka ktoremu sa pravdu nedozvieme a vrahom mohol byt kludne aj zahradnik, ktory iba isiel okolo. Len vdaka charizmatickemu Ricardovi Darínovi tomu davam tretiu hviezdicku.

Sousedi (2014)

Nie je to zla komedia, len mne Rogen, Franco, Efron a spol. proste az na par filmovych vynimiek nesedia. Film som videl len nahodou a nelutujem. Na par vtipoch som sa zasmial. Komu ale styl tejto zhuleneckej zostavy sedi, tak pravdepodobne bude spokojnejsi ako ja.