Mezi dvěma kapradinami (2008) (pořad) odpad!

Videl som par dielov ktore tu vsetci vychvaluju ako tie najlepsie, ale mne to proste pripada trapne a nudne. A hlavne strojene. Galifianakis ma akoze zahnat celebrity do uzkych nevhodnymi otazkami, ale pritom je vidno, ze to je cele dopredu pripravene spolu aj s jednotlivymi celebritami. 1/10 za ucast mnohych známych ksichtov.

S kůží na trh (2015)

Skin Traffik a Skin Trade. Dva videofilmy o obchode s bielym mäsom ale s opacnym pristupom. Zatialco Skin Trade patri medzi tie najlepsie videobecka v sucasnosti a kludne by zniesol uvedenie v kinach, tak Skin Traffik je klasickou ukazkou brutalneho upadku akcnych videofilmov po filmarskej stranke. V skratke to proste pôsobi ako amatersky videofilm natoceny na kolene v ktorom sa nejakou divnou zhodou okolnosti mihne na par minut viacero povedomych xichtov, ktore maju svoje hviezdne casy uz davno za sebou. Rozpocet sa mi nepodarilo zistit, ale drviva väcsina z neho musela padnut na tie "hviezdne" cameo vystupy. Zase az tak vela penazi to byt nemohlo lebo vsetky ich sceny sa odohravaju v jednej miestnosti kde sedia a chvilu sa rozpravaju. Takze kazdy z nich si to svoje urcite stihol odkrutit za 1 maximalne 2 dni. A potom hybaj na dalsiu sichtu v nejakej videosracke podobneho formatu. Smutny obraz sucasnych videobeciek, ktore si toto oznacenie uz ani nezasluzia. K ich vystupom sa ani nema zmysel nejak podrobnejsie vyjadrovat. Nudne si odrapotaju svoje dialogy a hned ako im to ta diletantska zapletka dovoli, tak zmiznu zo sceny. Trestom pre nich za ucast v tejto podfinancovanej sracke je to, ze produkcia evidentne nemala ani na mejkap a tak si naplno môzeme vychutnat ich tváre zdevastovane v tom lepsom pripade vekom (Roberts, Madsen, Swain) a v tom horsom pripade plastickymi operaciami. Rourke a Hannah vyzeraju ako dvojcata ktore splodil Sloni muž. Jedine Jeff Fahey a hlavne Gary Daniels, ktory sa stale udrzuje v spickovej forme vyzeraju k svetu. No a teraz konecne k filmu samotnemu. Zapletka je jednoducha o najomnom zabijakovi, ktory skoncoval kvôli vycitkam z poslednej fusky so zabijanim. Lenze ma smolu a býva v hnusnej stvrti, kde mu na ulici ukradnu aj obed (WTF to naozaj? Naozaj). To samozrejme vydrzi, ale ked zacnu mlatit prostitutky, tak sa v nom pohne srdiecko a vymlati cely bordel a nasledne po nom pôjde jeden gangster za druhym. Je to volovina, ale dalo by sa to akceptovat, keby to nebolo natocene tak trapne, ze to pôsobi skoro jak groteska, Prakticky vsetky prejavy a dialogy su natolko WTF, ze sa budete bavit na ucet tvorcov. Akcie je tu celkom dost. Dokonca aj nejake prestrelky a nahanacky aut, ktore mali kratko pred zosrotovanim. Lenze tieto sceny su strasné. Skoro az neznesitelne. Proste pôsobia amatersky. Jedinu hviezdicku filmu vybojovali bitky, ktore ako jedine za nieco stoja. Evidentne kaskaderi boli jedini profesionáli na place. Bohuzial aj niektore bitky prasí neposedna kamera a divny strih. Nastastie tak polovica z nich je pozeratelna. Choreografia je jednoducha, ale nepostrada tvrdost a kontaktnost uderov, takze pre fakt velkych fanusikovov Garyho Danielsa tento film nebude uplnou stratou casu, ale vsetci ostatni nech sa mu vyhnu oblukom a radsej nech si pustia ten druhy ovela viac vydareny film o obchode s bielym mäsom s nazvom Skin Trade. 1/10.

Dennis - postrach okolí (1993)

Tato komedia spolu so seriou Sam doma patrila k mojim oblubenym ked som bol maly chlapec. Seriu Sam doma si prakticky kazdy Vianocne sviatky pustam znova ale na Denisa som nejak zabudol. Nechapem preco, lebo je to stale skvely detsky film v tom najlepsom zmysle tohto slova. Vtipy nie su trapne ani nechutne ale neskutocne zabavne a miestami film pôsobi aj dojimavo. Kasting sa podaril na jednotku. Denis je roztomily diablik a Walter Matthau je dokonaly bručoun so srdcom na spravnom mieste. Ich spolocne sceny patria k vrcholom filmu. Ostatne postavy su tiez skvele obsadene. Ci uz Lea Thompson ako pôvabna Denisova matka, tak aj neschopny zlodej v podani ako vzdy zabavneho Christophera Lloyda. Film ma tu neskutocne prijemnu rodinnu atmosferu aku vedel vykreslit v scenary iba John Hughes. Skoda, ze nikdy nevzniklo pokracovanie s tymto obsadenim. 8/10.

Jupiter vychází (2015)

Po vsetkych tych rozpacitych recenziach a traileroch som mal z tohto filmu velke obavy. Ale je to space opera od tvorcov bozskeho Matrixu, takze som tomu nemohol odolat a vysledok stal za to. Ale mam z neho dost rozporuplne dojmy. Podla ohlasov som ocakaval nefunkcnu zapletku. Lenze funguje. Je je to milionkrat obohrane klise ale funguje sudrzne. Akurat sa to tvari do takej miery vazne az je to strasna sranda. Asi prvych 40 minut som z toho mal WTF dojem, ale potom som definitivne pochopil, ze to Wachowski nemyslia vazne a robia si z toho totalnu prdel. Cele to na mna pôsobi ako keby si Wachowski povedali, ze zase potrebuju nejaky komercne uspesny zarez a tak sa vrhli na v sucasnosti popularny zaner romantik odohravajucich sa vo fantasy/sci-fi prostredi ale neboli by to Wachowski, aby to nenatocili po svojom. A tak film obsahuje mnozstvo zabavnych narazok ale kedze su podane vaznym spôsobom, tak ich vela ludi asi prehliadne a bude film povazovat za imbecilny. Ano je imbecilny ale umyselne a do takej miery, ze je vtipny. Velkym prekvapenim su hlavne postavy. Channing Tatum ako albinsky mix cloveka s vlkom po vzore postav z Tvajlajtu je neustale hore bez a je tak mimo az je roztomily. Tradicne pasivna hlavna hrdinka tu ma vystizne povolanie s ktorym sa môzu ztotoznit vsetky faninky Tvajlajtu, Hunger Games a spol. Ich vzajomna chemia je neustale narusovana trapnymi slovnymi vymenami. (mam rada psov :))) Najviac sa mi pacilo vyriesenie zvratu ohladom zrady postavy, ktoru hra Sean Bean. Fakt vtipne. Takisto hlavna zapletka v ktorej sa starodavny urodzeny rod preteka v tom, kto z nich nazhromazdi väcsie bohatsvo a zem je tu len za cenny kontraband je vtipnym nastavenim zrkadla kapitalizmu. No a nakoniec tu mame vizual. Neskutocne uchvatna vyprava a rôznorode originalne svety a prisery. Megarozpocet vidno na kazdom kroku. Sklamanim su len akcne sceny. Ked si prvykrat Tatum navliekol lietajuce polobotky a vystrielal vsetko okolo seba, tak to bolo cool. Druhykrat to uz bolo slabsie ale pri dalsich a dalsich rovnakych akcnych scenach to uz bolo monotonne. Ich velkym plusom je ale dnes netypicka prehladnost. V tomto smere su Wachowski stale spicka a ak nahodou vznikne dalsi Matrix, tak by som sa o neho nebal. Maju to stale v ruke. Vysledkom je infantilna zabavna satira, ktora asi kazdemu nesadne. Skoda len tych monotonnych akcnych scen. 6/10.

Ošin (2013)

Mam rad tento typ filmov v ktorych sledujeme bezny zivot obycajnych ludi v davnom Japonsku. Oshin dopadol slusne, ale cakal som od neho ovela viac. Prvym sklamanim bola slabsie vykreslena dobova atmosfera. Napriklad Yôji Yamada ju vo svojich filmov dokazal vykreslit ovela pútavejsie. Druhym je struktura filmu, kedy sledujeme jednu epizodku za druhou v ktorej sa deje hlavnej hrdinke príkorie bez nejakeho zjavneho vývoja a najneskôr po pol hodine to zacne byt dost stereotypné. Jediné skutocne zaujimavé osviezenie v podobe epizodky so zbehom trva prilis kratko a uz ani neprekvapi, ze má samozrejme smutne vyvrcholenie. Vdaka tomu na mna dost rychlo prestalo pôsobit utrpenie hlavnej hrdinky a skoro az posmesne som tipoval ake dalsie extremne patalie si na nu scenaristi vymyslia. Ako serial v ktorom by kazda epizodka mala ovela väsci priestor by to mohlo fungovat lepsie. Cely film v mojich ociach dost zhodila zaverecna zastaralá myslienka o tom, ze zeny su na svete preto, aby sluzili muzom, detom, proste komukolvek na ukor svojho stastia. A akonahle to nasa hrdinka konecne pochopi, tak pochoduje s usmevom v ustrety dalsej otrockej robote. Producenti mali ohromne stastie pri obsadeni hlavnej hrdinky, neskutocne roztomilej Kokone Hamada, vdaka ktorej to je napriek vsetkym mojim výtkam nadpriemerny film, ktory stoji za jedno zhliadnutie. 6/10.

Kurýr 3 (2008) odpad!

Tak tu mame treti diel, ktory definitivne vystrnadil zo serie Jasona Stathama a sirokemu publiku predstavil najväcsieho prznitela akcnych filmov Oliviera Megatona so strihom rychlejsim ako kadencia rotacneho guľometu. Oproti minulemu dielu sa ubralo na sialenosti jak v zapletke, tak v akcnych scenach v ktorych sa ubrali digitalne hratky a vratili sa na scenu vo väcsej miere poctive kaskaderske kusky. Lenze vzhladom na neprehladny strih to je zbytocne mrhanie vsetkych zucastnenych kaskaderov. Darmo je Statham este vo forme a Corey Yuen vymyslel znova solidnu choreografiu bitiek, ked je to tak bleskovo zostrihane, ze v horsom pripade som nestihal sledovat kto koho a cim mlati a v lepsom ked som este akotak stihal, tak ma proste tento styl strihu vôbec nebavil vdaka divnemu rytmu strihana a niektore akcne sceny som mal chut preskocit. Upadok nastal aj v ostatnych ohladoch. Pokial neprebiehali neznesitelne zostrihane akcne sceny, tak pre zmenu som musel vo velkych detailoch sledovat odporny ksicht Nataly Rudakovej. Ja teda nie som na cervenovlasky a pihate zenske neznasam, takze pre mna to bol hnus. Robert Knepper ako zaporak si tiez vybral slabsiu chvilku a vela nepredviedol. François Berléand si presiel zaujimavym vyvojom od roztomileho policajta v provm diely k zbytocnej postave v druhom diely k definitivne neznesitelnej postave v tomto diely. Xtykrat vyluhovany vtip proste uz nie je zabavny začo môze Besson ako scenarista, ktory v poslednych rokoch pise hrozne scenare. Predtym ich zachranovali aspon skvele akcne sceny a charizmaticky hrdinova a sexi devy. Tu nie je nic z toho. Dokonca aj Statham tu pôsobi ako zbitý pes. Ako keby tusil, ze vysledok tentoraz nebude stat za nic. Definitivne znizujem hodnotenie z jednej hviezdicky na odpad a davam si predsavzatie, ze uz si nikdy nepozriem ziadny film od tohto meganemehla.

Kurýr 2 (2005)

Druhy Kurier ja klasickym pokracovanim kedy je vsetkeho proste viac ako v jednotke. V prvom rade tentoraz tu mame aj regulernu zapletku. Aj ked je teda dost sialena. Co je dost priznacne pre tento diel, lebo sialena a hlavne totalne prestrelena je aj akcia. Podobny uprgade absolvovala napriklad aj seria Rychlo a zbesilo. Z civilnych akcnych scen, ktore sa drzali pri zemi a boli natocene v reale poctivymi kaskaderskymi kuskami sa tentoraz preplo do sialenych miestami digitalnych exhibicii, ktore su uplne nerealisticke. Vela ludom tato zmena nesadla. Mne sa to v dobe premiery pacilo rovnako ako jednotka. Dnes uz o trochu menej, pretoze si predsalen viac vážim skutocne kaskaderske kusky. Ale napriek tomu nemam s tymto dielom problem a celkovo sa mi paci. Vtipne je, ze z jednotky vystrihli akcnu scenu v ktorej Statham odrazi raketu tackou pretoze sa im zdala prilis sialena (cast z nej ostala aspon v trailery) a tentoraz sa tu deju ovela blaznivejsie sceny. Celkovo su akcne sceny velkolepejsie a pestrejsie. Statham miestami pôsobi ako terminator. Bitky su stale kvalitne ale je ich pomenej. Najlepsia je hromadna bitka v sklade v ktorej Statham vymlati celu armadu poskokov. Akurat uz tu je vidno snaha o dynamickejsi strih. Nastastie to je stale v norme a je to prehladne. Sklamanim je finalny suboj po tom, co je nam hlavny zaporak vykresleny ako ultimativny bitkar. Je prilis kratky a dost fadny. Slabeho hlavneho zaporaka vynahradzuje zabavne prehravajuca sexica Kate Nauta, ktora chodi zasadne polonaha. S tymi velkymi kanonmi je sice absolutne nevierohodná ale mne sa na nu sakra dobre pozera. Takze plus. Minusom je François Berléand, ktory bol v jednotke vtipny, ale tentoraz mi pripadal zbytocny. Takze celkovo to je o triedu slabsie ako jednotka, ale stale je to prijemny nadpriemer, ktory stoji za zhliadnutie. 6/10.

Kurýr (2002)

Tak som si po dlhsej dobe znova pustil nejaku staru dobru pecku z cias, ked sa tocili filmy bez zbesileho strihu. A vysledok ma pohladil po duši. Proste nadhera. Po dejovej stranke to je ohlodane na totalne nutne minimum. Vlastne to nema prakticky ziadnu zapletku a dej tvoria len stroho charakterizovane postavy. Statham ten dobry, Matt Schulze ten zly, Shu Qi proste zenska, ktoru by kazdy hned osukal a François Berléand povinna komicka figurka. A na to je navleceny kopec spickovo prevedenych akcnych scen. Dodnes si pamätam, ze som bol v soku, ked som Kuriera videl prvykrat, lebo Stathama som dovtedy nepovazoval za akcneho borca schopneho predvadzat aj pôsobive akrobaticke kusky. Dnes trochu smutne spominam na tieto casy, pretoze Statham uz v takejto ultimativnej forme nie je. Predvadza tu famozne bitky rukami, nohami, skace jak opica a to cele v spickovo prevedenej a natocenej choreografii. Najpamätnejsou je bitka na naolejovanej podlahe. Potesil ma aj kratky niekolkosekundovy suboj Stathama s Cyrilom Raffaellim, ktory bol v tej dobe este len radovy kaskader. Ale aj ostatne akcne sceny ako su nahanacky su famozne pretoze obsahuju poctive kaskaderske kusky a hlavne su dokonale prehladne. Co hlavne dnes musim vyrazne ocenit. Miernym sklamanim je len PG-13 rating. Az v polovici filmu som si uvedomil, ze ked niekto niekoho zastreli, tak to je nejake slabe a dodatocne som si overil rating, co ma trochu prekvapilo. Nastastie prestreliek tu je minimum a bitky pôsobia dost tvrdo, takze to nie je nejaky vyrazne nedostatok. Vysledok je bezmyslienkovy vyplach so spickovo prevedenou rôznorodou akciou a dokonale obsadenymi postavami. Nieco taketo som ocakaval od filmu John Wick ale ani zdaleka som to nedostal v takejto kvalite. Preto spätne zvysujem hodnotenie o jednu hviezdicku.

Zevláci vs. Zombíci (2012)

Popravde som od toho ocakaval ovela viac. Hlavne rôzne vtipy. Par skvelych sa tam najde, ale celkovo mam z toho dojem, ze skvely napad dôchodcovia vs. zombici nedokazali tvorcovia rozviest v poriadny film. Hlavne interakcie medzi zombikmi a dôchodcami tam je dost malo a prilis vela casu stravime s cool otravnymi mladymi dementami. Takze vo vysledku je tam par dobrych vtipov a stavnete gore sceny. Proste jednohubka na jedno pozretie. 5/10.

Pěsti ze železa 2 (2015)

Jednotka mi nesadla. Zapletka bola dost chaoticka a stylizacia miestami az prilis WTF. No a ani bitky v ktorych sa neustale lietalo neoblubujem. V tomto smere je na tom dvojka lepsie. Zapletka je jednoducha. Nie je tu bambilion postav a hned mate prehlad kto a za co vlastne bojuje. Cele to je tentoraz pojate seriozne, takze tu nenajdete ziadne vtipy. No a bitky su tiez tradicne pojate, pokial nebojuje RZA. Vtedy sa bohuzial stale lieta a pouzivaju rozne trikove vylepsenia. Ked bojuju hlavne hviezdy, tak su zostrihane dost dynamicky, aby sa zakryla jednoducha choreografia, ale ked bojuju nejakí no name thajski kaskaderi, tak sa dockame aj par slusnych chvatov. Co je trochu blbe. Od RZA som nejake kvalitne bitky necakal, ale mrzi ma, ze nic poriadne nepredvedie ani Dustin Nguyen. Najviac sa mi na celom filme pacili lokacie a pôsobive kamerove najazdy vdaka ktorym ta dedinka vyzerala fakt pekne. Celkovo je technicka stranka na urovni. Vzhladom na rozpocet film vyzera velmi pekne. Ale väcsina slabych bitiek a nezazivna zapletka potapaju tento nadejny filmy do hlbin mierneho podpriemeru. Co mi je luto, lebo Roel Reiné patri medzi tych lepsich videobeckovych reziserov. 4/10,