Nejistá sezóna (1987)

Zlatý prciny! Kdo má rád humor autorské dvojice Svěrák Smoljak, rozhodně mu tento film zaleze pod kůži. Zároveň můžeme vidět, jak obludnou mašinérii musela divadla za socíka vytrpet, aby si mohli zahrát. A krom toho se ještě můžeme podívat do zákulisí. 80%

Teorie všeho (2014)

Jedním slovem: "Pecka!" Když už mě honily noční můry, protože jsem šmarjá pano člověk, co miluje přírodní vědy, ještě neviděl ten skvělej film o Hawkingovi, rozhodl jsem se podlehnout a dodat si večer jedním životopisným dílem, na který se pěly chvály. No a hle, fakt je to sakra dobrý. I když všichni známe Hawkingův osud poměrně podrobně, film byl jedním slovem okouzlující, a vizuálně sakra podmanivý. Redmayne si Oscara právem zasloužil, jeho ztvárnění geniálního fyzika je totiž jednoduše odzbrojující a musím uznat, že do osudu tohoto velikána jsem se díky jeho podání vážně velice zažral. 90%

Rudý úsvit: Nová krev (2012)

Vlastně jen díky několika podařeným akčním scénám a oldschoolovým výbuchům se na to občas dalo koukat. Dialogy, scénář, premisa a všechno okolo bylo prostě a jednoduše špatné. Nechápu producenty, kteří na tohle dali 70 mega. Jen díky štědrému rozpočtu nevypadá vizuál vyloženě k smíchu. Film, který by se dal nazvat "céčkem". Se všemi náležitostmi, které k céčkovým filmům patří. Dneska jsem ale holt na tohle nebyl naladěný... 10%

Focus (2015)

Zábavná romantická hovadinka s několika dějovými zvraty, které předvídat vážně nebudete. Margot Robbie je neskutečná sexy kozička a Will Smith hraje po dlouhý době něco, co ho evidentně baví, a netváří se jak kakabus. Vizuálně moc pěkné, několik sidekicků velmi mile hláškujících a k tomu velmi milý soundtrack, který baví. Proč tedy jen za tři? Protože ve výsledku to vlastně byla "jen" nadprůměrná romanťárna, kterou napočítám do roka několik. I přes tu krimi zápletku... 65%

Jurský svět (2015)

Oddychová popcornovka, která vytrvale odkazuje na svého nejstaršího bratra, vychází z ní a dokonce i glosuje. Sice první výlet mezi jurskou faunu byl asi tak o řád intenzivnější a napínavější, ale ani tato CGI omalovánka nemá rozhodně proč se stydět. Chris Pratt tradiční sympoš, oba dětští hrdinové taky a zrzka Bryce Dallas Howard přímo k nakousnutí. Na to, že režisér byl až doteď jen indie rejža malejch filmů, odteď si může diktovat, co natočí příště. Tohle mělo šťávu, gyrokoule a prostě mi ty dvě hodiny nepřipadaly vůbec dlouhé. Tohle mě bavilo, i když s otevřenou pusou, jako u Jurského parku, jsem u toho neseděl. 80%

Noční běžec (2015)

Chci být Liam Neeson. Sakra ten chlap má elánu na rozdávání, navíc si pro ostřejší slovo a kulku nejde daleko. Když mu pomáhá jeho drsný syn Mike, chce se vám radostí brečet. Takový rodinný thriller, kde ukápne slza nejen děvčatům, ale i drsným týpkům s tetováním. Tohle by šlo... 87%

Kung Fury (2015)

Velmi fascinující ulítlost. Mít to více než půl hodiny, asi by mě to po chvilce začalo pekelně srát, ale takhle, když k tomu přistupujete tak, že si chcete užít laser raptora a Thora spolu s Adolfem Hitlerem, proč ne? :-))) Nostalgií zavánějící green screen a ten Atari robot ROFL!

Coherence (2013)

Velmi chytře promyšlená scifárna, která sice chce ve vás vyvolat zmatení, ale jediné, co ve vás vyvolá, je pocit neustále nepříjemného mrazení, kdy chcete, aby tato bláznivá noc na xtou nikdy nekončila. Výborně promyšlené charaktery, které možná chtěly ještě krapet dát na důraz, a možná by tu neškodila o něco delší stopáž. Na konci sice vůbec netušíte, o co jako jde, ale můžu říci, že ve výsledku jde o jednu z nejpříjemnějších nezávisláren, které jsem poslední dobou viděl. A to vám stačí jen jeden jediný barák a osm lidí, kteří pobíhají z jedné reality do druhé. 75%

Projekt minulost (2015)

Neurážející teen blbůstka, která tak trochu experimentuje v žánru sci-fi, i když zdaleka nedokáže obsáhnout všechny technobláboly, jako třeba v Návratu do budoucnosti. Ty se tak redukují na samotné naťuknutí a nedokáží operovat vcelku. Zato se podíváme pěkně dlouho na pořádnou MTV párty, která funguje jako dokonalá reklama na Imagine Dragons a jejich vyřvávačku Radioactive. V rámci žánru uspokojí, ale nikterak nenadchne. A found footage styl mě začíná už pěkně jebat. JInak to, jak film skončí, je vám jasné už tehdy, když si dáte dohromady scény z traileru a začnete sledovat první "časové kravinky" ústřední pětice. 55%

Sedmý syn (2014)

Epesní kundovina! Snad jen kromě podařených trikových sekvencí je v tom filmu naprosto všechno špatně. Počínaje nesympatickým hereckým obsazením (Moore je světlou vyjimkou), a konče dialogy, které napsal desetiletý nerd při svém erektivním záchvatu psaní nějaké "super" fantasy. Dáme tam draky, desetirukého muže, pantera a spoustu nadržených čarodejnic, které jen čekají, až si budou moc vložit kámen magie na svá prsa a okořeníme to kamerovými výlety odněkud z pekla. Tohle stálo sto mega? Jo, draze to jen vypadalo, ale bohužel mezi podařenými akčními scénami, trikovými sekvencemi a celkem vydařeným grafickým ztvárněním potvor se odehrával naprosto nesmyslný děj, který se navíc brutálně táhnul, jak čerstvě našlápnutá žvýkačka. 20% P.S.: Bridges odehrál další ze svých ultrahnusných postav, ve kterých debilně šišlá, a chová se jak idiot. O jeho učni to platí dvojnásob.