Úsvit planety opic (2014)

Jako jednička asi dojala více, ale tady jsme zase mohli obdivovat Cézara, který když promluvil, tak se mi začaly pomalu řinout slzy. Blockbusterová řežba opice vs lidi potěšila, nicméně kulervoucí wow efekt se nějak nedostavil. Jo a kdyby něco, tak digikouzelníci z Wety se zase překonali. Jen škoda nevýrazného lidského hlavního hrdiny, protože jeho ksicht Vám totál nic neřekne. Serkis je naopak tím, který táhnul celý film, a určitě za tohle musí dostat Oscara. Rozhodně se těším na završení trilogie. Tohle se totiž náramně povedlo, i když první díl mě rozstřílel asi o trochu více. 80%

Kmotr II (1974)

Coppolův opus magnum. Pokračování nastolilo laťku ještě snad více, než první Kmotr, který byl geniální hlavně díky nezapomenutelnému Marlonu Brandovi. Je fakt, že 200 minut je opravdový macek, a tak Vás některé partie budou bavit o něco méně, než jiné. Ale na druhou stranu. Mario Puzo musí být mafián, protože není možný, aby někdo dodal tak dokonalou sondu do života průměrného mafiána. 95%

Need for Speed (2014)

Ale tak jo, jako dostalo mě to. Dostalo mě to totiž do vzpomínek na doby, kdy jsem NFS pařil jako divý. Všechny ty sexy křivky aut, krásný holky, a hlavně řev votůrovanejch motorů. To je moc fajn. Za obrovský pozitivum se tady sluší říct, že všechny závodní sekvence jsou prostě sexy. Nesmírně kineticky a efektně nasnímaný, a opravdu si připadáte jak ve hře. Na druhou stranu, když si mají postavy něco důležitého sdělovat, je to většinou úplná hovadina, a vy se tak kolikrát ani nestačíte divit, co že to zase vymysleli. Děj je absolutní hovadina, ale jako guilty pleasure, proč ne. Herci jsou krom Keatona absolutní jelita a strašně dementně přehrávají a to včetně totálně šedivého hlavního hrdiny. Dakota je naštěstí sexy kostička, i když její "britský" přízvuk je vážně až moc. Je to doopravdy totiž spíš ta PC gameska převedená na plátno, než nějaký rozumný film, ve kterém byste měli najít něco jako přídavnou hodnotu. Jo, a Keaton se své roli pošuka a mástra závodu fakt vyřádil. 65%

Muž v ohni (2004)

Úplně jasných a silných pět hvězd to pro tentokrát není. A to hlavně z důvodu toho, že Scottův techno vychytaný vizuální styl, kdy se obraz trhal, oblétal a zase oddaloval bylo prvních pár minut docela zábavných, ale po určité době to působilo už docela rušivě. Nicméně jde o jeden z těch filmů, u kterých ani nedýcháte, protože vás i přes to, že znáte spoustu filmových zápletek, dokáže překvapit. Nakonec takový mišmaš kriminálky, mstitele, thrilleru a něco jako náboženské pseudoroviny. Asi to mělo být jasněji vyhraněno, co ten film nakonec bude. Takhle ne úplně jasných pět hvězd... 87% (4 a půl)

Četa (1986)

Už vím, proč se tenhle film stal kultem. Syrový, nepřikrášlený pohled na tu, pro Američany, nepochopitelnou válku. To umí Stone ze všeho nejvíc. Točit takové filmy. K tomu legendární hudební motiv Barbers Adagio for Strings a luxusní herecké výkony všech, především pak Dafoea nebo Sheena. Takové filmy jsou určeny jen pro správné chlapy. 100%

Společnost mrtvých básníků (1989)

Zdá se, že mistr Keating už v roce 1959 pochopil, že bez moderních vyučovacích metod půjde školství pěkně rychle do hajzlu. A já doufám, že něco podobného někdy dokážu i já! :) Strhující Williams a Leonard, kteří mě totálně rozstříleli. Ale i ostatní chlapecké role se teda rozhodně neztratily. 95%

The Art of Flight (2011)

Moc fajn dokument s úžasnou kamerou, super soundtrackem a snowboarďáky, jejichž pud sebezáchovy je proklatě nízko u země. Nebo spíš pod horou... Na druhou stranu, nic kromě těch eye candy momentů tam nenajdu. Jsou lepší dokumenty. 75%

Transcendence (2014)

Dvě hodiny filozofického kňourání o bytí a nebytí světa. Akce žádná, Depp žádnej, aspoň že ta Rebeca je alespoň holka k pokoukání. Mám pocit, že Wally chtěl, abychom tam viděli něco, co v poselství filmu vlastně vůbec není. Jo, je hezký, že se můžeme kochat překrásnou kamerou, kterou si asi pěkně pošéfoval, ale i když se snažím procesory v hlavě pekelně zapotit, nevidím na filmu prakticky vůbec nic, za co bych musel předat kus svého výpočetního výkonu na oltář internetu. Možná, někdy v příštím životě, takovém, který nebude založen na bázi uhlíku. < / >; 45%

Divergence (2014)

Zbytečně utahaný a roztahaný, a taky levnější klon HG. Hlavní hrdinka je sice docela šťáva, ale jinak je tenhle svět klasicky stejnej, jako všechny adult young verze dystopických světů. Moc nechápu systém frakcí, to že jedna frakce ovládá druhou na potlačení tý třetí, přičemž právníci se k tomu vůbec nevyjádřili a farmáři peace on you si vesele pěstují za okny marihuanu, to asi Verču Rothovic moc nenapadlo. Ani ta Winslet není tak boží záporňačka, jak jsem si jí představil. Nicméně akce je celkem výborně zvládnutá a místy docela i drsná včetně některých výtečných kamerových vychytávek. Romatická linka je pro mě totál mimo mísu, ale věřím, že 14 leté slečny budou mít nad postelí tunu plakátů Čtyřky. Celkově takový roztomilý, veselý guláš nejrůznějších sci-fi posledních x let, který příliš nedává smysl okořeněný červenou knihovnou. A knižní předlohu číst fakt nechci. 60%

2Bobule (2009)

Slabý odvar výborné jedničky. Dvojka sklouzla k chlupatěprdelním fórům. Chuť navštívit jižní Moravu tady tentokrát není, a celé to zachraňuje jako vždy krásná Terezka. Jinak naprosto špatné pokračování s opravdu jen pár povedenými fóry. 40%