Training Day (2001)

Takový jeden obyčejný den v LA, který postaví na hlavu v průběhu děje všechny zažité hollywoodské klišé. Ten, který se tváří jako ten správný chlap, pro kterýho byste i dejchali, se nakonec vyvrbí jako ten správný chlap, kterého byste nejradši zabili. Ale počkat, kdože je tu jen ten slušňák? Jo to jste vlastně vy... No, tak co. Nezbejvá, než toho hajzla odprásknout. Vynikající Denzel a neméně skvělý Hawke v luxusní režii od Fuqui. Kromě trochu vyšuměného konce luxusní záležitost. 80%

Oculus (2013)

Nejhorší svině nejni nějaký bubákovský zrkadlo, který žere lidi, ale váš mozek. Jistě, když jste šogoři, tak zabijete nejen fotříka, ale i sistru a ještě tvrdíte, že to bylo přece to zrcadlo. No, je fakt, že ty bubu pani a pánové vašemu mozku asi trochu řekli, že máte někoho zabít, ale kamery a miliarda termostatů a chcíplejch kytiček vám bude tvrdit zatvrzele, že jste to byli vy. Námět solidní, herecké výkony pěkné, jen mi to přišlo, že na konci se to tak nějak ztratilo a vůbec nedotáhlo myšlenku, kterou celý tento film nesl, do konce. Škoda, mohl to být hodně hodně scary bubákovský film, kde nečumíme třičtvrtě doby na otevírající se dveře a padající nábytek. Už jen za to palec opatrně hore! 65%

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Dost nekorektní, a ještě ke všemu pekelně ujetá a úchylná komedie, která si nebere servítky rozhodně z ničeho a z nikoho. Titul největší WTF ale dostává absolutně geniální cameo Christophera Lloyda. A co vlastně k filmu? Tisíckrát omletý a viděný příběh ňoumy, co se stane gerojem díky své inteligenci. Neeson skvělý záporák, a Harris jako geniální mišuge. 60%

Dobrý Will Hunting (1997)

Proč jsem kua ten film viděl až dneska? Proč mi o něm nikdo neřekl dřív? Došla mi slova. Až se z toho vzpamatuju, tak možná dokomentuju... 100% P.S.: Strhující Robin Williams a Matt Damon!

Sousedi (2014)

Taková trochu přisprostlá komedie o střetu dvou generacích. Mě osobně se tohle téma dotýká docela dost, protože ze všech stran se rodí spolužákům a spolužačkám děti, takže pro ně je to komedie jako dělaná. Vždyť ještě nedávno jsme kalili na vejšce, a dělali kraviny, a teď máme na krku děcka, a řešíme jak správně odstříknout mlíko z totálně nalitýho vemene. Osobně jsem moc nemusel neustálé dohadování a řešení krávovin ústřední dvojice. Mnohem více mě bavila linka s naprosto úchylným Efronem, který se totálně vyřádil a bylo vidět, že ono utržení ze řetězu prostě funguje. Už nebude zaškatulkovanej herec pro holčičky, ale herec, který si pro "fuck" nejde daleko. A že tam bylo hodně hulení, koz a dicků? No a co. Je to přece typická mainstreamová komedie jako tucet dalších. Z nápadu šlo vytěžit rozhodně o dost více. Škoda, ale zasmál jsem se. 65%

Pompeje (2014)

Zkombinujte Gladiatora, 2012, Sopku a Titanic a máte tady filmový mišmaš v podání Paula Andersona. Jedině on dokáže natočit kýč, který bude vypadat strašně vizuálně skvěle, ale na pozadí toho všeho se odehrává grandiozní ultrashit příběh z ranku venezuelských telenovel. Což o to, vizuální efekty jsou opravdu luxusní, a výbuch sopky nebyl od dob Sopky s Tommym Lee Jonesem nikdy tak sexy, ale když tam do toho pobíhá Džon Sníh a líbá tam Sucker Punch holku, tak z toho jdou oči kolem. Bohužel v tom negativním slova smyslu. Přidejte si Kiefera, který si svojí záporáckou roli docela užíval a absolutně mdlou Trinity Carrie-Anne Moss a máte tady na stříbrném římském podnose guilty pleasure jako vyšitou. Jo, já se právě v těhle mezích bavil přímo královsky. Rozhodně od toho nečekejte něco jako filmové vzdělání, ale je fakt, že k dnešnímu večeru jsem tuhle oddychovku více než potřeboval. 60%

Sedm (1995)

Kevin Spacey jako totální megamagor? Ty kráso, tenhle film mě na mučivé dvě hodiny přikoval k sedačce a napnul nervy k prasknutí. Konec je absolutní masakr a po něm máte pocit, že nepůjdete spát, protože vás noční můry budou pronásledovat snad až do konce života. Brilantní herecké výkony ústřední dvojice, psycho styl Finchera ruluje a během sledování postupně dojdete k vyřešení otázky nejlepšího krimithrilleru všech dob. Tím je totiž bez diskuse Sedmička. 100%

Vinaři (2014) (seriál)

Priznam se bez muceni ze tento serial me docela pobavil. Prvni dil tedy opatrny palec hore. Uvidime kam se to rozvine i kdyz prvni Bobule to bohuzel nejsou. Trochu me (ac skoro Prazakovi) vadil podivny dialekt ktery mixoval spisovnou cestinu s mistnim narecim. 60%

Funny Games USA (2007)

Dost humáč film, který vidět už nikdy nechci. Fakt ultrapsycho. Problémem neni jeho přehnaná brutalita, ani hrátky kočka vs myš. Problémem je totální nuda, která je doprovázená strašně dlouhými záběry beze střihu, kdy postavy někam běží, a řežou si provazy a druhá postava vstává. Nejsem na takovéto experimenty asi vhodným kandidátem. A Paul je fakt kuní ksicht, kterému byste na první schůzce nejradši rozsekali ksicht. Hanekenův pokus mě tentokrát minul. 50%

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Tak jako takhle - okouzlení z toho, že vidíte ty starý ksichty na obrazovce, už opadlo, takže jsem konečně mohl vidět to, jak hrozně dementní to celý je. Scénář vyplodil Stallone ve své slabší chvilce, mladá garda je většinou nevýrazná, včetně kuního ksichta Lutze. Starý se sice snažej, ale v tom zmatku, který se v bojích vyskytuje, se omezují na cezení jakýchsi suchých hlášek, které podotýkám nejsou v podstatě vůbec vtipné. Jen párkrát zazní celkem podařený fórek na střet světů young vs. old a také vysvětlení, proč už tam neni kostelník Willis je taky super. Co, je na filmu ale absolutně nejhorší jsou totálně z.urvený hnusný CGI. To naprogramoval pětiletý nerd na své 486tce před dvaceti lety ne? To nemůže Hollywood přece myslet vážně. Hnus, hnus, hnus. Ano, sice nám ulehčí práci, když nemusíme vyhazovat do vzduchu skutečnou starou budovu někde v Tatarstánu, a používat na to skutečné výbušniny, a místo toho zaúkolujeme počítačové procesory, ale někdy je fajn, když to vypadá aspon trochu k světu. Takže ve zkratce, nic převratného, akce občas fajn, humáč CGI, nevýrazní nováčci, suché ftipy. A ještě jsem u toho před závěrečným soubojem klimbal. Takže tak 45%