Star Trek: Nová generace - Série 1 (1987) (série)

1.s. je prostě totálně šílená, ujetá, quallitativně (abych citoval Petera Davida) extrémně nevyrovnaná a časem jsem zjistil, že silně TOSková, což učinilo z 1. a ještě i 2.s., mé favourity v posledních 15 letech. Což už se asi nezmění.

Star Trek: Nová generace - Zákon cti (1987) (epizoda)

Docela TNG bžunda s roztomile prdlým J.L. Fergusonem aka Lutan, kterého si nejvíce pamatuji z Carpenterova, Prince of Darkness.;-)

Star Trek: Nová generace - Bez zábran (1987) (epizoda)

Volné pokr. TOS dílu Naked Time (od jisté doby to už ale asi navždy budu míti zafixované jako Shaxovo zařvání v LD:) od stejného autora. Při zpětném pohledu je to dnes (no, to už vlastně platilo i tehdy) již samoz. herecky (hl.Stewart) dosti v některých scénách otřesné a trapné, ale má to dost šťávy na to, abych to měl za 4.

Star Trek: Nová generace - Špičkový výkon (1989) (epizoda)

Tak samoz., že mě nejvíce baví linka na U.S.S.Hathaway, než Pulaská the COW, co neskutečně opruzuje chudáka Data, aby to tomu samolibému Kolramimu, který by fakt potřeboval proplesknouti a kterého hraje slizský dr.Edgemar z Total Recall v.1.0. nandal. Což ale zase dává trochu smysl. Jen ten způsob provedení...

Star Trek: Nová generace - Hon na muže (1989) (epizoda)

Dílům s věčně nadrženou Lwaxanou se v drtivé většině, vyhýbám obloukem. Takže klasicky se tím pádem  nic podstatného neděje a jedinou přidanou hodnotu tahle blbinka má pouze a díky ztrapnění Lwaxany pomocí holobarmana. Bod za ty 2 rybovité ufouny. Ti ve výsledku pobavili více a to jsou 99% děje v hibernačním módu.

Star Trek: Nová generace - Dodejte nám čerstvou krev! (1989) (epizoda)

Díl, který obsahuje něco, co by jste v posledních sériích hledali jen těžko a který by spíše patřil do TOS. Narážím na na ubytování Bringloidů v jednom z nákl. doků.;-) Irka dostane Rikera, což není vzhledem k jejím genům nic prequapivého. Motiv starého signálu a později kolonie pozemšťanů/potomků z lodi třídy DY-500, SS Mariposa z 22.st. mě na tom baví nejvíce. Závan z doby STE, který ještě neexistoval.

Star Trek: Nová generace - Přátelé na dálku (1989) (epizoda)

Docela fajn. Prndání okolo všemocné a i mě se občas zdá, že nesmyslné, Primární Směrnice je svým způsobem, zábavné. Special quest star Nikky Cox aka mimozemská holčička s krásně ruským jménem Sarjenka.;-) Linka s Wesleym je též fajn.

Star Trek: Nová generace - Faktor Ikarus (1989) (epizoda)

Další epický přešlap. Aspoň že ten srandovní sport Anbo-jyutsu se ftypně objevil v LD. Linka otec/syn je prostě strašlivá i díky přítomnosti nesympatického M.Ryana v roli Rikera sr., který docela obstojně hrál hajzla v Halloween 6. Zde bych mu ovšem rozbil xicht ihned po 1. setkání. Nebo ho rovnou zabil. To je taky možnost. A nebo na něj poslal Marinerovou. Ta by mu ukázala. Linka s Worfem to zachraňuje od skoroodpadu.