Star Trek: Nová generace - Čtverec času (1989) (epizoda)

Časočtverec (zdravím Odyseu 5:) je ten díl, který jsem si oblíbil takřka ihned. I když to dosud na plný počet nedosáhlo. Těžko říci, čím to je, ale ta úžasná dr. za to tentokrát nemůže. Takové to classické SFíčko alá TNG.;-)

Star Trek: Nová generace - Nákaza (1989) (epizoda)

Jeden z vrcholů této série. Který má volné pokr. v DS9. 1. představení Iconianů či spíše jejich technologie, což bylo později komplexně a působivě použito jako výchozí premisa pro válku s Iconiany v ST online. Objeví se opět U.S.S.Yamato, tentokráte skutečná a jako special quest stars...Romulané.;-)

Star Trek: Nová generace - Vladařka (1989) (epizoda)

Díl, který můžete nenáviděti, nebo mít rádi. Já jsem pro druhou možnost. Je to přesně 1 z těch, co kdysi byly přemazány ve prospěch těch akčnějších a vůbec našlapanějších z tehdejšího pohledu. Ale člověk stárne a vidí některé díly jinak. Jednu věc na závěr. Vůbec se Wesleymu nedivím, protože i pro mne je Jamie Hubbardová v roli Salii, prostě nádherná. Takovým tím, nepopsatelným způsobem. Jen škoda, že nebyl rozpočet na lepší triky ohledně proměn Saliiny ochránkyně Anyi. Její scéna s Worfem je docela působivá.

Star Trek: Nová generace - Lidský rozměr (1989) (epizoda)

Nikdy jsem sice nepodporoval Data v jeho bláhové touze po lidství, ale právo na sebeurčení by míti měl. Toho totálně nesympatického kreténa, co si myslel opak, bych s chutí hodil do warpjádra. Díl též obsahuje 1 z nejnechutnějších scén co jsem v TNG obecně nalezl. To, když docela fešná cpt.Louvoisová z JAGu, která kdysi Pikrda zrovna neocenila za ztrátu Stargazeru mu řekne, že je zatraceně sexy. Někomu, kdo už tehdy vypadal na 80 a který se 99% času tváří, jako bezpohlavní antisexuál. To by mě zajímalo, co by na něj řekla v STP. Raději nemyslet.

Star Trek: Nová generace - Nezkrotný Okona (1988) (epizoda)

Tento díl jsem když to běželo po1. v tv. doslova nenáviděl. O mnoho let později jsem zjistil, že mě docela baví, včetně totálně trapného androida, který je ve svém pokusu o pochopení humoru tak debilní, až je ftypný. No a Okona bude dělati v r.2381 DJ na jedné stanici flotily.;-)))

Star Trek: Nová generace - Kde vládne ticho (1988) (epizoda)

Špicová záležitost s atmosphérou jako z TASky. Pokud pominu ty debilní kecy Pulaski the COW, což zní jako animák z Cartoon Network, ale skutečnost je mnohem horší. Special quest star dr. Peter Silberman z Terminator trilogy aka Nagilum. Propátrávání falešné habaďůry ve formě U.S.S, Yamato je TOP ,,Loď má jeden můstek. Jeden Riker. Jeden můstek!´´ Dlužno podotknouti, že tato episoda má jako svou součást jednu z nejemotivnějších skladeb v celém TNG, a možná i v ST vůbec, First Gymnopédie od Erika Satie, kterou si pouští kpt.Picard ve své kajutě, když s Rikerem nastaví autodestrukci na 20min. A kteroužto naleznete na masivním a parádním 14 cd setu, STTNG the Ron Jones project.

Star Trek: Nová generace - Dítě (1988) (epizoda)

Otřesný díl, jehož historie je zajímavější, než episoda samotná. Jde o nevyužitý Roddenberryho návrh pro TOS s názvem the Infection. Později se upravená verze s těhotnou Illiou s totožným názvem the Child,  připravovala pro ST Phase II v r. 1977, aby byla později konečně a mnohem lépe natočena pro ST Phase II od Jamese Cawleyho v r.2012.

Star Trek: Picard - Hide and Seek (2022) (epizoda)

Dal bych i 4, ale počkám si, zda posl. dílem nepodělají těch několik málo dobrých (rozuměj 1, 5, 9) což mi příjde velmi reálné. Plusem je až sureálná přestelka (nikoli u O.K. Corralu, ale i tak dobrý) u Picardovic vily Villekully, konečně!!! něco o tom, jak si vedla 7dmá po návratu Voyageru (toto trvalo, kurňa a stačí pár vět ve scénáři) a Agnesin fascinující návrh B.královně o nové verzi Borgů. Tady jsem si až říkal, že snad sleduji ST, nebo co. A zdá se, že se spousta lidí na růz. ST diskusích nemýlili ohledně Riose. Uvidíme, zda se trefili.

Tři tváře Evy (1957)

Paní Bílá, Černá a nakonec...Jane. Seznamte se. Paní Bílá je submisivní domácí puťka s příšernou hučkou na hlavě, které o dost starší manžel (jehož hraje herec, který se spíše dokonale hodí na gangstera, než na něčího manžela) občas vyhrožuje pořádnou fackou, což v 56.minutě i splní a nebo bičováním. Nejspíše jak to tak odhaduji, to svědomitě plnil i předtím, ale to jsme neviděli. Při vysvětlování pozdějšího por. Kindermana z the Exorcisty, panu Bílému, co je to mnohočetná osobnost, na něj dotyčný čučí jak vejr a moc tomu všemu nevěří, zvláště po poradě s jinými 2 doktory. Pořád jsem v tomto musel míti na paměti, že v 50tkách nebyla ještě psychiatrie na takové komplexní úrovni, jako dnes. A pojem mnohočetná osobnost, zněla jako blábol z nedělní přílohy. Nakonec se s manželkou rozvede, což je jenom dobře. Paní či spíše v jejím př. slečna Černá je naopak plná života, všichni pánové ji příjdou docela roztomilí a nekouše, ráda tančí s vojáky, má alergii na nylonky, takže si je neustále sundává a škrábe si nohu a zpívá. Nikoli, vše dohromady.;) A občas jen tak pro pobavení škrtí dceru paní Bílé, šňůrou od žaluzie, což byla vskutku šokézní scéna, vzhledem k tomu, jak poklidně trvá zbytek filmu. Což není výtka, jen konstatování. Tu jsem si užil pochopitelně nejvíce. Už jen proto, že v této osobě se nejvíce zračila její debutová Lissy. Před jejím odchodem do jiných sfér bytí, ještě daruje dr.Lutherovi, červené šaty. Ty s hlubokým výstřihem a na ty se prostě nezapomíná. A to ani v čb filmu.;-) A Jane? Tak ta se objeví až necelých 30 min. před koncem a má to nejlepší z obou světů. Hl. důvod mého shlédnutí dostal za tuto roli Oscara, což je správné, ale rež. to mohl ještě více zvýrazniti. Jsem přesvědčen, že takový Hitch, by z toho udělal nervák jak víno a možná by těch pajduláků na podstavci padlo i vícero. Celé to totiž vskutku působí poněkud mdle a vše stojí a padá na Woodwardové. S čímž jsem sice dopředu počítal po přečtení několika komentů. Ale i tak je to škoda, páč třeba takový dr.Luther, mohl býti o dost výraznější postavou. A co že způsobilo, že v 6 leté Evě vzniklo několik osobností? Nebojte, dozvíte se to. Slečna Černá ,,Ale pane doktore, jak bych mohla mít dítě, když nejsem vdaná?´´ Joo holka, dneska už úplně klidně.