Star Trek: Nová generace - Závod (1993) (epizoda)

Jak to napsal noriaki. Tohle měl býti aspoň 2díl. jednoho z nejzásadnějších thémat v ST a ne, šup šup a je po všem. Aspoň se zde objevil Kurlan naiskos, který bez úhony přežil drsné přistání talířové sekce v ST VII.;-) Special quest star... pozdější hl. svině, Měnavka z DS9.

Star Trek: Nová generace - Lekce (1993) (epizoda)

Ja vím, že by to asi těžko prošlo, ale já bych ho oženil. Nella Darenová je totiž v mých očich, perfektní a díky ní, je to jedna z mála episod, kdy mi Picard, připadá jako člověk a ne jako stroj. Někteří zde, samoz. nesouhlasí, ale to je jejich věc. A zazní zde po2. a naposled jistá melodie.

Star Trek: Nová generace - Moje loď (1993) (epizoda)

Poctivý thriller v kabátku ST. Linka na povrchu dobrá, ale na lodi to žije! Jeden z hajzlíků, budoucí Tuvok. A baví i Dat se svým napodobováním. Závěr se sedlem (každý kvalitní jezdec má své sedlo) je docela ftypný, ale ne zase moc.;-)

Star Trek: Nová generace - Dědictví otců 1/2 (1993) (epizoda)

1. díl je pro mě ve 2 ohledech zajímavější a lepší. DS9 silně potěšila, byť nedošlo (krom 1 super vyjímky) na další camea. Ale i tak jsem se při prem. vznášel na oblaku chromopáry.;) A ten 2. jest samoz. dr.Bashir (já tyhlencty návštěvičky ST postav v jiných ST tv s. miluju) a linka s Datem a neplánovaném spuštění programu napsaného pro snění. A za tradičně úletové alá ST obsazení vynálezce warp pohonu jako Yridiana.;-)

Star Trek: Nová generace - Tapisérie (1993) (epizoda)

Já bych tedy mladého Pikrda obsadil někým věkově přiměreným. To má ten Stewart takové ego, že musí býti v celém díle? Jak mám věřiti, že to je mladík, když se stále dívám na toho dědulu? Jinak bylo docela bizar, jej pak viděti v jiné uniformě a konečně podřadné funkci. Ten zvláště potřebuje jako sůl, od Q sraziti hřebínek. Tohle mu měl dělati pravidelně každou sézonu.;-) A ufouni okopčení z Predátora, z hlediska výrobního, po1.

Star Trek: Nová generace - Tvář nepřítele (1993) (epizoda)

Další totálně Romulanský díl. Mňam! Ten zběh je docela zábavný a Troi jako Romulanku, bych už navždy nechal. A jak to tady tak čtu, nejsem sám. Jak často uvidíte Enterprise D z pohledu jiné lodi? ;-) Takové volné pokr. Unification I+II. ,,I na vězeňských lodích, voněl Viinerín lépe´´.

Star Trek: Nová generace - Změna velení 1/2 (1992) (epizoda)

Nikdy nemohu dostatečně poděkovati kpt.Jellicovi za to, že přiměl naši poradkyni nositi uniformu! Konečně! Jinak je to Jellito a nikdo ho nemá rád, což není žádný div, když ho hraje hajzl z Robocopa a Total Recall.;-) Výslech (a trochu toho mučeníčka) Picarda je sice fajn, ale na Sheridenův nemá ani omylem. To měla tenkrát Tai, svatou pravdu. Ale jinak jsem samoz. rád, že to Ronny Cox osvěžil.

Star Trek: Nová generace - Kvalita života (1992) (epizoda)

Generace mašinek, ze které později vzejde roztomilá a sobecká Peanut Hamper/Koš Buráků z Lower Decks, na scéně.;-) La Forge poněkud zarostlý, takže vypadá, jako by se 14 dní nemyl a ostatní se diví. Special quest star, částicová fontána (ne zcela vyhovující požadavkům) a dr.Farallonová.

Star Trek: Nová generace - Rošťáci (1992) (epizoda)

Sice si to nepouštím moc často, ale je to docela dětinsky roztomilé. Hl. ta malá Ro, ta je super. Guinan taky o dost lepší a souhlasím s noriakim. Picard nic moc, takže zbývá melancholicky smutná Keiko, která se tulí k manželovi (což je docela bizar, když víte kdo je uvnitř té holky) a je odmítána svou vlastní dcerou. ,,Vsadím se, že jsi v dětství byla skokan´´. ;-)

Star Trek: Nová generace - Únosci (1992) (epizoda)

1 ze 2 squellých dark dílů s Rikerem. Ten druhý jest již v předchozích komentářích vzpomenutý, Frame of Mind. TOP scéna? Zřejmě ta v simulátoru. Líbí se mi na tom, že jsou tam i náhodně vybraní lidé a ne jen zase ta elita z můstku.