Star Trek: Nová generace - Milenec (1994) (epizoda)

Tohle jsem taky hodně dlouho nemusel. Ale jako noriaki (byť z jiných důvodů) jsem si k tomu vypěstoval vztah, který je nezdravý a vyplodil 4 hvězdy. Ano, hodilo by se to více do TOS. Special quest star...Charles z V the series aj. jako Ronin, což mi vždy přišlo trochu prdlé a nemá to tedy nic společného s comicsem od Franka Millera a už vůbec se samuraiem bez pána.:))) Skotsko na cizí planetě? V TNG, ano.

Star Trek: Nová generace - Domů (1994) (epizoda)

,,To je znamení...La Forge´´. :))) Jinak na to moc nekoukám. Spíše vůbec. Ale pamatuji se jako dnes, že když tento díl dávali v tv, tak jsem byl zrovna se známou v Praze na jednom z prvních ST conů vůbec. Vám to dnes již příjde běžné, ale před 21 lety tomu tak rozhodně nebylo, proto jsme si to nemohli nechat ujíti. Ten večer, když to dávali, jsme se na něj dívali u jiné známé z Prahy, též členkou tehdejšího ST klubu se sídlem v Brně, budiž mu země lehká, u které jsme přespali, páč con byl až druhý den (ale já s jejím bratrem jsme toho zrovna moc nenaspali, páč jsme kecali o treku až kdoví do kdy, hehe) a tak si pamatuji, že u té hlášky jsme se docela nasmáli, jinak nic moc díl.

Star Trek: Nová generace - Pegasus (1994) (epizoda)

Po předchozím díle, další nářez a snad ještě lepší. Tohle se snad stávalo jen v TOS (když pominu 4.s. STE) že bylo několik supr dílů po sobě. Den kpt. Picarda to uvede squellým intrem i Rikerem, který parádně napodobí svého velitele, držíce přitom jeho vycpanou figurku.:))) Jen by mě zajímalo, jestli si dělal kpt. legraci a nebo den vel. Rikera skutečně existuje. A když si mám vybrati v nějakém takto postaveném díle stranu, zde bych byl (i přes ty oběti) na Pressmanově (budoucí Losťák Terry O´Quinn jede, česky to byl zajímavě vybraný, Lukáš Vaculík) páč vždycky jsem nechápal, proč by UFP neměla míti maskování. I když to je zde i jinde zdůvodněno, naprosto nesouhlasím a příjde mi to, jako zbytečně připosraná politika. Pominu fakt, že jak zde píši i další, Kirk odcizil maskovací zař. 100 let před touto ep.. A o Defiantu raději pomlčme úplně. Byť ten to má legálně. A okořenili to opět Romulané, jejichž kpt. lodi, vypadá jako bratr Jamese Earl Jonese.

Star Trek: Nová generace - Paralely (1993) (epizoda)

Jeden z absolutních vrcholů TNG vůbec. Neskutečně našlapané, že by to opět vystačilo klidně i na 2díl. A koho nezamrazí při pohledu na šíleně vousatého Rikera a jeho prohlášení, tak je machr. Do jeho reality/paralely by se jistě nikdo z vás, dostati nechtěl. Special quest star Wesley, takže nepřátelé, vydloubněte si oči.

Star Trek: Nová generace - Vidiny (1993) (epizoda)

Ne, toto není další pokr. série Phantasm. Sigmud Freud (od kterého mám doma pár knih) a jeho diagnózy, jsou prostě TOP, včetně té, že Dat je impotentní. Což je samoz. fakt. Plus za Data a konečné odhalení, co má v útrobách, což by se rozhodně líbilo Davidu Lynchovi. Dále Troi jako dort s mátovou polevou a z buněčných peptidů (Worfovi chutná) dr.Crusherová, vycucávající slánkou vnitřek hlavy vel. Rikera a kopáči, co demolují vybavení Enterprise, jsou k nezaplacení. Rozhodně jeden z nejujetějších dílů TNG vůbec.

Star Trek: Nová generace - Gambit I. (1993) (epizoda)

Jeden z těch lepších 2dílů s démonickým Ríšou Lynchem, který se sice chová jako Beran, ale je to Baran:) a Robin Curtisovou, které tahle Vulkánka sluší mnohem více, než ta z ST III a IV.;-) Vítané oživení v podobě faktu, že Picard je členem posádky zcela jiné lodi a pěkný provocateur) a Enterprise velí konečně (The best of Both Worlds nyní nepočítám) Riker.;-) Plus za Kámen z Golu. Vždy mě zajímaly díly, kde se probíral starověk Vulkánu či Kronosu.

Star Trek: Nová generace - Druhá šance (1993) (epizoda)

U nás běžely růz. ST seriály naprosto v chaotickém pořadí, takže jsem viděl napřed na markíze Thomase Rikera, jak krade Defiant a pak o několik let později, tento díl. To byla taková doba, kterou omladina už nepamatuje. Napřed nic moc, ale časem vyquetla tato ep. do 4 hvězd. ;-)

Star Trek: Nová generace - Podezření (1993) (epizoda)

Dodnes jsem velmi rád, že konečně! dostala svůj díl i hl. doktorka. Byť je zde i díl Sub Rosa. Děj je zajímavý (i když mě pořád velmi mate/vadí, že v pozdějším Descent se vynález metapházových štítů přiřkne La Forgeovi, což mi příjde dosti divné, ale scénáristé, což se v treku stává často, zřejmě při psaní na tento díl pozapoměli) ale já na něj čučím hl. kvůli ní.