• Krátkometrážní

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Film, který skočil do akce hned v prvních deseti minutách. Sáhl po mé pravé ruce. Chtěl abych taky skočil do té akce. Jenže já jsem nic neučinil. Jen jsem tak stál a koukal se co udělá. Snímek vyváděl co to šlo. Házel oblečení kolem sebe a podobně. Snažil se mě přesvědčit abych skočil. Měl na to málo času. Nepřesvědčil mě. Nic se neděje. Stejně na něho zapomenu... Dávám 51%

Instalatér z Tuchlovic (2016)

Ze začátku se mi film zdál trapný. Některé dialogy byli ,, divné". Poté se to začalo lepšit. Vypadalo to na pět hvězd. Můj obličej byl plný úžasu. Smál jsem se.... jenže poslední dvacetiminutovka byla celkem nic moc. Tento film bych mohl doporučit ke zhlédnutí když nemáte nic lepšího na práci. Dávám 65%!!

Příchozí (2016)

Nezajímavý a nudný film, který si už nikdy nepustím v mém prostém životě na planetě zemi v Sluneční soustavě, která leží v galaxii Mléčná dráha.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Moje hýždě se dotkli křesla.. Sedl jsem si. Opřel své něžné ruce o opěradla. Nohy zvedl do výšky jednoho metru. Poté je položil na židli. Nadzvedl jsem se a vypustil.. No, to stačí! O tomhle přece není komentář! Řekněme, že jsem si udělal pohodlí. Tak, dále. Pustil jsem notebook. Poté. nastala blbá aktualizace! ,, Prosím nevypínejte počítač". Ach ty Windows desítky. S nimi je teda pozdviženi. Zlatý Windows XP.... Ta, nostalgie!!! Ta aktualizace trvala asi tři minuty. Takže , docela dobrý.. Strčil jsem něco do něčeho a mohl jsem se už konečně dívat. Těšil jsem se... Film 2001: Vesmírná Prda.. Teda, film 2001 Vesmírná Odysea..Na začátku filmu jsem viděl nějaký opice. Než se objevili, uviděl jsem velký nadpis ,, Úsvit lidstva". Říkal jsem si: To jako bude o tom jak se vyvíjel člověk. To znám ze školy z Přírodopisu.." Po deseti minutách tohoto snímku se najednou objevila vedle primátů velká deska. Co to bylo? No, to já nevím ani když jsem ten film zhlédl celý.. A jak rychle se objevila ta deska tak jsem se musel rozloučit s opičáky. Ukápla mi slza. Zmizeli pomocí oddálení kamery.. Proč zrovna oni... No, a teď jsem měl v hlavě nepořádek. ,, Co. Takže to nebude o vývoji? Super.. Ale proč tam ty opice byly? Hmm.." Film pokračoval dál. Teď právě začalo to pravé SCI-FI. Velké vesmírné lodě, které se točí dokola a dokola asi deset minut a hraje k tomu vážná hudba. Čajkovskij nebo tak něco.. Tohle bych snesl tak ty dvě minuty.. Ale deset! To jsem si mohl zrovna na YouTube pustit koncert. Tato část mě totálně nudila abych pravdu řekl.... Pak ve filmu je nějaký típek, který je ve filmu málo. Zdálo se mi, že to je hlavní hrdina. Realita byla neúprosná. Nebyl. O pár scén dál jsem se dozvěděl, že je nějaká mise na lodi s počítačem.. Proč ? Nevím. Moje hlava zpracovávala jak to šlo... Posádka se spikla proti počítači. Počítač udělal Bu Bu Bu na posádku. Někoho odpojil. Ovládal celou loď. Jeden borec ve skafandru ho vypojil. Pak se loď blížila k Jupiteru. Jo. Věděli vůbec lidé v šedesátých letech, že Jupiter nemá povrch ale je tvořen jen plyny? Ehm..Myslel jsem, že do něho ta loď vletí. Odvrátil jsem hlavu od obrazovky abych se trochu protáhl po namáhavém koukání. Poté jsem se znovu začal dívat... A.. Oni tam byli barvičky. ,, Co tam dělají? Jak se tam dostali?" Šrotovala moje ubohá hlavička. Bohužel. Přehřála se. Posledních pár minut filmu. jsem přestal přemýšlet a pořádně se zadíval.. Konec byl dobrý. Zvláštní.... Takže. To by byli moje zážitky z filmu 2001: Vesmírná Odysea. Určitě si říkáte proč jsem dal filmu pět hvězd? Když jsem ho většinou nepobíral? No, kvůli výborným( na tu dobu) vizuálním efektům. Ale taky kvůli tomu, že mě film přinutil se podívat na něho ještě jednou. Doufám, že film bude dobrý i po druhém zhlédnutí.. Kdyby ne. Tak jsem tento komentář psal zbytečně... Což se u mě nikdy nestává.. Snad...Doporučil bych ho všem zhlédnout. Tedy, alespoň zkusit... Za ten pokus to stojí...Možná... Když jsem ho i já přežil v dobrém slova smyslu myšleno.. V tuto chvíli mohu vynést rozsudek nad obžalovaným snímkem...Připravte se.... Filmu dávám ze srdce 96%!!! To jste nečekali, co? Musím vám něco říct. Já to čekal...

Blade Runner (1982)

Na poprvé mě tento film upřímně nudil. Hledal jsem v něm nějaký příběh, nějakou pointu. Dostal jsem jen náhodný sestřih scén dobře vypadajících. To mi bohužel nestačilo. Nějak jsem ho přetrpěl a ohodnotil třemi hvězdami.. To bylo přibližně před rokem. Na konci minulého roku (2017) jsem zhlédl Blade Runner 2049. Ten snímek mě naprosto uchvátil. Pár týdnů po druhém zhlédnutí Blade Runnera 2049 jsem si řekl: ,,Co kdybych dal prvnímu dílu ještě šanci?" Daroval jsem Blade Runneru druhou šanci. Udělal jsem dobře. Nechápu jak jsem mohl byl takový idiot, že jsem mohl dát jen tři hvězdy. Ten to film si to zkrátka nezaslouží! V celé délce jsem se bavil. Nepohlédl jsem vůbec na lištu, kde jsem viděl kolik minut zbývá do konce tohoto klenotu. Možná přeháním. Možná je to jen prvotní okouzlení. Myslím, že ne. Na tento film určitě nezapomenu. Co když budu starý a budu trpět sklerózu? Někdo příbuzný mi to jistě rád připomene... A teď hodnocení.. Asi už očekáváte jaké bude.. 12/10!!

Taxikář (1976)

V celém filmu se dozvídáme jak z obyčejného taxikáře se stává opravdový hrdina. Tohle by stačilo pro popsání děje ve filmu. A teď pocity: Už jsem viděl hodně filmů od Martina Scorseseho. Každý jeho počin mě hodně uchvátil. Taxikář není výjimkou. Nemám co říci. Zase hodně dobrý film, který mě přivázal k židli a řekl: ,, Žádný záchod. Žádná večeře! Koukej!" Zkrátka mohu tento film s čistým srdcem všem doporučit. Pro fanoušky Scorseseho filmů povinnost. Dávám 98%!

The End of the F***ing World (2017) (seriál)

Takový pohodový seriál na dlouhé večery. Nic dech-beroucího. Ani nic špatného. Docela mě pobavil. V nejbližší době si ho znova nepustím ale mohl bych doporučit.

Vychytávky Ládi Hrušky (2015) (pořad)

Seriózní a lidový koumák Láďa Hruška opustil Mars a objevil se na planetě Zemi aby nás naučil samé užitečné vychytávky! Učí je pomocí svého zábavného pořadu A velice se mu to daří!

Re-Play (2009) (pořad)

Já jsem hráč a tohle je pořad o hrách. ... Když nevím co zapařit.. Tak, mi s tím tento pořad s radostí poradí... Zajímá mě jak je videohra dobrá nebo špatná... Tento pořad mi to ukáže... Zkrátka jsem s ním jako hráč naprosto spokojený.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

S tímto filmem jsem naprosto spokojený. To co jsem od filmu čekal jsem dostal ještě se sladkou polevou. Opravdu dobrý akční snímek. Ale na Johna Wicka to nemá.