• Krátkometrážní

Casino (1995)

Jedno se Martinu Scorsesemu nedá upřít. Je to skvělý vypraveč. Nevím jestli mám říct i když, nebo i díky tomu, jak je film pojatý, někdy až téměř dokumentárně mě to minimálně v první hodině královsky bavilo. Fungování kasina a podívaní se pod pokličku je hodně zajímavé. Přestože film trvá 3 hodiny a neběhá tam Frodo s prstýnkem, dokáže člověka na celou dobu zaujmout a získat si pozornost diváka. Spíš než mafiánský velkofilm (do kterého se při přehoupnutí do druhé půlky dostane) se mi film líbil především jako drama o nefunkční rodině, drogách a alkoholu. Nemůžu říct, že by mě nebavila linie se soudy, ale trojka Pesci - De Niro - Stone vytvořili velmi věrohodnou směsici, které věříš, že se nesnášejí ale mají se vzájemně v úctě. Nemůžu říct, že je to dokonalý, jak tu čtu, jeho kvality ale uznat dokážu, jen možná ne úplně všechny. PS - styl vyprávění, kdy tu máme dokonce dva hlasy je boží. I tak mam ale pocit, že si to už nikdy nepustím.

Casino Royale (2006)

Nejlepší Bond široko daleko. Úžasné. Campbell natočil Jamesův zrod tím nejlepším možným způsobem. Snad až na záporáka, který mohl být o chloupek lepší. Brosmana jsem nikdy nemusel, ale Craig na tuto roli tak padne, až mě to překvapilo. Atmosféra na diváka dýchne každou další minutou. Akce je perfektní a přehledná, Eva Green krásná a Bondovi přejete každého zabitého a fiinále u pokerového stolu brilantní. Co víc si přát! Jeden z mých topů.

Casting na lásku (2020) odpad!

Vidět film v roce 2020, vyhrál by u mě kategorii Nejhorší film roku a dost možná i desetiletí. Příšerný počin, který nemá až na Terezu Němcovou-Petráškovou nic, co by šlo pochválit. Odpudivost od první do poslední minuty.

Cats & Dogs 3: Paws Unite (2020)

Upřímně vlastně příjemný překvapení. A klidně bych přemýšlel, jestli to není nejlepší díl série. Absolutně si to na nic nehraje, je to pitomý a plný jednoho klišé za druhým, ale je to takový i milý a příjemný. Vtipy fungují na té nejzákladnější bázi, ale fungují a často mě pobavily. Na nic si to nehraje a i když tomu dávám jen 2*, bylo to vlastně celkem fajn. Rozhodně jsem u toho trpěl méně než u druhého dílu.

Cellular (2004)

Cellular je strašně hloupej. Příběh je děravej jak ementál, ale naštěstí je krátký, akční a furt se v něm něco děje, takže nemáte moc času přemýšlet proč se děje zrovna to, co se děje. Všemu vévodí Statham, kterému role záporáků podle mě sedne víc. Mladej Evans je roztomile pubertální a Kim Basinger film utáhla jen s pomocí telefonu.

Cena moci (2015)

No...takhle nějak si představuju House of Cards, ale o několik levelů výš. Tady je Cage, jak běhá, Cage jak se líbá ve výtahu, Cage jak souloží (myslím že 3x) a pak ho vyšplnouchne tak, kterou v reálu miluje, má za manželku jinou a ta milenka to chce zkusit znova se svým současným manželem, kterýho chtěla opustit, to nevymyslíš....a to je snad to jediný, co o Ceně moci můžeme říct. Nevím, jestli to má nějaký reálný základ (mimo té plošiny), ale pokud ne, tak je to totálně nezajímavý a pan režisér / scénárista, si zaslouží tečku mezi oči...

Cena svobody (2014)

Už dlouho jsem neviděl tak pozitivně orientovaný film, který umí pohladit po duši a navodit člověku příjemnou náladu. Naposledy to snad byli Nedotknutelní. Cena svobody brilantně ukazuje střet dvou kultur, které už nemohly být odlišnější. Reese tu je většinou jen na okrasu (a na plakát), ale i tak na tak malém prostoru ukazuje svůj herecký talent. Skvělý scénář, jistá režie a skvělý herci!

Centrální inteligence (2016)

Baštim Dwaynea Johnsona. Je to nejspíš nejvytíženější herec současnosti a je na něm hodně vidět, jak si to užívá. Je to jeden z těch herců, kterýho jeho práce vyloženě baví a ať už točí komedie nebo akční blockbustery, vždycky si chce svý postavy maximálně užít. Centrální inteligence je toho další důkaz. Přinejlepším průměrná buddy komedie, která je plná klišé, děsný akce a blbých herců je dobrá jen díky dvojici Johnson - Hart. Harta jsem do teď vyloženě nenáviděl, ale tady mi přijde ještě v pohodě. A The Rock si to zase užívá. Jako dobrosrdečný mameluk, co dokáže soupeře prohodit oknem, je to trochu něco jinýho, než na co je zvyklý, ale naštěstí je natolik sympatický, že mu to věříme a zase mu přejeme. Ve výsledku se Vám Centrální inteligence možná bude líbit, ale kdyby zde figurovali jiní herci než tyhle dva, dali by jste tomu maximálně 2*.

Cesta (2009)

Náramně zajímavý námět s některými perfektními scénami je doslova zabitý totálně prázdným scénářem. Deprese sama je k ničemu, když okolo ní nemáte příběh..

Cesta bez návratu (2017)

Na to, že má tento film 90 minut se v něm stane fakt naprostý minimum. A přitom to je téma, které by se dalo rozvrhnout na dvou hodinový herecký koncert. Arnold se sice snaží (a občas mu to i jde), ale ono se tam fakt skoro nic nestane. Je to obrovská škoda, protože tohle je látka, která se dala zpracovat mnohem lépe.