• Krátkometrážní

Mořská horečka (2019)

Nápad natočit béčkovějšího mořského Vetřelce je skvělý. Kontakt s něčím záhadným z mořského dna mě baví v každém podobném filmu a Vetřelce film několikrát nepřímo cituje. Škoda, že skvělý nápady zůstaly jen někde na papíře a nepovedlo se je převést do filmu. Buď nebyly peníze na trochu akčnější nebo zajímavější scény, nebo jednoduše na to režisérka neměla talent. Po solidním úvodu a prvním kontaktu se film dostane do začarovaného kruhu a já jen doufal, že už bude konec. O nějakých hororových nebo byť jen akčnějších scénách nemůže být ani řeč, jenže scénář není schopný ani nastínit tu ponorku, která na postavy pomalu příchází. Celého to vyznívá do ztracena. Potěší jen závěr, který je vlastně dost "temný", ale rozhodně ne nějak účinný. Jednohubka, na kterou za půl roku úplně zapomenu.

Ochránce (2012)

Statham to zkouší kudy jen může. Chce být béčkovou akční hvězdou, ale do toho mu pořád něco chybí. Safe je další nudný akční výplach, který možná trochu překvapí brutalitou a nekompromisností, ale budete se u něj nudit a dívat se kolik zbývá do konce. Není tu nic zapamatovatelného, nic překvapujícího, jen se jede na neutrál a divák musí vypnout mozek, jinak to bude bolet.

Alex a já (2018)

V roce 1994 vznikl film Malý obři. Byla to rodinná, příjemná komedie z prostředí amerického fotbalu. Ničím neohromila, ale byla natočena s grácií a radostí, že dokáže pobavit i dneska. Alex a já jsou přesně takový film, jako přes kopírák, jen s tím detailem, že vynecháte všechna pozitiva Obrů. Všichni se tu chovají jako naprostý dementi, nejhorší holka je pěkná blondýna, která musí dostat pohlavek, aby se napravila. Po 10 minutách chcete všechny odprásknout, protože je vám trapně za ty (ne)herce a Alex Morgan tu dohromady stráví asi 10 minut. To už dneska nikdo nedokáže natočit příjemnou rodinnou komedii? Alex a já jí rozhodně není.

Sběratelé kostí - Série 10 (2014) (série)

Trochu únava materiálu. Stále to jsou Sběratelé kostí, stále ty stejné postavy, ale příběhy jakoby už pomalu ztrácely šťávu a co je nejhorší, osobní příběhy prakticky všech postav se buď vyřešily, nebo se zastavily. Kostíci tím ztratili svou největší zbraň -> 9 řad s postavami, které znám skrz na skrz a fandím jím. Doufám, že s načrtnutými změnami v závěru přijde zase to kouzlo, který se ke konci trochu vytrácelo.

Hard Boiled (1992)

O to víc mě mrzí, že John Woo nedostal nenatočil podobnou akčňárnu v Hollywoodu. Akce je skvělá, někdy až brilantní, brutální a baví. Jenže je postavena na nudným filmu, který má k tomu 2 hodiny a nudí kdykoliv něco nevybuchuje. Před 15 lety bych byl možná nadšený, ale dneska potřebuji i něco jako scénář, který akce jen doprovází. Hard Boiled je akce, která má občas nějaký příběh. A ten je špatný.

Hroši v Africe (1979)

Přijde mi to jako Hill - Spencer bez Hilla a Spencera. Pryč je ta ztřeštěnost, a vůbec všechno, co tuhle dvojici proslavilo. Nikdy jsem nebyl jejich velký fanoušek, ale několik filmů s nimi celkem můžu. Určitě to je dáno i prostředím, které není pro "komedii" úplně nejvhodnější, ale já se prostě nudil od začátku do konce.

Bourák (2020) odpad!

Schválně jsem si to počítal, a letos jsem dal zatím 32 odpadů. Ale upřímně Bourák by v pomyslném žebříčku atakoval minimálně první trojku. Scénář je regulérně jeden z nejhorších, co jsem viděl. Nedává to sebemenší smysl a nemá to ani špetku nějakého vtipu. Je to jen dlouhé, nudné, a často i trapné, včetně Trojana.

Asijská spojka (2016) odpad!

Vypapanej Steven si hraje na zlýho padoucha, nosí brýle, 100 kilovou nadváhu a je furt nasranej. Není asi velké překvapení, že Asijská spojka je jen další řádek v Seagalově filmografii, který stojí za starou bačkoru. Příběh je blbý, scénář ještě horší a akce až trapně komická. Scéna na konci, při automobilové honičce, kdy v jednom záběru kamion jede, v dalším je výbuch, přes který vidíte ten kamion stát, a při dalším střihu ten samý kamion jakoby prudce brzdí, je jen jeden příklad za všechny, co za hrůzu tenhle film je. A jen tak mimochodem...tenhle kamion honí Mercedes, který se mu snaží snad 10 minut ujet...

The Man from Earth: Holocene (2017)

Stejný režisér, stejný herec, pokračování dobrého filmu a jedna velká filmová prohra. Televizní zpracování by mi ani tak nevadilo, kdyby ale film měl alepsoň trochu smysluplný scénář, kterým se vyznačovala brilantní jednička. Prosba režiséra o peníze je pak vrcholem týhle trapnosti. Pozemšťan měl být jeden film. Chytrý, chytlavý, s velkým přesahem a prostorem pro rozvoj myšlenek a teorií. Dvojka je oproti němu čistý peklo s twistem na konci, kteýr nedává smysl a je šíleně céčkovitý, jako film samotný.

Pozemšťan (2007)

Film, který Vám dokáže vnutit tolik brouků do hlavy, že z ní budete mít ementál. Někdy až brilantně vystavený příběh a vyprávění, které divákovi dává jednu otázku za druhou, aby ho okamžitě napadlo pět dalších. Kéž bych s takovým člověkem mohl mluvit, touha po vědění je přirozená lidská vlastnost a Pozemšťan mi dovolil na ní pohlédnout. Bavilo mě to, i když to je vlastně jen konverzačka skupinky lidí v reálném čase během jednoho večera. První twist byl skvělý, druhý ještě lepší. K úplné dokonalosti bych si představoval jen větší tah na branku, a na čelist diváka. Napětí ale divák pociťuje prakticky od začátku a stupňuje se až do konce.

Časové pásmo bylo změněno