• Krátkometrážní

Přes prsty (2019)

Čekal jsem upřímně mnohem větší kravinu a ve finále mě to vlastně docela bavilo. Nějaké scény jsou úplně wtf a třeba většina sexuálních scén mi prostě do český romantický komedie nesedí, ale to může být dáno vkusem. Kolečko může líbat Langmajerovi ruce, protože ten drží film nad vodou. Je sympatický, vtipný a nebýt jeho, dámy by byly v háji.

Bitva u Midway (2019)

Můžete od Emmericha čekat něco jiného? Když přehlédnu triky, které by si ještě nějakou péči zasloužily, dostal jsem vypiplanou krásně přehlednou válečnou vřavu. Ta sice nestihne jako fláky od zručnějších režisérů, ale ale tak dobře nasnímaná, že si to vlastně ani neuvědomíte. Je proto velká skora, že Roland kašle prakticky na cokoliv jiného. Má tu snad 20 postav, které hrají víceméně známý herci, ale práce s nimi tu není, nebo je odfláklá. On ani není čas si s postavami nějak hrát, protože za prvé jich tu máte 20 a za druhé to vlastně moc nikoho zajímat nebude, protože jste Emmerich lidi přišli na měřítko a destrukci. A té je teda fakt hodně, všechno vybuchuje a Vás to bude nejspíš i bavit. Proto jak říkám je škoda, že se nevystřihlo minimálně 10 postav a polovina příběhu. Film musí stihnout tolik, že divák ani nezaregistruje kdo umřel, kdo žije a co se to vlastně stalo. Po nějaké době se Midway smrskne jen na pár soubojů a náletů na letadlové lodě, což je prakticky veškerá akce ve filmu. Ale to je prostě Emmerich..

Stake Land II: The Stakelander (2016)

Odvar celkem solidního béčka. Pryč je atmosféra a a ponuré tóny. Nastoupila jen tupá nuda aneb když něco fungovalo poprvé, nemusí to fungovat podruhé. I přes slabých 80 minut jsem se většinu silně nudil.

Vzpomínky na Afriku (1985)

Dechberoucí záběry na africké scenérie, krásná a silná hudba Johna Barryho. Kdyby byl film dokumentem o černém kontinentu, udělal by Sydney Pollack pro mě víc, než když natočil Vzpomínky na Afriku. Vzhledem k cenám ale zdá se, že mám opačný názor od zbytku světa. Mít Redforda, Streep, prostředí a hudbu ještě neznamená, že budu mít dobrý film. Režie je unylá, příběh se téměř nikam neubírá a ty 2 hodiny 40 mě často fakt zabíjeli. Vím, že budu vypadat jako blbeček, ale mít film maximálně 2 hodiny, tempo by rázem bylo vyšší a já bych ve filmu uviděl to co ostatní.

Země kůlů (2010)

Hutná atmosféra, ponuré tóny a všudypřítomné bestie. Jenže bez pořádného, nebo alespoň snesitelného scénáře. Atmosféra je k ničemu, když se ve filmu vlastně nic nestane a Vy sledujete road-movie během apokalypsy, která musela být parádní, jenže film začíná tam, kde by jste chtěli aby končil. Všechno to cool, akční a hororové tu máte jen z vyprávění nebo novinových titulků. Celý film pak sledujete pouť dvou přeživších, které občas narazí na pěkně vypadající upíry, několik magorů a jednu holku. Za 90 minut je konec a mě to bavilo čím dál tím méně. Herci jsou ale překvapivě to lepší, co film nabízí.

Líbánky v Las Vegas (1992)

Občas sympatická, většinou nudná komedie s krásnou SJP a tragickým Cagem. Ten by si měl dát pěstí pokaždý, když vleze do komedie. Jediný štěstí je, že film je tak krátký, že Vám to uteče, aniž by jste se unudili k smrti.

Kung Fu Panda: Legendy o mazáctví - Série 1 (2011) (série)

Překvapivě dospělejší, než by se na první pohled řeklo. Pokud máte rádi filmy, bude Vas minimálně první řada seriálu bavit stejně tak dobře.

Pomsta (2011) (seriál)

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Hlavně první série je natřískaná dějem a zvraty, že se člověk nestačí divit co Emilyina černá fixka dokáže. Seriál se hodně opírá o herce, kteří jsou hlavně na "špatné" straně geniální. Madeleine Stowe i Henry Czerny byli ve svých rolích neskutečně silní a herecky celý seriál táhli. Vedle neustálých zvratů má Pomsta hodně zajímavé prostředí té nejvyšší smetánky městečka Hamptons. Poslední série už je sice trochu navíc, ale bral jsem to alespoň jako dlouhou rozlučku s celou touhle partou, které vládl excentrický Gabriel Mann je své životní roli. Pokud přijmete hromadu logických i scénáristických nesmyslů jako jsou geniální počítačové programy fungující jak ze Star Treku nebo aplikace, díky které se z Vaše telefonu stane nástroj zkázy, bude Vás Pomsta bavit minimálně stejně tak dobře jako mě. Emily, Jacku, Nolane, Victorie, Danny, Conrade, bylo to fajn! :)

Pomsta - Série 4 (2014) (série)

Čtyřka už nemusela vzniknout. Smrtí Conrada seriál prakticky skončil a příchodem Davida už nebylo co řešit. Nějaké nové postavy se sice objevily, ale strhnout seriál, aby se alespoň přiblížil ke své nejlepší formě už nedokázaly. Závěr trochu z rychlíku. Hudba jako vždy skvělá.

Pomsta - Exposure (2015) (epizoda)

Blíží se závěr seriálu, co je potřeba? Rekapitulovat všechno zajímavé, co se stalo!

Časové pásmo bylo změněno