• Krátkometrážní

Revoluce - Série 2 (2013) (série)

Tohle byl vyložený průšvih, který poslal seriál definitivně k vodě. Odklon od sci-fi a více prostoru pro hloupý boje mezi frakcemi bylo to nejhorší, co Revoluci mohlo potkat. Nedivím se škrtu.

Otevři oči (1997)

Nojo, nejspíš byla chyba si nejdříve pouštět remake s Cruisem, a až pak originál, protože i když je tady originál lépe hodnocený, mě se víc líbí známější verze. Režie není tak nudná, herci mnohem lepší a to mluvím i o Penélope, která během několika málo let hrála tutéž postavu ve dvou filmech. Tady byla nejspíš ještě moc mladá a neměla k sobě Cruise, kterým to slušelo. Otevři oči je solidní mindfuck, který nese možná nějaké hlubokomyslné poselství o lidství, jako film ale nestojí za moc.

Vanilkové nebe (2001)

Hodinu sleduju celkem fajn romantický film s přirozenou a nádhernou Penélope Cruz. Pak to začne být trochu divný ale furt se v tom snažím orientovat doufajíc, že mi to ke konci vysvětlí. Po 75 minutách to začne dávat totálně smysl, aby nakonec Crowe přišel s koncem, který myslím nikdo nečekal. Nemůžu říct, že bych měl s koncem problém, ale mě se prostě do chuti netrefil.

Nabarvené ptáče (2019)

Skvělá kamera, skvělá výprava a obsahově absolutně prázdný film bez schopných herců v hlavních rolích a prostoru pro ty schopné herce v cameo rolích. Nabarvené ptáče sice může být česká filmová událost roku, ale faktem je, že Václav Marhoul je prostě špatný režisér, který k tomu nemá zkušenosti. Ožehavé a brutální (kde byly?!) scény vám možná přinese publicitu a bude se o tom mluvit, ale rozhodně to nezvedne kvality filmu. Nakonec to padlo, že jsem jen "trpěl" jednotlivé epizody a po konci každé si říkal, že jsem zase blíž ke konci. Pokud sleduju téměř 3 hodiny film o klukovi, ke kterému se nemůžu nějak citově připoutat, aby mi jeho osud nebyl volný, je to od začátku odsouzený k průšvihu.

Lov (2020)

Jeden z nejdivnějších mišmašů, co jsem viděl. Furt jsem se nemohl rozhodnout, jestli sleduju fajn akční film, nebo blbou komedii. Dohromady mi to nějak nešlo. Úvodní akce je skvělá. Brutální, vtipná, sarkastická a baví. Jenže pak se sblížíme s Betty Gilpin a mě to přestalo úplně bavit. Pokud se ve filmu nestřílí, tak ten film nemá absolutně nic, čím by mohl zaujmout. Ve výsledku je tak nejzajímavější seznam známých tváří z televize, máme tu holku Sherlocka, syna Victorie Grayson, maníka s Jmenuju se Earl.. Trochu málo co?

Vyproštění (2020)

Nářez! Jaký jiný akční flák bych měl ohodit 5 hvězdami, když ne takový? Hemsworth shodil pupek z Avengers, vzal si samopal, plnou polní a vyrazil do Bangladéše zachraňovat malý kluky. Příběh je prostý, vůbec ale ne špatný a nevadil mi. Co tady je ale naprostá špička je akce. Začne po 20 minutách a do konce to jede plný náhul. Snad dvacetiminutová akce "bez střihu", která obsahuje fantastickou honičku v ulicích a vyvražďovačku uvnitř bytovky je fakt jedna z největších lahůdek, jakou jsem za poslední léta viděl. Všechno je přehledný, kinetický, špinavý, krvavý a brutální. Fantastická akce, kamera, choreografie a dobře vypadající Hemsworth. Vezměte si moje peníze a dejte mi dvojku!

Past (2020) (TV film)

Polesný je packal. Už Monstrum je dost zklamalo a Past mě jen utvrzuje, že není dobrý režisér, který by měl dostávat potenciálně tak dobrý náměty. Silný příběh, špatní herci a ještě horší režie. Celé mi to nedrželo pohromadě, postavy se tu střídali jak na kolotoči a mě to po hodině bylo úplně šumák..

Rány (2019)

To jsem si zase jednou dal. Hammer a Johnson mě k filmu nalákali, ale tohle byla fakt solidní zívačka, trvající téměř od začátku. Hammer to sice herecky utáhne a Anvari dokáže díky zvuku a solidní režii držet diváka v lehkým napětím na 90 minut dlouhý film je to ale šíleně málo. Tempo je téměř nulový, příběh je hloupý a já se druhou půlku jen vrtal na židli a doufal v konec.

Wheelman (2017)

Dlouho se mi nestalo, že bych narazil na tak zajímavý a hlavně napínavý film. Grillo po 2 minutách sedne do auta, kamery s ním a prakticky z něj nevylezeme. A ono to funguje výborně. Akční, skvěle nasnímané, napínavé a přitom krásně přehledné. A největší překvapení byl pro mě Frank, který tu dokonce i hraje dobře. Jednohubka na jedno podívání, která bude skvěle fungovat!

Časové pásmo bylo změněno