• Krátkometrážní

Jak vycvičit draky: Úsvit dračích závodníků (2014)

Úvod už do druhého seriálu z prostředí Draků. Jako takový neoficiální pilot to funguje celkem dobře. A upřímně se už těším na trochu odrostlejší postavy, které by teoreticky mohli přinést trochu svěží vítr, který tak moc chyběl původnímu seriálu.

Poslední noc v Soho (2021)

Edgar Wright umí skvělý a poutavý vizuál. Bohužel to je to jediný, co je na Poslední noc v Soho vyloženě povedený. Většinou jsem u toho usínal a to zoufale pomalé tempo mě čím dál tím víc zabíjelo. Konec je sice ok, ale těch 80 minut před tím je jedno velký meh. Potěší výkon Thomasin McKenzie.

Pád: Kauza Boeing (2022)

Skvělý úvod. Pak mi ale přijde, že se to trochu změní v nekonečný špinění od bývalých zaměstnanců. Neříkám, pokud v minulosti bylo na halu 20 kvalitářů a teď je tam jeden, je něco špatně, sám dělám na kvalitě a máme podstav, ale tady je jedna a celkem jasná chyba. Faktem ale je, že snaha o rychlost a co nejmenší náklady se ani zdaleka netýkají jen leteckého průmyslu, tady to bohužel skončilo tím nejhorším možným způsobem. Jinak je to klasický dokument od Netflixu. Snaha o co nejdramatičtější zpracování, zaměření na pozůstalý a tím snaha o vyvolání emocí proti Boeingu.

Smallville - Série 2 (2002) (série)

Ve stejným duchu jako jednička. Hodně se tu řeší vztahy, což mi ale nevadilo, těm postavám ty jejich "lásky" přeju. Dost jsme se posunuli v nějakým tom hlavním příběhu a hlavně závěr dává mnoho zajímavých otázek, které se minimálně v první polovině trojky budou řešit.

Texaský masakr motorovou pilou 2 (1986) odpad!

Myslíte, že už tehdy věděli, že to je naprostá sra*ka? Nedivím se, že o týhle slátanině Dennis Hopper prohlásil, že to je nejhorší film, ve kterém kdy hrál. Caroline Williams je možná krásná a má dostatečně krátký kraťasy, ale od poloviny filmu jsem doufal, že jí už zabijí a mě čeká 40 minut titulků. Nestalo se..

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Gore scény jsou fajn. Jenže to je to jediný, co se na tomhle guláši dá pochválit. Scénář je mizernej, plný logických lapsů. Herci neznámý, neschopný, postavám akorát přejete co nejbolestivější smrt, narážky na současný svět jsou sice lehce k pousmání, ale vlastně úplně o ničem. Viděl jsem celou tuhle sérii a jsem v ní už totálně ztracenej. A je mi to už úplně jedno. Tohle totiž za nějaký další čas ani nestojí.

Sólomámy (2022) (TV film)

Trailery mě zajímaly, ale bohužel jsou Sólomámy jen obyčejnou sondou do života několika matek bez partnerů. Překvapivě jsou takové, které žijí od výplaty k výplatě, ale i takové, které mají solidně placenou práci, jen jim chybí "ten druhý", který by jim dal lásku a podporu. Kdo chce, ten ty sociálně slabé případy najde vždycky, a pro mě není jejich život žádné překvapení. Dokument spíše nudí a je bez nápadu.

The Hobbit (1977) (TV film)

Ani tak by mi nevadila animace, ale na 77 minut je to prostě strašně z rychlíku. Jedna klíčová scéna nahrazuje další a další a ve finále jsem si nevychutnal ani jednu. Šmak je tlustej, hudba trochu do country, ale atmosféra Kraje je moc pěkná. Určitě se tu dají najít pozitiva, jako celek to ale nefunguje.

Jak vycvičit draky (2012) (seriál)

Solidní, ale i tak průměrný seriálový pokračování dokonalýho filmu. Není to vyloženě pro ty nejmenší, dospělejší divák se bude občas bavit, je to stále ale jen o tom to pustit prckovi a dělat u toho něco jiného. V porovnání s Montra vs. vetřelci jasný vítěz, z porovnání s Legendy o mazáctví jasný poražený.

Jak vycvičit draky - Defenders of Berk (2013) (série)

Animace mi přijde o chlup lepší, ale stále je to jen slabý odvar skvělýho filmu. Není to vyloženě hloupý jako třeba Monstra vs. Vetřelci, ale o žádný zázrak jako Legendy o mazáctví to není.