• Krátkometrážní

Solomon Kane (2009)

Bassett je prototyp podprůměrnýho režiséra, který nemá absolutně co nabídnut, a tak tu máme filmy jako Pustina, Solomon Kane nebo nedávno znásilněné pokračování mého oblíbeného Silent Hill. Solomon Kane je ničím zajímavá rutina, ve které je zajímavé tak možná prostředí českých lesů a hájů a pouze lehce ucházející James Purefoy, který se toho, že vlastně nemá moc co hrát, zhostil ještě solidně.

Solo: Star Wars Story (2018)

Po těch porodních bolestech jsem to čekal vlastně mnohem horší. Na dokonalý Roque One se to vůbec nechytá, ale pro mě to je prostě skvěle vypadající sci-fi, kterých není nikdy dost. První polovina odsýpá dokonce výborně. Dobrá akce, fajn postavy a jako vždy skvělý Woody Harrelson. O to větší škoda to je, když se ke skupině dostává Emilia Clarke. Není to její chyba, jen ta druhá půlka filmu je prostě o poznání slabší. V celkovém univerzu Star Wars je to nicotný příběh, i tak je ale Solo solidní heistový western, celkem podobný Firefly, takže fanoušci tohoto kultu mají Sola jako povinnost. Za mě celkem dobrý.

Sopka (1997)

Po hodině vlastně nevíte, o čem to bylo. Když jsem byl menší, tak jsem měl Sopku dost rád, ale teď bohužel vidím tu tunu klišé, který film drtí. Ale scéna s lávou tekoucí si ulicemi LA je super, ne že ne :)

Souboj cti (1996)

O hodně slabší než Kickboxer. Jean už neměl takovou formu a víc se tady hrálo na nostalgii a emoce. Ty ale nedorazili. Zoufale málo boje na turnaji. Kdyby to mělo 10. minutový úvod a zbytek filmu by byli jenom zápasy na hlavním turnaji, hned by hodnocení šlo nahoru.

Souboj na talíři (2021) (pořad)

Za mě dobrý, ale ta dramaturgie se Nově už moc vymkla z rukou. Ti tři jsou ale sympaťáci a natáčení si očividně užívali od začátku do konce, převážně kvůli jim sleduju tyhle pořady.

Souboj pohlaví (2017)

Emma Stone hraje dobře, Steve Carell hraje dobře, dobová atmosféra je z toho cítit na 100 honů, jenže všechno ostatní je neuvěřitelně zoufale nudný a nezáživný. Čekal jsem spíš komedii o souboji mužů a žen, a místo toho jsem dostal dvouhodinovou nudu, u které jsem se co 10 minut díval kolik zbývá do konce.

Souboj s rodinou (2019)

Plakáty jako by lákaly na rodinnou střeštěnou komedii s Rockem v hlavní roli. Díky bohu jsem tohle nedostal. Pokud přejdu fakt, že Johnson je ve filmu ve 2 scénách a asi 5 minut, tak jsem dostal vlastně skvělý sportovní drama o vzniku současný hvězdy wrestlingu. Osobně tenhle sport vůbec nesleduju a znám tak maximálne Cenu, ale pokud Paige fakt vznikala jako je popisováno tady, tak všechna čest týhle holce. Souboj s rodinou je totiž dobrý drama, které má občas vynikající atmosféru. Je sice pravda, že všechno zajímavý obstarává boj bratra se svým osudem, ale na mě to fungovalo. Dobrý!

Souboj Titánů (2010)

Bramboračka, 2* za povedeného Hadese a Cháróna. Pegas by byl třetí *, ale je tam snad ještě míň než Chárón. Zklamání roku.

Souboj Titánů (1981)

Moje dětství. Už si nepamatuju o čem to bylo, ale líbilo se mi to :D

Soudce Dredd (1995)

Tohle se nepovedlo. 1* za kostým a bouchačku.