• Krátkometrážní

Kaštánek (2021) (seriál)

Kvality Kaštánek má, ale já se někde v polovině prvního dílu začal nudit a pronudil jsem se až k závěru série. Atmosféra a hudba jsou skvělý, ale ten scénář mě prostě nezaháčkoval ani na chvilku a většinou mi bylo jedno kdo je vrah..Na první 2 série V Pasti se to vůbec nechytá.

Zámek hrůzy (1999)

Je to jedna z největších záhad. Jak někdo, kdo se uvedl fantastickou Nebezpečnou rychlostí, se tak rychle a strmě dostal na dno. Bont najednou nezvládá akci, napětí, prostě nic. Zámek hrůzy je jen předposlední hřebíček do jeho filmové rakve. Hororové scény film nemá, napjatý divák není, triky byly vyloženě odpudivý už tehdy. Jedinou * z milosti díky Wilsonovi a jeho hlavě. Pokud berete Zámek hrůzy jako nepovedenou komedii, u který budete chlastat, nejspíš se to na * může vyšplhat, ale střízlivý pohledem si tenhle casting zasloužil mnohem, mnohem víc...až na toho Wilsona.

Mořská příšera (2022)

Krásně animované béčko, které si hodně bere z Jak vycvičit draka. A je to škoda...ten svět není špatný a zasloužil by si trochu lepší péči. Člověk se neubrání srovnáním s Bezzubkou a tam, kde draci začínají (osobitostí, roztomilostí, vtipem), tam bohužel mořské příšery končí. Od někoho, kdo mi naservíroval parádní Velkou šestku bych ale čekal něco lepšího než jen solidní, ale jinak ve všem průměrnou, zábavu.

2 $ocky - Série 6 (2016) (série)

Zázrak se nekonal. Socky v poslední, která poslední být neměla, nedokázaly navázat na první řady a rozloučily se podprůměrnou zábavou, ze který stojí za zmíňku jen "A čas na škádlení", který je brilantní blesk z čistého nebe a dává vzpomenou na to nejlepší, co seriál nabídl. Socky byly po šesté sérii zrušené, konec je otevřenější, než by se mi líbilo, ale i tak na holky budu vzpomínat v dobrém!

Poker Face (2022)

Russel Crowe je skvělý herec a dokazuje to v každém věku. Jenže jako režisér stojí za starou belu. Poker Face má 95 minut a dobrých 40 jsem tak nějak nechápal o čem to vlastně bude. O lupičích? Sofistikované hře miliardáře? Rodině? Nakonec je z toho všechno a přitom nic. Scénář takový divný, na nic pořádně nemá čas, nic se pořádně nerozběhne a než se člověk naděje, je konec, a ten je v rámci filmu nejlepší. Závěrečné čtení dokáže vzbudit alespoň NĚJAKOU emoci... A Elsa Pataky tu má vyložený štěk a je tu asi 10 minut.

Dovolená za trest (2014)

Průměrná komedie, ve který se Adam Sandler nudnější než obvykle. Frank Coraci se drží zajetých kolejí a naservíroval divákovi ve všech směrech (pod)průměrnou romantikou komedii, u které jsem se usmál asi 3x. Celé to ale pěkně odsýpá, dvojka Barrymore, Sandler jsou spolu fajn a Terry Crews je neskutečnej...takže vlastně dobrý :)

Noc v muzeu: Kahmunrah znovu povstává (2022)

Zbytečný animovaný dodatek. První dva díly jsou fajn oddechový béčka. Trojka už nestála za nic a tenhle animovaný..co vlastně? pokus? nemá v sobě pranic vtipného, nebo alespoň vzdáleně připomínající hrané první dva filmy.

Braddock: Ztracen v boji (1988) odpad!

Jednička ještě šla, ale pak celý tenhle "slavný" Braddock spadl do tak hlubokého odpadu akčních béček, céček, že to až není hezký. O příběhu samozřejmě nemůže být řeč, ale jak mě nudila "akce" ve dvojce, tak trojka tohle "umění" dovedla k dokonalosti. Norris nejspíš řekl: "když má Sly Ramba, tak já chci taky něco!" Jenže tohle se na legendu ani zdaleka nechytá.

Lucifer - Série 1 (2016) (série)

Prvních pár dílů pro mě byla jen detektivní oddechovka s nádechem fantasy, ale jakmile dostali víc prostoru Maze a Amenadiel, šlo to rapidně nahoru a celá série končila v top formě. Ellis je skvělý, German zajímavá a Lucifer si mě zaháčkoval překvapivě brzo.

Nejdražší přátelé (2022)

Být to originál, dám tomu 4. Síla scénáře i režie ale není vůbec žádná zásluha tohoto tvůrčího týmu, ale naopak toho italského. Tahle verze je, jako mnoho dalších, okopírovaná 1 ku 1. Není tu absolutně nic jiného, svého, snad až na jména a rozuzlení s dcerou, které je sice úplně zbytečné, tak tady chybí. Němci se alespoň pokusili udělat jiný závěr, který neříkám, že je lepší, ale je alespoň ukázka nějaké snahy. Režisér Wissam Smayra se o nic takového nepokusil. Z herců přehledem nejlepší Georges Khabbaz, ale i díky nejzajímavější postavě.