Agent bez minulosti (2002)

Ak je Pán prsteňov mojím najobľúbenejším fantasy filmom, Bourne zastáva prvú priečku v kategórii akčných filmov. Slušný scenár a vynikajúco natočené akčné scény si ma skutočne získali. Film sa uberá v porovnaní s knihou iným smerom, čo však na rozdiel od iných diel nie je na škodu. Autorom sa podarilo ideálne zmixovať knižnú myšlienku s vlastnými nápadmi a výsledok je hodný 5tich hviezdičiek.

Rocky (1976)

Z môjho pohľadu najlepší Stalloneho film. Neuveriteľná atmosféra 70tych rokov tu dýcha z každého záberu, nostalgia vás obklopí aj keď ste v tom období nežili. Boxerské scény majú skutočne vysokú úroveň, rovnako tak však aj celý film vrátane hudobného doprovodu, preto udeľujem maximálne hodnotenie.

Podfukáři (2004) (seriál)

Pre mňa najlepší britský seriál a vďaka neuveriteľnej pohodovosti a charizmatickosti hercov aj jeden z najobľúbenejších seriálov vôbec.

Ztraceni (2004) (seriál)

Jeden z prvých "moderných" seriálov, ktorý si dlhobo udržuje vysokú úroveň. Silnou stránkou je najmä pluralita postáv, v dôsledku ktorej majú tvorcovia tématicky voľné ruky. Veľkým plusom je aj určitá dávka mysticizmu, keď po 4 sériách myslíte, že viete o postavách, resp. ostrove všetko, ale v konečnom dôsledku ste len o kúsok ďalej ako na začiatku.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Prvá séria na štyri, ďalšie na dve hviezdičky.

Hrdinové (2006) (seriál)

Zaujímavý nápad s veľmi veľkým potenciálom, ktorý však v závere prvej série a v sérii druhej prerástol z môjho pohľadu na neustále opakovanie sa nudných problémov hlavných postáv. A to vzhľadom na súčasnú konkurenciu v oblasti seriálov nevyznieva pre heroesov dobre.

Dexter (2006) (seriál)

Dexterove poňatie spravodlivosti - právne neprípustné, morálne rozporuplné, avšak pre diváka neskutočne príťažlivé. Na prvý pohľad nenápadné (no výborné) herecké obsadenie, plynulý a gradujúci dej ako aj lákavé policajné prostredie zaraďujú toto dielo do mojej top 3jky súčasných televíznych seriálov. Autorom sa podarilo splniť náročný cieľ - vzbudiť u divákov sympatie k masovému vrahovi (aj keď k výrazne zidealizovanému). U mňa zabodovali na 5 hviezdičiek.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Urobiť z vojnového filmu minisériu je riadne drahá záležitosť, ktorá navyše nemusí vyjsť podľa očakávaní. To však nie je prípad tohoto seriálu, ktorý moje očakávania dokonca aj prekonal. Skutočne bravúrne dielo so skvelým hereckým obsadením, kulisami (koho by trápilo že sú z Ryana) a atmosférou. Vynaložené peniaze je tu skutočne poznať, efekty sú na úrovni filmu. Každá epizóda nesie navyše vlastnú myšlienku, čo len zvyšuje hodnotu minisérie. Pravdou síce je, že jednotlivé časti kvalitatívne trocha kolísajú, žiadne markantné rozdiely však nečakajte - seriál si jednoducho drží svoju (vysokú) úroveň a bola by skutočne škoda, keby ste si ho nechali ujsť. Moja najobľúbenejšia epizóda : Bastogne (časť natočená z pohľadu medika)

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Jackson svojim kolegom ukázal, ako sa robí správna adaptácia knihy na filmové plátno. Kto má rád Tolkiena bude mať rád aj tento film. Kto Tolkiena nečítal, ale má rád fantasy bude takisto nadšený. Komu mocní hrdinovia, elfovia alebo trpaslíci nič nehovoria, nech radšej pozrie Hornblowera.

Časové pásmo bylo změněno