II. světová válka: Za zavřenými dveřmi (2008) (seriál)

Geniální, podrobné, poučné i děsivé. Druhá světová válka viděna tak, jak jí viděli ti nejvyšší. Veškerá tajná politika té doby je zde jako na dlani. Každý díl se zaobírá jinou etapou hlavně Stalinovým a Socialistickým pohledem. Zjistíte tak, že Stalin byl ve všech ohledech mnohem horší, než samotný Hitler. Alexej Petrenko, který se této role zhostil má se Stalinem již bohaté zkušenosti (minimálně ze tří filmů). Autoři tohoto hraného dokumentu si nemohli vybrat nikoho lepšího. Tak jak tento herec poprvé zahrál Stalina v Baltazarově hostině, tak stejně a ještě mnohem děsivěji působí zde. Jinak, než plný počet dát nemůžu. Povinnost pro každého fanouška moderní historie. 95%

Bitva o planetu Terra 3D (2007)

Úžasná hudba, nádherný děj. V některých věcech mnohem lepší, než pozdější Avatar. Jako celek však o půl krůčku horší. Všem milovníkům sci-fi žánru doporučuji. A nejedná se o film určený pouze dětem. 80%

Králova řeč (2010)

Mnohem lepší, než Social Network a rozhodně zasloužený Oscarový hit! Nesouhlasím s tvrzením, že se na tento komorní megafilm rychle zapomene. Skvělé herecké výkony u všech rolí, kamera, hudba, střih i režie. To vše je na výbornou zvládnuté a já tomu musím s radostí dát plný počet. 85%

Cesta na Měsíc 3D (2008)

Tu jednu hvězdu pouze za ono 3D. Pokud bych to viděl bez toho, dal bych odpad. Toto je oficiálně první film, u kterého jsem usnul i s brýlemi na očích. 20%

Černá labuť (2010)

Nezapomenutelné dílko. Darren Aronofsky prostě ví kudy jít, a jak nejlépe na diváka zapůsobit a doslova přimrazit k sedadlu. Černá labuť nechť je ostatním filmařům příkladem. Pro mě 90%

Dantovské peklo (2010)

Předlohu jsem nečetl, ale film samotný se mi velice páčil. Sice nějaké výhrady mám, ale to jsou maličkosti. Skutečný akční skvost - pohádka pro dospělé s úžasnou pekelnou atmosférou. Čtyři hvězdičky - 80% si určitě zaslouží.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Po věru dlouhé době western, který westernem sice úplně není, jedná se však o profesionální, velice nadprůměrný dramatický film. Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem mi ukázal jednu klasickou legendu podanou ve zcela novém světle. Ke všemu geniálně vyprávěnou. Tady jsou slova k ničemu, to se musí vidět. Pro milovníky takovýchto filmů vřele doporučuji. Brad Pitt je zde snad ve své nejlepší formě. Stačí jeden jeho pohled a už jdete "do kolen".

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Naprosto vše, co jsem tak miloval na Spartakus: krev a písek se mi v této sérii vrací. Skvělé herecké výkony, dobová atmosféra, podvody, korupce, násilí, sex. Vše bez cenzury a vše přímo ukázané. Tohle prostě si plný počet musí zasloužit. Tvůrcům tohoto seriálu dávám třikrát "HURÁ!!!" za jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděl. 90%

Náš vůdce (2008)

Opravdu neuvěřitelně silný zážitek. Jeden z mála filmů, který mě svým dějem i atmosférou strhnul tak, jak se to jen málo filmům podaří.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Není to můj oblíbený film. A Quentin Tarantino není můj oblíbený režisér. Jeho styl mi prostě nesedne. Chápu vysoké hodnocení, ale filmy založené čistě na hláškách mi stačí vidět jednou. A co se týče gangsterského námětu, těch už tady bylo v lepším podání daleko víc. Možná, že jsem k Tarantinovi a jeho dílu až moc přísný, ale zatím mě ničím neohromil. Zajímavý komentář: Cival. 30%