Osudový dotek (2004)

Jeden z nejlepších filmů o cestování časem. Zároveň jedna z nejlepších rolí Ashtona Kutchera, kterého jinak moc nemusím. Děj je sice prostý a jednoduchý, avšak vyprávěn a podáván s takový umem a emocemi, že mi to i po letech stále bere dech. Pro mě jedno z nejlepších sci-fi, které doporučuji všem, jenž tento žánr nepovažují za brak holdují i třeba náročnější podívané. 95%

Deník slabocha (2010)

První polovina za tři hvězdičky. Jakmile se to ale snaží hrát na chytřejší snímek, jde to celé dolu. Výsledek stojí za 50%. Ztráta času to však rozhodně nebyla.

Okřídlené bytosti (2008)

Zajímavý film, na který se však hodně rychle zapomene. Ve výsledku to vychází na čistý průměr.

Pohřben zaživa (1990) (TV film)

Zatím nejslabší film Pana režiséra Darabonta. A přesto nadprůměrný a vcelku svěží film, který se vyplatí minimálně jednou vidět. 70%

Zrození Planety opic (2011)

Viděl jsem původní ságu o planetě opic i Burtonovskou verzi, ke které mám vcelku pozitivní vztah. Kam se však to vše hrabe na tento film. Jeho scénář je do podrobností promyšlený. Herci a hlavně digitální opice naprosto dokonalé. A hudba to vše geniálně dokresluje. Byl jsem ohromen i dojat zároveň. Připadal jsem si opět jako malý kluk, co sleduje Jurský Park nebo první díl Pána prstenů. Každou vteřinu filmu jsem hltal s nehorázným očekáváním toho, co se v závěru prostě musí stát. A znalost pointy zde není na škodu, protože celý film má v sobě tolik šťávy, že i znalci původní planety opic budou spokojeně chrochtat blahem. Alespoň mě se to týká. Shrnuto a podtrženo: Zrození planety opic je po opravdu předlouhé době prvním filmem, který je inteligentní a zároveň zábavný, dojemný, emotivní i napínavý v jednom (a není ve 3D, HURÁ!!!). Jedno z největších překvapení roku 2011 a zároveň i pro mou maličkost horký kandidát na nejlepší film roku. Opravdu moc se těším na pokračování a zároveň budu bedlivě sledovat další filmy režiséra Ruperta Wyatta v němž vidím velmi silnou režisérskou osobnost. 95%

Transformers (2007)

Ano, pochyboval jsem, když jsem slyšel o tom režisérovi, co se bláhově pokouší převést na plátno transformující se hračky. Pochyboval jsem o zdravém rozumu producentů a vlastně Hollywoodu jako takového (u toho Hollywoodu to platí stále). Přišel však srpen 2007 a já v kině čuměl jak myš, kterou vyorá dvacetimetrový traktor transformující se v panenku Barbie. Transformers nejen, že je kvalitním akčním filmem, ale i oddychovou zábavou, u které klidně můžu vypnout mozek a nechat se unášet jednoduchým příběhem i nádhernou hudbou. Za mě jasných 85%.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Zprvu spíše nenápadný seriál se hned po prvním díle rozvinul v jedno z největších seriálových sci-fi překvapení. Každý díl je něčím specifický, každá epizoda má co nabídnout a jistý stereotyp u jeho sledování rozhodně prožívat nebudete. Každý z hrdinů vám padne do oka svou odlišnou osobností a pro náročné není nouze ani o šokující zvraty a překvapení. Jasných 90% a má hluboká poklona tomuto dílku.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Klasika nad klasiky a jedna z nejslavnějších Amerických rodin. Občas se v ní sice najdou slabší díly, ale to nic nemění na tom, že tento seriál i nadále je jedním z těch nejoblíbenějších. 85%

Futurama (1999) (seriál)

Pro mě o stupínek výše, než Simpsonovi. Zajímavější postavy, propracovaný scifi svět a mnohem barvitější epizody dělají z Futuramy pro mě jeden z TOP animovaných seriálů, které jsem kdy viděl. 85%

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Seriál i symbol mého dětství. Vyrostl jsem na něm a i dnes mě nemálo dílů naláká ke sledování. První řady si určitě zaslouží plný počet hvězd. Řady pozdější jsou sice stále žánrově nadprůměrné, ale těm prvním již nesahají ani po... hrudník. 75%