Hyper Future Vision GUNNM (1993)

Dívenka nalezená na smetišti v sobě odhaluje zabijácké sklony. Obrázek černé budoucnosti, kde se obyčejní lidé, častěji jejich mozky v tělech kyborgů, patlají s krysami v bahně smetiště nadřazené kasty.

Caravaggio (1986)

Skvělý film. Opravdu mě nadchlo prosakování kulis datací takřka současných s explicitní dokonalostí Caravaggových kompozicí. Reflexe geniality v kontextu jeho doby.

Faster, Pussycat! Kill! Kill! (1965)

Zběsilá roadmovie třech krasavic. Celým filmem se prolínají smyslné pózy ženských a občas i mužských těl.. Zprvu je film příjemně béčkově vtipný, smilné výrazy hrdinek, muži pozéři, potutelné úsměvy Varly (Tura Satana), ale postupně se děj dost vyhrotí. Držet pěsti superženě nebo ochraniteli křehké dívky? Název filmu říká všechno: rychlost, násilí, svádění... Neodpustím si ještě poznámku, že film opravdu bourá stereotypní schémata a ve své době možná byl opravdu dost "out of mainstreem".

Exodus (1960)

Opravdu geniálně nádherný motiv hudebního doprovodu filmu. Kdysi jsme hráli ve smyčcovém orchestru adaptaci této filmové melodie, kterou pro nás napsal náš dirigent Josef Zeman. Na každé zkoušce mě to naprosto okouzlovalo.

Tetsuo (1989)

Člověk a kov. Člověk tvaruje kov, kov slouží člověku.. Kov tvaruje člověka, člověk slouží kovu. Člověkov - symbióza člověka s kovem.

Kovboj Bebop: Lovec odměn (1998) (seriál)

bezva animovanej seriál. Kovbojové a kovbojky:) loví zločince napříč vesmírem. Hezká animace obydleného vesmíru a dobrý charaktery hlavních i epizodových postav. Těžce se mi s ním loučí, už mam před sebou poslední dva díly... ach jo, nemůžu se na nic koukat.

Vodní svět (1995)

Dobrý,ale mohlo to být skvělý: míň akční a béčkově nesmrtelné postavy a víc hlubší (mé oblíbené) "poselství". Je to škoda, protože některé nápady by mohly vytvořit základnu pro něco vzletného typu Miyazakiho kreslených filmů.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Zase trochu jiný film. Místy vtipné, místy hlubší zamyšlení nad životem a jeho žitím.Některé scény v domově důchodců jsou vyloženě vtipné, při některých (na moři) máte strach, některé Vás dojmou a některé naštvou. Film by se mohl zdát dokonalým, ale v jeho rozvleklosti mu cosi uniká nebo se spíše ztrácí, což je vzhledem k zachycení celého života hlavních postav dost možné a možná i úmyslné, protože během života nejen filmových postav dost věcí uniká, ztrácí se.. Mám trochu dojem, že si tvůrci vybrali osvědčené postupy z různých jiných úspěšných filmů a zhnětli je v jedno dílko.