Čarodějnice (2015)

Jsem nucen přepsat svoji recenzi k tomuto filmu. Robert Eggers natočil obdivující režijní debut u kterého jsem se absolutně nenudil a po skončení filmu jsem byl s úžasem překvapený, jak rychle mi film utekl. Ano je pravda, že stopáž hodiny a 23 minut je krátká, ale zatraceně já měl pocit, že to má kolem 50 minut ani to ne! Zvukově je film na vysoké úrovni. Hudba a zvuk celkovému filmu neskutečně napomáhá a u dvou scén jsem se dokonce lekl (to cením :-D). Herecké výkony perfektní v čele mladé a sakra talentované Anya Taylor-Joy, která patří v dnešní době mezi moje nejoblíbenější herečky. Eggers natáčí většinou v dlouhých táhlých záběrech bez střihu (typický jeho styl) a díky tomu já vždycky dokáží více se vžít do filmu (věřím, že to takhle má spousta lidí). Atmosféra je v několika scén naprosto neskutečná a u dvou scén jsem se vrtěl. Nebylo mi příjemně. Před třemi lety jsem film docenil a líbil se mi. Teď po té dlouhé době jsem více dozrál. Dokáží ocenit artové filmy (Hereditary, Green Knight ty filmy miluju). A nejspíš proto jsem z filmu více nadšený než minule. Těším se až si zopakuji další film Eggerse - Maják. Ten se mi také líbil, ale něco mi říká, že ho také více docením. 9/10

Poltergeist (1982)

Ačkoliv jsem očekával po stránce hororu větší nářez, tak mě film bavil až do konce. Má to místama pěknou atmosféru a digitální/praktické efekty jsou na svoji dobu špičkové. Možná by se z filmu dalo vystřihnout plus mínus 10 minut. Jedná se ale povedenou věc, která je dnes už klasikou ve svém žánru. Remake doufám nikdy neuvidím. 7/10

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Konečně mám za sebou svůj největší filmový rest. Ano stydím se za to, že jsem tento klenot viděl až nyní. Film si získal mou pozornost už po prvních několika minutách. Forman odvádí precizní práci a vyobrazení ústavu pro postižené pacienty je skvělý. Jack Nicholson jako vždy úžasný a všichni ostatní vedle Danny DeVita jsou perfektní. Film má jeden z nejtragičtějšich konců jaké jsem viděl. Film s velkým F. 9/10

Moon Knight - Problém s akvarijní rybkou (2022) (epizoda)

Strašně se mi to líbí. To jak seriál na nic nečeká, na vysvětlování není čas a tempo se žene kupředu. V dalších dílech ty odpovědi určitě přijdou. Isaac a Hawke si užívají svoje role a sledovat je, je radost. Má to hororový nádech, jak slibovali prvotní reakce a mě se to hodně líbí. Velice dobrá hudba, fungující humor. Největší mínus je digitální honička, kde MCU šláplo hodně vedle, zbytek ale vypadá dobře. Jo tohle na mě udělalo ze všech dosavadních MCU seriálu ten největší dojem. Těším se na další díly. :-)

Ambulance (2022)

Novinka mistra explozí potvrzuje, že Bay je na tyhle věci jedinečný. Dokáže úžasně pracovat s kamerou (ty záběry z dronů ze vzduchu a ty nájezdy kamer například v bance jsou neuvěřitelný). Bay pořád dokazuje, že na to má a že řemeslo má pevně v rukou. Herci v čele jako vždy vynikajícího Jake Gyllenhaala jsou super a Eiza Gonzalez mě na konci mile překvapila. Bay dokonce zaútočí na emoce a ty na mě překvapivě v závěru celkem fungovali. Problém je jen ten, že film neví jestli chce být akční adrenalinovou honičkou, nebo akčním thrillerem a na konci emocionálním přesahem. Je to solidní záležitost, která mě bavila a nenudila, jen je problém ten, že se honička s Ambulancí s postupem času okouká a film s ničím nepřekvapí. I když je to ve finále jeden z těch slabších filmů Michaela Baye (přepálená zábava Six Underground se mi líbila mnohem víc), tak je to dobrá záležitost. Jen se přiznám, že jsem chtěl od Baye větší nářez a mám pocit, že z toho mohl být ještě lepší film. Ve finále ale spokojenost. 7/10

Prokletí (2021)

The Cursed nakonec nesplnil prvotní nadšené reakce “jeden z nejlepších hororů roku“. Jedná se ale ve finále o povedený kousek s dobovou atmosférou, kde dojde na pěkně natočené sekvence, několik nepěkných krvavých scén a solidních hereckých výkonů. Problém je ale ten, že styl hororových scén se opakuje a s postupem času se film nikam dějově neposouvá a postavy nejsou dobře prokresleny a nebo mají méně času na plátně. I přesto se jedná o vcelku povedený snímek, který by měl fanoušky hororů potěšit než zklamat. Stopáž ačkoliv má skoro dvě hodiny nenudí a film dobře odsýpá. Divák se ale nakonec neubrání pocitu, že z tohohle filmu se dalo vytěžit mnohem víc. 6/10 Více ZDE :-)

Tajemství starého hotelu (2011)

Ti West na mě udělal dojem se svým filmem The House of the Devil, kde dokázal vybudovat skvělou atmosféru a celkový styl filmu připomínající 70. a 80. léta se mu povedl. Tajemství starého hotelu mě zaujalo po té, co jsem si přečetl recenzi od J*A*S*M, který film pochválil a na něho dám často ( ohledně hororů ), tak jsem tomuto filmu dal šanci a jsem velmi spokojený. West opět staví na pomalém tempu a trpělivém stavění na rostoucí atmosféře. Ačkoliv film nepůsobí svým lookem 70. a 80. let, i přesto tento film působí jako z těchto let. Něco mi říká, že je West fanouškem hororů z tohoto období. A já mu to žeru. Například hudba v závěru ve mě evokovala Osvícení a Psycho ( moc pěkně ). Sarah Paxton v hlavní roli předvádí velice solidní výkon a díky tomu, že byla sympatická a ne pitomá holka dokázal jsem si ty pasáže, kde se nic moc neděje užít bez pocitů "už by se mohlo něco dít". West má momenty, kdy to není zrovna po stránce scénáře perfektní a dalo by se to udělat líp. Jenže pak je tady Ten horor na který všichni čekáme a stojí to za to. V několika pasáží mě film pěkně napínal a dokonce jsem byl párkrát vyděšený a toho si cením, že to tenhle film dokázal. West totiž hororovou atmosféru dokáže zpracovat znamenitě a s takovou lehkostí, že to až není možný. Tam, kde potřebuje James Wan duchy, lekačky, West se spokojí se zvuky, s pocitem, že nejste sami a nepotřebuje toho moc ukazovat. Obě tyhle věci mám rád, ale přiznám se, že mi je West se svým stylem bližší, i když je Wan samozřejmě kvalitou jinde. Tajemství starého hotelu je ve finále nadprůměrný film, kde je skvělá hororová stránka, kde West na vás nebude bafat ze všech stran, ale pomalu si vás bude napínat, až to nakonec vygraduje v děsivé finále. Velká spokojenost. 7/10

Živí mrtví - Nevyzpytatelný prvek (2022) (epizoda)

Závěrečná série nám začíná po přesunutí děje do Společenství klesat dolů a já se jako fanoušek TWD začínám bát.

Projekt Adam (2022)

Hezky to vypadá a emoce fungují dobře. Zbytek je ale nefunkční. Ryan Reynolds ze začátku hraje stejně jako ve většině filmů, kde si zahrál. Ale nějak ve druhé polovině se změnil a byl více vážný, než ukecaný jako vždycky ( přiznám se, že mě už štve svým stylem hraním ). Největší plus filmu je pěkný vizuál,  všechny scény se Zoe Saldana a Mark Ruffalo u kterého nemůžu přijít na to, co ho přimělo hrát v tomto filmu. Shawn Levy zabodoval s Reynoldsem u Free Guye a očividně si spolu rozumějí, jelikož to vypadá, že Levy zrežíruje Deadpoola 3. S čím vlastně nemám problém, Levy je šikovný režisér, který umí natočit akci, pracovat s emocemi a humorem…. Až na to, že tady na mě humor ve většině nefungoval ( Free Guy byl opak ). Má to strašně jednoduchý děj, několik scén je jasně předvídatelných a celkově je to nezáživný. A fakt, že jsem u filmu skoro usnul, tomu taky moc nepřidává. Bohužel se jedná u mě o zklamání. 4/10

Americké psycho (2000)

Bale vynikající, ale nedokázal jsem se tomu filmu dostat na kobylku. Jsou scény, kdy jsem to žral a pak scény u kterých jsem chtěl přetáčet. Vidím tady snahu natočit kontroverzní dílo, které chce být něčím výjimečný a šokovat diváky, ale na mě to nezapůsobilo. Bohužel, ale za vidění to myslím, že stojí. 5/10