Dům ďábla

The House of the Devil

Horor / Thriller

USA, 2009, 95 min

Delikatesa! Čirý zjevení mezi dnešními horrory na jedno brdo. Nečekejte výlet mladejch modelek a hezounů někam do lesů, nečekejte nějakou sklepní řezničinu. Je to parádně a stylově natočenej film (provedení mě úplně odrovnalo), kde se cestou ke krásnýmu finále velice pečlivě, pro někoho možná zdlouhavě, buduje hutná atmosféra. Tohle mě baví, tohle je pro mě to pravý ořechový. Chci víc takovejch!(20.10.2013)

To mě napadne tak jednou za rok (někdy i déle) sáhnout po nějaké novější věci z oblasti horroru abych se utvrdil že už to není co bejvávalo. A náhodou sáhnu po vydařené záležitosti která staví celou dobu na pomalém tempu a rozvíjející se atmosféře.To vše podáno naprosto seriozně , s maximální profesionalitou a bez sebemenšího zaváhání. Na plný počet to však nevidím. Přeci jen mi tam něco trošičku chybělo ale nevím co. Musím však říci že jsem spokojen.(11.2.2010)

Za 400 dolarů bych se taky čtřičtvrtě hodiny procházel prázdným barákem. Inu, touha po penězích mládež napříč lety neopouští. The House of the Devil je sympaticky poučené dílo (častá sebereflexe žánru), které se vrací třicet let zpátky a nabízí něco diametrálně odlišného, než většina dnešních MTV hororů. Schválně nezačíná lekačkou a není prokládána sekundovými flashbacky na něco hnusného. Strašidelné momenty jsou donekonečna odkládány, ale protože se jakožto hororoví diváci chceme bát, mnohem větší děs díky tomu budí i scény v podstatě neděsivé (nikdy dřív jsem sebou necuknul při pohledu na ostříhané vlasy). Důsledné osmdesátkové stylizaci podléhá prostředí, chování protagonistky i kamera. Dlouhé záběry, znepokojující úhly, detaily znemožňující nám mít přehled o prostředí. Poctivá práce, žádná prvoplánová hra na efekt. Rozpaky vzbuzuje až finále, zbrkle dohánějící po celou dobu zanedbávané. Větší radost by mi udělalo provokativní „vyšumění“ do prázdna, utnutí v tom nejlepším. Na druhou stranu, trpělivost si žádá své ovoce a bez eklektické patnáctiminutovky by se The House of the Devil ani nemohl nazývat hororem. 80% Zajímavé komentáře: JFL, Němi, sidzej(1.8.2010)

Vždy mě hned na úvod znechutí reklamní blábol: podle skutečné události. Tomu snad už dnes nikdo nevěří. Naštěstí snímek je dosti mysteriozní na to, než aby mohl zachycovat skutečný příběh. První část snímku je velmi komorní. Ve vzduchu je sice nejasný pocit, že něco není úplně vpořádku, ale jinak příběh teče líně a peřeje v nedohlednu. Jakmile nastane boj o život, vše se rychle změní. Mladá studentka rychle pochopí, že se platí za naivitu a také za to, když si tancuje po domě a přitom rozbíjí (i když nechtěně) drahý porcelán. Rituál je působivě odpudivý a Samanta ukáže, že nehodlá prodat svou kůži lacino. Napětí je sice kolísavé, gore efekty jsou ovšem vydařené. mezi 3 a 4*.(30.3.2012)

Nečekaně fantastické dílo ! Ti West viděl asi slušný počet old school hororů a podle svého natočil The House of the Devil. Snímek je pocta okultním hororům což poznáte již v začátku kdy se na obrazovce objeví první titulky. Kdybych nevěděl, kdy byl snímek natočen tak bych nehádal, že je z roku 2009. West si dal strašně záležet až vše vypadá jako v 80tých letech až už to je oblečení, hudba či naivita hlavní hrdinky. Ti West má můj obdiv a snad se bude věnovat žánrů horor dále i když tenhle styl hororů nikdy nebude vydělávat desítky miliónů dolarů.(7.2.2010)

• - Snímek byl natočen na 16 mm film kvůli tomu, aby vyvolal dojem, že pochází z osmdesátých let. Ze stejného důvodu ho také vydali na kazetách VHS. (DanteZ)

• - Film, ktorý pozerá Samantha v TV, je Night of the Living Dead (1968). (JančiBači)

• - Spoiler: Scéna, kde umrie Megan (Greta Gerwig), bola natočená v posledný deň filmovania. (ShortyIC)