rikitiki

Johana Jahůdková

okres Praha

1 2 3 4 5 21 41 60 80
    • 29.10.2017  23:54

Kýč jako Brno s hrdiny, kteří by měli být asi jakože rebely, zatímco oni se chovají jak skautíci, co jdou právě ze zpovědi.

• 29.10.2017  23:50

Dobrý nápad o pokynech k nápravě ze záhrobí. Ale příběh z jihoamerické džungle s teroristy se sem žánrově absolutně nehodil a celý film shodil. Pohledná mamka s přemoudřelou dceruškou je sousto, které zaskočí nechutným citovým vydíráním.

• 29.10.2017  23:48
    Kanadská soda (TV pořad) (2011)

Můžete se dívat bez obav, že by vás ze smíchu rozbolelo břicho.

• 29.10.2017  23:47
    2001: Vesmírná prda (2000)

Ubohé, trapné, fekální.

• 29.10.2017  23:46
    Švadlena (2015)

Je to fantastická představa, že v australském prdelákově, kde psi dingo dávají dobrou noc, se najednou otevře salon s haute couture a místní hospodyňky vymění zástěry za modely z přehlídkového mola. A k tomu jim asistuje ještě transka šerif, který miluje flitry. ____ Snímek s lehce detektivní zápletkou se láme v polovině a námětem připomíná Návštěvu staré dámy. Zlom ve vyprávění je příliš násilný, působí jako neumětelská scénáristická schválnost a závěrečná msta je nedomrlá. Film má místy téměř hysterickou atmosféru. Ale ty modely jsou opravdu krásné.

• 29.10.2017  23:38

Když on Emmerich vždycky tak krásně umí pobořit státní instituce a známé umělecké památky! Paradoxně dávám o hvězdu víc než u jedničky. Buď jsem si zvykla nebo mi tolik nevadila strašlivá americká nadřazenost, protože tady ji uplatňují nad mimozemšťany, nikoliv nad zbytkem obyvatel Země. Bylo mi líto Charlotte Gainsbourg, protože ta tady působila vysloveně bezprizorně.

• 29.10.2017  23:35

Zrození hrdiny, jeho váhání a závěrečné zapojení do akce - obvyklé schéma komiksových předělávek, díl první. Z obvyklého vyčnívá bitva v Hong Kongu, která je podaná v obráceném toku času, takže místo boření se staví a místo zabíjení oživuje.

• 29.10.2017  23:32
    Sherlock - Unaired Pilot (TV film) (2010)

Ještě bez všech těch technických okras nasnímaný pozdější trhák. V BBC fakt mají čuch, protože takhle by to byla jen velice dobrá, ale nijak výjimečná detektivka. I když chemie mezi Cumberbatchem a Freemanem už tady funguje neskutečně.

• 29.10.2017  23:29
    Až na konec světa (TV seriál) (2005)

Halucinogenní nekonečná cesta přes půlku světa se změní na noční můru, kdy hrdinové už o nic neusilují, vše je jim lhostejné, jen zoufale přežívají a ani se neupínají na konec výpravy. Jako by jim už ani nezáleželo na tom, jestli se do Austrálie nakonec dostanou. Hrdina si vybere nevěstu na základě následků otřesu mozku, zatímco jediná sympatická ženská mu proklouzne mezi rukama. I když i ona je na štíru se vkusem, protože se nechá ukecat zprvu se progresívně jevícím chlapíkem, který ji ale patrně chce jen do kuchyně a postele a nepokládá ji za rovnou muži. ___ Ledacos mi v příběhu nesedělo. Nevěřím, že by několikaměsíční cestu zvládli bez mezipřistání pro doplnění zásob. Nevěrohodné pro mě bylo i jednání kapitána a posádky s knězem. Přece jen to i dnes, natož tehdy, bývá vážená osoba, nebo je aspoň vážený jeho úřad. A co ti lidé v podpalubí, kteří měsíce ani nevylezli na denní světlo? To mi taky připadá nereálné.

• 29.10.2017  23:22
    Tenká modrá linie (TV seriál) (1995)

Někdy až moc zbytečně dětinské. Postava úřednicky zapšklého inspektora se Atkinsonovi nepovedla.

• 29.10.2017  23:20

Jako bych se dívala na ročníkové video střední školy pro netalentované děti bohatých a ambiciózních rodičů. Herecké výkony jsou vpravdě otřesné. Proč do hlavní role obsadili ženu, je nepochopitelnou pitomostí. Victoria Justice má ještě k tomu sice velký rozsah, ale pro mě nepříjemné zabarvení hlasu. Snímek kopíruje předlohu do detailů, vlastní nápad téměř žádný. Snad jen ten úvod ve starém kině a náhrobek Mary Shelly na hřbitově, kde se hrdinové zasnoubí. Tohle neměli nikdy pustit do světa. Musela jsem si na spravení chutě hned pustit originál.

• 29.10.2017  23:12

Místo stvoření Frankensteinova monstra tu jde o stvoření sluhy Viktora. Z okrajové figurky se stává hlavní postava s původně velmi slušně vytuněnou motivací. Pak ale nastane pel mel beze smyslu. Nádherná výprava, ale nevěrohodné jednání postav, hlavně umanutého detektiva a protivného Frankensteina.

• 29.10.2017  23:09
    The F Word (2013)

Oni furt jen kecaj a kecaj. Nic jiného se neděje, jen ze začátku je tam občas zařazená animovaná sekvence, aniž by bylo jasné proč.

• 29.10.2017  23:08
    Big Eyes (2014)

Když se dá dohromady workoholická kýčařka s kšeftařským hochštaplerem, mohlo by to vést k velice úspěšnému spojení. Což na pár let i bylo. Kdyby ona netrpěla iluzí, že je umělkyně, a kdyby on jí projevil více uznání. Zajímavá historka, která ztrácí tím, že nemá nadhled a dělá umění z neskutečných podbízivých mazanic.

• 29.10.2017  23:04

Těšila jsem se na zajímavý technický rozbor následku nárazů letadel do mrakodrapů. O tom tam bylo jen pár povrchních scén, zbytek tvořily obvyklé emoční výpovědi (nic proti nim v jiném dokumentu, ale tenhle měl odlišné zadání). A k tomu nablbý komentář, který několikrát zopakoval variaci na větu: "Když šel pan X. Y. 9. září do práce, tak vůbec netušil...." No, to netušil skoro nikdo, to nám říkat nemusíte.

• 29.10.2017  23:01

Podle názvu jsem čekala, že proti budou stát hodnoty, dejme tomu, "naší" společnosti a hodnoty odlišného společenství s jinými pravidly. Jenže ono jiné společenství žádné hodnoty a pravidla nenabízí, jen parazitování na hlavním proudu, vlastního nic. A příběh je o ničem.

• 29.10.2017  22:57

Redford má rád polické thrillery, ale zde to už s tou konspirací přepísknul k neuvěření.

• 29.10.2017  22:53

Kdyby tohle viděl Philip Dick, tak se zblázní ještě víc. Udělat z románu hysterického misogyna romantickou záležitost, to chtělo hodně přehlížení původní předlohy. Ale tak to u zfilmovaných Dickových románů bývá, většinou z nich nezůstane kámen na kameni. Takže tu máme průměrně mysteriózní snímek s romantickou zápletkou.

• 29.10.2017  22:49

Burton evidentně dostal volnou ruku, a tak si vyhrál se svou oblíbenou hravou morbiditou. Cituje s rozkoší staré klasické horory a snímek mu šlape jako hodinky.

• 29.10.2017  22:46

Románová předloha se za sáhodlouhého filmu neztrácí ani na chvíli. Pořád je cítit, že se převypravuje kniha, nikoliv, že se snaží o samostatné filmové dílo.

• 29.10.2017  22:43

Už u prequelu jsem si říkala, že je jasný důvod, proč zrovna tyhle astronauty posílají do vesmíru. Na Zemi se chtějí těch blbců zbavit! Kosmonauti, kteří vystoupí na neznámé planetě a hned si sundají helmu, si nezaslouží nic jiného než pomalou vyvražďovačku. Proč jsem si tedy pustila i dvojku? Protože mám ráda Fassbendra, takhle povrchní holka jsem.

• 29.10.2017  22:37

Místo vtipu nastává podivná trapnost. Připadá mi, že zevnějškem byl Pee inspirací pro image Sheldona Coopra.

• 29.10.2017  22:19

Je to smutné, ale atmosféra dojímavého vyrovnávání se s náhlou ztrátou se tak nějak nevydařila. Kutcher tomu nepomohl, i když Pfeiffer se snaží. Když chce žena středního věku udělat ze svého dvacetiletého náhodného milence otce svému dospívajícímu postiženému synovi, je to spíš zoufalý než životanosný nápad. Kdyby to vycházelo z charakteru ženské hrdinky, mohlo to být vyjádřením její rozhozené psychiky. Jenomže se zdá, že to tvůrci mysleli zcela vážně. Což je průšvih. A taky je to příspěvek k debatě o držení zbraní.

• 29.10.2017  22:14

Zjevně inspirované snímkem Láska a jiné závislosti, ale ne tak sexy. I když tady opět Ashton Kutcher ukazuje svoji nahou zadnici (Co jiného by taky ukazoval, že? Herectví jen horko těžko.) a je tu pár aspoň náznakově sexuálně otevřenějších scén. Jen stěží se ale dá věřit, že by hrdinu zlomila zrada dívky, která se chová jako zlatokopecká pitoma. A motivace Portmanové, proč nechce do vztahu, ta už chybí úplně. Jedním z mála roztomilých nápadů snímku je menstruační soundtrack.

• 29.10.2017  22:06

Komedie zcela průměrného provedení, dobrá na líné odpoledne. Nemá jedinou zapamatovatelnou scénu.

• 29.10.2017  22:03
    Spása (2014)

Western evidentně inspirovaný snímkem Tenkrát na západě. Brutální vraždy, surové znásilnění, touha po penězích a cynický plán, jak je získat díky předvídavosti, kam bude v budoucnu společnost směřovat. Dialogy se neplýtvá, ostatně jedna z hlavních postav je němá, snímek to dokáže prostě vyjádřit obrazem. Závěrečný obrázek pump na ropu ukazuje, z čeho společnost vyrostla a jak špinavé je podhoubí dnešní civilizace.

• 29.10.2017  21:56
    Ztracený Valentýn (TV film) (2011)

Urážlivý snímek, který z druhé světové dělá selanku v pastelových barvách, o které jsem si myslela, že ji dokážou natočit jen Němci, když se jim dostane do rukou román od Rosamunde Pilcher. Jak jinak brát snímek, kde žena nekonečně dlouho čeká na návrat svého muže z fronty, zatímco ten radši dobrovolně a opakovaně zůstane v zajetí, než by se vrátil k ní?

• 29.10.2017  21:32

Rozchod po telefonu s několika dívkami najednou a korejský válečný veterán stěžující si, že o korejské válce Američani nenatočili ani film, jen přiblblý komediální seriál M.A.S.H., pobaví, ale zbytek nezachrání ani Michael Douglas, ani Emma Stone s rovnátky a rozkošně odpudivým osmdesátkovým lookem. Mravnostní lekce pro sukničkáře, ve kterém se nakonec ukáže jeho zlaté srdce, moc vtipu nepobrala. Spíš lepí jako přeslazená limonáda.

• 29.10.2017  21:27

Dospívání čistou dětskou dušičku vždycky ušpiní, ať už se odehrává na Žižkově nebo v meandrech řeky Mississippi. Snímek temní, jak pubertální kluk postupně odhaluje, že vztahy mezi lidmi nejsou jednoduché a už vůbec ne poctivé. Tenhle mississippský Huckleberry zjistí dost dramaticky, že láska není vždy upřímná a už se asi nebude chovat jako statečný a naivní rytíř jako na začátku filmu. Snad si ze svého zasvěcení do špinavého světa dospělých odnáší i to, že přese všechno existují i momenty, kdy se lidé zachovají správně a statečně. ____ Emocionální a napínavý příběh s dobrými hereckými výkony.

• 29.10.2017  21:19
    Modré stíny (TV seriál) (2016)

Vůbec to není marné, konečně se někdo zbavil všech otravných detektivářských klišé. Solitérní detektiv, který jde proti pravidlům, je zobrazen jako řádný kokot, který narušuje souhru a namísto něj vyřeší případ společná práce sehrané party vedené ženskou. Hlavní kriminalistka navíc není žádná karikatura, ale profesionálka s jen lehce mateřským přístupem, kterým občas stmelí drobné trhlinky v týmu a většinou v klidu dokáže vyřešit i konfliktní situace. Přínosem je také, že se seriál soustředí hlavně na případ a až na pár výjimek neotravuje se soukromím kriminalistů. ____ Co mi ale vadilo příšerně, byl zvuk. Zvuky kroků a všechny ruchy rvaly ušní bubínky, stejně jako stereotypně omílaná muzika. Kdyby pilotní díl byl o brutální vraždě zvukaře, dala bych seriálu o hvězdičku víc.

1 2 3 4 5 21 41 60 80