rikitiki

Johana Jahůdková

okres Praha

1 2 3 4 5 24 47 70 93
    • 16.10.2018  13:51

Moc tajemství chameleonského Freddieho dokument neodhalil. A kupodivu, jakoby vynechal dost podstatné o skupině Queen. Soustředil se převážně na Freddieho sólové počiny, které dopadaly s rozličnými výsledky. Operní duety byly fajn a krásné, ale přece jen, dávat jim takový prostor a Queen skoro odbýt, to mi připadá nevyvážené. Zvlášť, když se v dokumentu členové skupiny vyjadřují. Taky se třeba moc neřešilo, proč měli napjaté vztahy – důvod, že Freddie rád operu, zatímco oni jen rock, mi nepřipadá jako ten hlavní. SHRNUTÍ: Běžný dokument s archivními záběry a mluvícími hlavami.

• 16.10.2018  13:22

Clint odvedl poctivé řemeslo, ale emoce nebo úvahy nad tématem násilí ve válce jen tak zlehka nahodil. Spíš rutinně popisuje válku v ulicích, válku často na dálku (vždyť hlavní postavou je ostřelovač) a jen občas i válku krutě z blízka. Povinný milostný motiv, povinné problémy manželství na dálku, ztráta kamarádů, hon na protivníka – náš život je dost často klišé a možná byl klišé i život tohohle statečného ostrostřelce. Jenomže film byl příležitost něco k tomu přidat. Právě se třeba zamyslet nad střílením na dálku do lidí, kteří neodpovídají klasické představě nepřítele. Možná to Clint nechtěl. Možná měl takovou úctu před životem oddaného vojáka, že ho jen popsal. Takže to přesně divák dostane – slušně natočený popis. SHRNUTÍ: Ve válce vítězí lovci.

• 16.10.2018  13:08
    Půlnoční vlak (2008)

Valila jsem bulvy na tu masakrózní záplavu násilí a to mi je, naštěstí, nikdo ani nemusel vyrazit z hlavy železným kladivem. Násilí, násilí, násilí a jako bonbónek: brutalita. Nic víc nečekejte, protože – popravdě – příběh je blbý až to bučí. Slouží jen k přidávání scén zalitých krví a ověnčených vyhřezlými střevy. Postavy jednají, jakoby jim někdo vymlátil mozek z hlavy, a to ještě před tím, než se tak skutečně stane. Hlavní hrdina, uhranutý fotograf, se několikrát zachoval tak stupidně, až mě donutil vyprsknout smíchy. Závěrečné vysvětlení, proč taková jatka, bylo jen narychlo spíchnuté a smysl nedávalo žádný. V jistých náznacích je to městská legenda promíchaná s hororem, ale nemá cenu nad tím moc přemýšlet. Prostě sednete do metra a někdo vás co nejsurověji umlátí kladivem. SHRNUTÍ: Nejhorší reklama na veřejnou dopravu všech dob.

• 16.10.2018  12:14

Tak laciná splácanina o záhadných démonických posedlostech by byla legrační už před dvaceti lety. A dneska? On to fakt někdo myslel vážně nebo jim odborové hnutí dalo nůž na krk, a tak museli natočit film, aby dali práci početnému technickému personálu? SHRNUTÍ: Ať už je tam démon cokoliv nebo kdokoliv, osobně bych si dala pozor na Renee. Vylezla z vody, kam zahučela celá, a vlasy neměla mokré, nýbrž jen lehce navlhlé – takže kdo je tady čarodějnice?

• 16.10.2018  12:06

Oproti předchozímu dílu tady byl aspoň jeden nebo dva nápady ve scénáři. Na druhou stranu není pochopitelné, proč by se kdokoliv vůbec jakkoliv angažoval v pomoci takovému hnusnému nýmandovi, jako je Leslie. Tomu bych přála leda tak, aby si nabrnknul nějakou odpornou zlou ženskou, která mu udělá ze života peklo…. Tak počkat…. SHRNUTÍ: Na každého jednou dojde.

• 16.10.2018  12:00

Připadalo mi to rasistické s vykreslením bělošské nadřazenosti a ten stokrát opakovaný slogan v různých obměnách: „Bangkok už ho nevydá, To víte Bangkok, Co se stane v Bangkoku…“ už mě taky pěkně štval. SHRNUTÍ: Zabijte opici!

• 16.10.2018  11:56

Mám ráda svižné filmy a tenhle svižný je. Scénář je chytrý a umí překvapit. Našlo by se pár nelogičností, ale v rychlém proudu akce se dají snadno přehlédnout. Výprava měla evidentně velkou zálibu v tmavých tapetách výrazných vzorů (hnus) a v tmavých pozadích vůbec. Příběh o dvou gangsterech, které vzájemný strach uvrhnul do luxusních bytů ve vysokých domech na dlouhá léta jako do vězení, má i jistou morální hodnotu. Méně už povícero lidí, kteří při téhle vzájemné řežbě zahynou a jsou v tom povětšinou úplně nevinně. Bruce Willis tady má až sebeironickou roli chladného zabijáka. SHRNUTÍ: Msta vychutnaná za studena může být pěkně žhavá.

• 16.10.2018  11:48

Hlavně se neptat: „Proč?“ Proč vůbec letěli na ten ostrov, proč je pak rovnou nezastřelili, proč se aukce musí uskutečnit v daném termínu, proč vůbec někdo přišel na tak blbý a nespolehlivý způsob využití pravěkých ještěrů….. ? Prostě se neptat, pustit všechny dotazy z hlavy a užívat si podívané. Protože je se na co dívat. Záběry veleještěrů padajících z útesu, smutné loučení ve zkázonosném popelu, kostra veleještěra, které žhnoucí magma dodá zdání pohybu. Efektní podívaná plná nápadů pro mě přebila slabodušší scénář. Velkolepé obrazy se zaryjí pod kůži a i to je jeden z důvodů, proč se dívat na filmy. SHRNUTÍ: Na domácí mazlíčky je třeba dávat bacha!

• 12.10.2018  20:17

Au. Čekala jsem milý kýč, dočkala jsem se sentimentální hrůzy. Lady Gaga skvěle zpívá a kupodivu i velmi dobře hraje. Cooper má sice modrý oči, ale zpívá jen průměrně a jeho herecký výkon je ve znamení přehrávání. Chemie mezi nima sice je, ale není správná. Funguje jako kamarádství, ne jako milenecký svazek.___ Začátek, seznámení hvězdy a neznámé písničkářky, jistý náboj má, ale pak už se film rozsypává do epizod, zčista jasna se objevují noví lidé, aby vzápětí zas zmizeli, hodně se brečí, přeměna písničkářky na popovou divu je jako z parodie, motiv, že se kvůli slávě přizpůsobila davovému vkusu až příliš, je trestuhodně nerozvedený. Veškeré songy jsou jen středoproudý pop, který ničím nenadchne. Hodně scén je useknutých bez pointy, vyznívají do ztracena. Nemůžu si pomoct, ale skandál na předávání Grammy by zpěvačce jen zvednul popularitu, neublížil by jí, jak jí hrozí její manažer. ____ Dávám dvě hvězdy za odvahu Lady Gaga vystoupit téměř bez make-upu. Asi se poznala v roli holky, které kvůli jejímu "obyčejnému" vzhledu nikdo nevěštil hvězdnou budoucnost, naopak ji zrazovali, a ona se přesto stala hvězdou z obálek časopisů. Na jejím výkonu je to patrné. A pak taky za některé upřímné scény mezi ní a Cooperem. SHRNUTÍ: Když nezvládáš, že je tvá žena úspěšnější než ty.

• 12.10.2018  16:53
    Záhada Hitlerovy smrti (TV film) (2018)

Dokument se mi sledoval nepříjemně. Tolik krutosti a nespravedlnosti. A ještě boj s ruskými úřady, které si pořád drží strategii zarytého mlčení a tajnůstkářství. Ale i do tak zmapovaného úseku historie přinesl nové a zajímavé informace.

• 12.10.2018  16:50

OK. Film mě přesvědčil, že závislost na sexu může být nemoc, i když jsem si původně stejně jako Gwyneth myslela, že je to jen výmluva chlapů, kteří zahnou své partnerce. Snímek se nevyhne klišé a nepřináší nic překvapivého. Snad kromě scény s Becky, kdy si říkám, opravdu i tohle věděli ostatní na podpůrném setkání závislých? SHRNUTÍ: Bojovat se závislostí neznamená, že už nikdy neuklouzneš, ale že se zase zvedneš.

• 12.10.2018  16:46

Taková roztomilá pohádka na dobrou noc, u které sice nejpozději od setkání kluka s holkou víme, jak dopadne, ale dá se to. Když tedy překousneme, že mladík žije deset let v lese hned vedle sanatoria a nikdo si ho nikdy nevšiml a povícero takových nesmyslů. SHRNUTÍ: Prokletí může být i darem, když se na něj dokážeš podívat jiným úhlem pohledu.

• 12.10.2018  16:42
    Bright (2017)

Městská fantazy s malinko detektivní zápletkou se vyznačuje přeplácaností a minimem důrazu na charaktery hlavních hrdinů, takže nikomu z nich jsem neměla chuť fandit. Film jakoby se soustředil jen na vykreslení světa, kde vedle sebe žijí pohádkové bytosti a lidé, ale už neměl energii nechat ten svět skutečně žít. Spíš je to prolog k nějakým dalším snímkům, které ale vyhledávat nebudu. SHRNUTÍ: Američani mají fakt šeredné víly./můj hodnocený film č. 6 600/.

• 12.10.2018  16:37
    Zmizelý (2008)

Mysteriózní duchařina mezi paneláky trpí nedostatkem děje, četnými detaily na hlavního protagonistu a nepříliš nápaditým rozřešením. SHRNUTÍ: Sídliště je místo plné hrůz.

• 8.10.2018  18:39

Román může fungovat a vzbudit zájem, navodit otázky, překvapit čtenáře a donutit ho přemýšlet. Film v podstatě popisuje nešťastný život fajn chlapíka, kterého ubily dvě harpyje - jeho žena a jeho dcera. Na přemýšlení tu moc není. Sledujeme postupný rozpad rodiny a zoufalství toho nebožáka, který se snaží, aby zas vše bylo v pohodě, ale to už nejde. Zejména proto, že jeho dcera a žena v takovou pohodu ani nevěří a nejspíš s ní ani nesouhlasí. Zejména dcera je strašné stvoření, které si ze všeho hezkého vždy neomylně vybere to nejhorší. Ano, příběh se snaží vysvětlit to přílišným tlakem na dceru, která se nesrovnala s krásou své matky a s incestním poutem, které cítila ke svému otci. Jenomže je to jen příběh rozmazlené bílé holčičky, která se umí bavit pouze tím, že rozbíjí hračky. SHRNUTÍ: Elektřin komplex je pořádná hrůza.

• 8.10.2018  18:27

Ne a ne. Není to romantické, je to pitomé. Svět lidí a robotů nefunguje, jeho pravidla jsou úplně na vodě. Robot má spousty náhradních součástek, ale pak se nedá dohromady. Roboti nesmí řídit, přesto robotka jezdí celý film a kromě jedné naštvané babči si toho nikdo ani nevšimne. .... Proč robotí slečna pořád padá s fatálními důsledky je ve hvězdách. Že by poselstvím filmu bylo: splyneme spolu v jedno? No, pěkně pitomý názor na lásku dvou bytostí. A vcelku jsem se nudila. SHRNUTÍ: Některé zasunutí může vyjít pěkně draho.

• 8.10.2018  18:22

Malinko už se svět roztomilých monster vyčerpal, ale pár vtipů se ještě najde a i příběh má hlavu a patu. Když Drákula tančí s kapitánkou ultimativně záchranářský tanec, má to náboj. SHRNUTÍ: Zing může zaznít i několikrát za život.

• 8.10.2018  18:17
    Fleming (TV seriál) (2014)

Nemám ráda bondovky, hlavně ty starší. Jejich autor byl zde dle vykresleného portrétu stejné šovinistické prase jako 007. Seriál se nedá brát moc vážně, protože i když za války se děly různé věci, tak pochybuji, že by britská tajná služba zaměstnávala a dala velké pravomoci takovému tlučhubovi a sedmilháři. Ještě ke všemu se jeho osudy soustřeďují hlavně na milostné peripetie. K dobru přidávám, že motivy z bondovek zapojili do autorova životopisu. SHRNUTÍ: Prasák napsal čtivo o prasákovi.

• 5.10.2018  16:00

Tak trochu jiná milostná romance s jinými překážkami než obvykle. Všichni autisti nejsou jednostranní géniové, za které je tenhle film vydává a jejich projevy na veřejnosti mohou být výraznější a pro společnost nepřijatelnější. Film nemoc upravil do přijatelného balíčku roztomilé potrhlosti. OK, ale proč si občas nedopřát trochu romantizujícího kýče, když neuráží zbytečným patosem ani stupiditou? S chutí do toho, mnohé známější milostné komedie jsou o dost pitomější. ___ Distributor by zasloužil na holou za ten přiblble inovativní titul, v téhle souvislosti je dokonce urážlivý. SHRNUTÍ: Když dívku neodradí ani shnilý závěs a jazyk velryby, tak se jí líbíš.

• 5.10.2018  15:39

Viděno omylem, chtěla jsem se podívat na jedničku a pak jsem jen čím dál otráveněji sledovala, jak skupina zoufalců bloudí chodbami s mačetami a pistolemi a čekají, kdy na ně jukne mentálně retardovaná upírka s věčně pootevřenou pusou. Do toho je furt komanduje jedna bloncka, u které se ve finále taky potvrdí, že má vygumováno. SHRNUTÍ: A ta noc byla úplně normální, netrvala 30 dní!

• 5.10.2018  15:32
    Penny Dreadful (TV seriál) (2014)

Co mají společného hlavní postavy seriálu? Otřesný a zničující vkus na sexuální partnery! Ať šáhnou po komkoliv, vždycky to dopadne katastrofou. Téhle smutné přehlídce vévodí Vlkodlak, jehož sexuální spoluhráči slízávají jednu ránu za druhou - a ne, není to proto, že by je v návalu vášně kousl. Vlkodlak by udělal nejlíp, kdyby se zapsal do semináře a pak dodržoval celibát. ____ Výpravný seriál z viktoriánsky vznešeného ale i špinavého světa – oděvem i morálkou – inspirovaný brakovou literaturou je nádherně a přiznaně pokleslý. Doba sešněrovaná korzety a společenskými rituály si nutně hledala postranní cesty k vybouření, takže hned za fasádou vznosných zámků i v postranních uličkách si vybičovaný chtíč ukájel každý s každým. Vraždy a morbidita podněcují libido, krev teče proudem, prostěradla jsou propocená a je skutečně jen málo místa a krátce vyměřený čas pro romanticky bílou růžičku zastrčenou v klopě doktora Frankensteina. _____ S logikou si seriál příliš nerozumí, postavy něco řeknou a hned vzápětí udělají něco jiného. Sliby ani hrozby se nedodržují. Nejlepší je nepřemýšlet o charakterech hrdinů, protože i ti „hodní“ jsou sadistická a nebezpečná monstra a omluvy pro jejich vraždění jsou jenom kecy. Často za sebou nechávají krvavé lázně. Milostná vzplanutí autoři moc dobře neumí: dva se k sobě dostanou trochu blízko a hned je z toho láska jako trám, na kterou se vzápětí zapomene. ____Po první řadě se seriál rozpadne do spíše paralelních příběhů jednotlivých postav (Dorian Grey jel sám za sebe skoro od začátku), které se občas potkají a to setkání je místy scénáristicky násilné. ____ Ale scénář dobře variuje motivy ze slavných hororových knížek a přidává motivaci jejich postavám (dr. Frankenstein a jeho „sestřenice“, dvojakost pana Hyda, pokousaná Mina, hledání jména pro Frankensteinovo monstrum). A velmi dobře pracuje s motivy viktoriánské průmyslové éry, která otevřela dveře do našeho světa: hodnota společenského postavení, emancipace žen, konec objevitelského kouzla, střet vědy s mysticismem.____ Eva Green je pro hororové role svou bledou pletí a pronikavýma očima přímo zrozená a tady se zasvíjela a zavřeštěla si do sytosti. NEJSILNĚJŠÍ SCÉNY: Dorian Gray s kovbojem, krvavý valčík. SHRNUTÍ: To byste koukali, jak ve viktoriánské éře uměli lidi souložit!

• 30.9.2018  19:45
    Nezlomný (2014)

Zamperinimu bych za jeho nezdolnost dala plný počet, Angelině bych stěží udělila tři. Jako režisérka je totálně neinvenční, režíruje film jakoby ho točila v padesátých letech, ale ani zdaleka se nepřibližuje tehdejší emotivnosti. Spíš ten velkolepý příběh sráží do kolen a to i unylou hudbou. Nedokáže natočit dramatickou nebo dojemnou scénu. Úplně jí chybí smysl pro vykreslení postav - probohy, on se tam najednou objeví v koncentráku Phil na jednu jedinou scénu a pak o něm padne zmínka až v závěrečných titulcích. To ho tam Japončíci dovezli jen, aby Louise potrápili a pak na Phila všichni zapomněli? ____ A ten souboj nepoddajného Louise a jeho japonského věznitele podala ve skutečnosti jako sado-maso homosexuální romanci. Furt jsem čekala, že si ho jednou v noci vytáhne z lágru do své velitelské ložnice a něžně se s ním pomiluje. Vždyť i ten herec vypadá v obličeji jako holka! ______ Angelině nebylo trapné sáhnout ani po tak provařených metaforách, jako je vzpomínka na běh ve slunci, ve chvíli, kdy ubitý Louis málem vypouští duši. Téměř nechala japonského sadistu rozbrečet se před celým zajateckým táborem - tak to by se určitě v reálu stalo - a opět mu na tvář svítí oslňující slunce. Prostě v těch finálních scénách už zobrazila jednoznačný kýč. _____ SHRNUTÍ: Hanba ti, Angelino, že jsi takhle zprasila příběh neskutečně statečného muže.

• 30.9.2018  16:43
    Albatros (2011)

Poněkud komplikovaná cesta, jak chudá sirota přišla k notebooku, ale budiž - snaha se jí upřít nedá. Ne už tak filmu, kde se manželská a tvůrčí krize potkají s nymfičkou a druhou mízou, ale neděje se nic, co by se nedalo čekat. V přímořském městečku panuje převážně nuda, jen sem tam zředěná nějakou ostřejší průpovídkou inteligentní holky s prořízlou pusou, která ale skočila na tak průhledný špek, že ta její proklamovaná inteligence ztrácí na důvěryhodnosti. Množství hluchých scén. SHRNUTÍ: Když si vaše mladá zaměstnankyně vezme na maškarní oslavu kostým sestávající z kovových bikin princezny Lei, je čas začít se obávat o manžela.

• 30.9.2018  11:47
    Zasvěcení (2016)

Umanutě se to tváří nezávisle, bloudivá kamera, spoustu keců o ničem. Mladík se stane obětí přepadení a pak na škole podstupuje stále krutější a ponižující rituály. Na takový bratrství bych se vykašlala! James Franco se filmem jen mihne. SHRNUTÍ: Nikdy se nenechte vnutit do role oběti.

• 30.9.2018  09:45

Kterak pozorovat 500 druhů ptáků ve volné přírodě, blbnout se svojí bláznivou bejvalkou a pak se na chvíli vrátit k vlastnímu šílenství. A taky o obětování se. Dost nezáživný snímek, který ke konci zrychlí tempo a přidá na emocích. SHRNUTÍ: Hledáte si nového koníčka a máte rádi ptáky.

• 30.9.2018  09:39

Není to nic objevného, ale na zahřátí to stačí. Občas se povede i nějaký vtip (zejména v krátkých flashbacích) a hláška. Důchodci bojující se zombie se rozhodně nevzdávají snadno - úprk s pomocí chodítka před mátožnými nemrtvými ("Proč jsou, sakra, tak rychlí?!"), zombie mimino nebo dědeček kosící zombie samopalem. Osobně bych si odpustila některé nechutné detaily trhání masa a požírání. SHRNUTÍ: Proč je někdy dobré mít garáž nacpanou zbraněmi.

• 30.9.2018  09:33
    Jako ty (2015)

Ten film vypadal jako laboratoř. Bílý (výprava) a sterilní (scénář). Podobných příběhů jsme mohli vidět už mraky, tenhle si ani nezasluhuje pozornost kvůli utlumeným hereckým projevům a dlouhým odmlkám v ději. SHRNUTÍ: Jakmile objevíte sex, můžou padnout všechna tabu.

• 30.9.2018  09:26
    Lust Stories (2018)

Čtyři převážně vykecávací příběhy o lásce, která se vždycky nějak zašmodrchá. Manická učitelka (hodně nepříjemná postava) začne být majetnická ke svém flirtu jedné noci. Služka tiše přihlíží, jak se její pán zasnubuje. Manželka podvádí muže s jeho přítelem a následně všichni tři řeší manželskou krizi. Novomanžel nezvládá manželské povinnosti. ______ První příběh mě otrávil bláznivým chováním učitelky. Příběh služky byl fajn, ale nijak překvapivý. Manželský trojúhelník byl suchopárná žvanírna o ničem. Posední příběh měl v sobě prvky humoru, ale ten chlapík, co se ho vzala, působil místy jak mentálně retardovaný. Celkově u mě převážila nuda SHRNUTÍ: Vztahy tě můžou dostat do kolen.

• 30.9.2018  09:19

Holka před svatbou se nemůže rozhodnout, a tak pije jako duha a nakonec se rozhodne. Svatba se odehrává v zimě, zatímco zmatené nevěstě letí hlavou vzpomínky na horké a vášnivé léto. Hodně se konverzuje a chvilkama se děj dost vleče Matka hysterčí.. SHRNUTÍ: Panství Downton s méně sympatickými postavami.

• 30.9.2018  09:14
    Detroit (2017)

Natočeno je to sugestivně, s četným záběry na detail - hlavně očí. Soudní přelíčení se ale už přece jen vleče. Snímek vyznívá dost jako agitka, ale není zcela černobílá. Nikdy nebudu mít pochopení pro rabující násilný dav, který ještě ohrožuje hasiče při práci. SHRNUTÍ: Chcete vědět, proč je dnes Detroit v takovým prů...švihu.

1 2 3 4 5 24 47 70 93