Red 2 (2013)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 44%, Audience Score - 63% | FDb.cz - 76,5% | Pořád je to solidní nálož, která s přehledem trumfne kdejakou moderní ptákovinu, stará garda vždy potěší, slušné gagy a nabušená akce též nechybí. Přesto nás to jaksi nenadchlo, nepřakvapilo svou originalitou narozdíl od jedničky - no to jsou ty sequely...... A M.-L. Parker je naprosto příšerná a celý film stahuje dolů! 65%

Dárek (2015)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 91%, Audience Score - 75% | FDb.cz - 63,5 % | Velmi dobře a zprvu i originálně udělaný psycho-thriller, u kterého jsme chvílema v té bláhové nevědomosti zda-li tam byl či ne, co tam dělal, nemohli ani dýchat. Plus velmi dobré plot-twisty, odhalení Křivd z minulosti a skvělá ústřední trojka. No, ke konci to možná už trošku nevydrželo a film začal mírně ztrácet na intenzitě. A k úplnému konci se stavíme tak, že s námi sice slušně zamával (to ne, že ne), ale na druhou stranu souhlasíme s POMEM, ta nevědomost diváka by byla nejspíše lepší. Nicméně to nic nemění na tom, že Joel Edgerton všem vytřel zrak, i nám :-) 75%

Když se setmí (2004)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 18%, Audience Score - 52% | FDb.cz - 70,7% | Povedený heist film obsahující samozřejmě řadu žánrových klišé (závěrečný plot-twist), přesto nám uběhl rychle a to nejen díky skvěle vystavěným situacím a gagům, ale především díky Brosnanově "bondovském" šarmu. Woody je ok, naopak Hayek v příběhu nehraje téměř žádnou roli a slouží jen jako lákadlo pro diváky, kteří ...ehm..... víte co ;D 70%

Smrtící epidemie (1995)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 60%, Audience Score - 56% | FDb.cz - 76.7% | Bezpochyby výborný film o bezvýhodné situaci v jednom malinkém městě s fungující režií, dějem, akcií a především jedinečným hereckým obsazením. Holt každý se ve své roli našel, a i když je děj mírně předvídatelný a klišovitý, nás naplno zaujal. Obzvláště v této době opravdu povedený snímek na večerní pokoukaní. Nás film prostě i přes svou délku ani na malou chvilku nenudil, nadchl nás a jsme plně spokojeni. 80%

Dračí srdce (1996)

Na rovinu, středověké filmy a jejich "podivnou" atmosféru opravdu nemusíme (viz. Excalibur). Dragonheart je ovšem spíš svižné pohádkové dobrodružství plné nezapomenutelných soubojů a příjemného humoru. K tomu připočtěme udatného sympaťáka Dennise Quaida a Draca/Seana Conneryho, který si, co se charismatu týče, nezadá ani s agentem 007, a vznikne přesně tato naše velmi oblíbená pecka! 85%

Z pekla (2001)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,8/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 57%, Audience Score - 66% | FDb.cz - 77.2% | Tak tohle bylo zklamání! Samozřejmě atmosféricky velmi dobrý a výstižný film, herci v čele s Johnnym Deppem též pasující, ale ten příběh? ... Trapný konec, očekáváný plot-twist (Jack Rozparovač), chvílema dokonce i trochu nuda a k tomu několik zbytečných a nezáživných scén a ty techno moderní sny fakt nezapadly... A to ještě naštěstí (pro film) máme pro tyto detektivky slabost! I upoutávky byly lákavé... Holt naše očekávání i ambice tohoto filmu byly úplně jinde než jen lehce nadprůměrný výsledek. 55%

David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

Osmdesátominutový monolog sira Davida Attenborougha, slavného environmentalisty a jednoho z našich životních vzorů o minulosti naší planety, současných ekologických problémech a o tom, jak předejít těm budoucím, ještě mnohem závažnějším. Kdyby každý panu Attenboroughovi naslouchal (obzvláště pak mocní lidé a politici), stala by se Země opravdu nádherným místem...... ale nic ještě není ztraceno!

Pahorek (1965)

Lumet se už od svého jedinečného debutu nikdy nepřekonal, ale zrovna Pahorek "12 rozhněvaným mužům" snad jako jediný začal šlapat na paty. Příběh je úžasný, syrově ukazuje lidskou touhu po moci (ne pomoci ;), snímek postupem času graduje (k čemuž přispívají i výtečné herecké projevy!) a v závěru se z něj stává neuvěřitelně silný drasťák o boji za svobodu. Obrovské překvapení!!! 90%

U Konce světa (2013)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 89% (?), Audience Score - 71% | FDb.cz - 61.5% | Pecka! Jako každý díl této "zmrzlinové" vulgární série a enormě vtipný masakr se skvělým hereckým obsazením, zasazením a hlavně scénářem. V první části zábavná pohodka o chlapech, kteří si jdou pořádně zachlastat, pak totální masakr "mimíků" (nejlepší část filmu!), poté skvělé závěrečné fuckování Sítě s hlasem Billa Nighye (viděli jsme v originále) a konec.... dramedy, které se až tak nepovedlo. Přesto nám to nemůže zkazit skvělý pocit z filmu! 75%

V Bruggách (2008)

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 84%, Audience Score - 87% | FDb.cz - 77% | Bezpochyby skvělý mix krvavé gangsterky s velkolepým černým humorem a "srdcervoucího" dramatu o chlápkovi, který omylem zastřelil 5-ti letého kluka v kostele. Všechno je to navíc skvěle zrežírováno i napsáno a hlavně zahráno (...nezapomenutelná herecká trojka). I když scéna, kdy Brendan s Ralphem sedí v Bruggách na náměstí a Brendan nadává jemu (a jeho dětem:-) do zm*dů, to jsme se váleli smíchem po podlaze. Byť to občas mírně ztrácelo na tempu (proto ty opravdu lepší 4*), stále je to nezapomenutelná řež! 80%